Skocz do zawartości

[4000-5000zł] MTB HardTail 27,5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Proszę o pomoc w dokonaniu wyboru roweru. Mam 176cm i 75kg, do tej pory jezdze na Scott aspect 35 w rozmiarze M bodajże 17,5' głównie leśne ścieżkio niskim stopniu nachylenia, asfalt, czasami jakieś amatorskie XC ze znajomymi. Nie ukrywam, że na płaskim terenie wolalbym większą ramę lub z inną geometrią. Skłaniam się ku 27,5. No i czy przypadkiem nie powinienem trochę ochłonąć i kupić coś tańszego, co prawda w moim przypadku zakup na lata (może warto wywalić taką kasę). Zaznaczam iz na osprzecie srednio znam sie ale fajnie byłoby jakby miał widelec powietrzny i przerzutke że sprzęgłem. Co sadzicie o Giant xtc advanced 27.5 4 2014 w okolicach 5k tyle że rama L http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.advanced.27.5.4/17754/74017/#specifications. Niby prócz ramy karbonowej która nie jest koniecznością i niezłego widelca reszta osprzętu srednia? Na Alu ramie widziałem rowery zbliżone wagowo. A może Radon ZR Race?. Z góry dzięki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jeśli jesteś zdecydowany na koło 27,5" i pasuje rozmiar to trzeba brać. Cena biorąc pod uwagę jakość, markę, wyposażenie w takich pieniądzach bardzo dobre. Potencjalnie do wymiany hamulce i manetki bo reszta w zupełności Ci wystarczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja założyłem, że nie tylko była rozmowa o cenie ale i przymiarka. Kolejna sprawa, że rower jest po opisie do bardziej płaskich terenów gdzie L-ka może się z powodzeniem sprawdzić. Przy takim wzroście nie proponował bym tego rozmiaru na jazdy w górach. 

 

Tak poza tym to w tych pieniądzach na pewno będzie XTC z tego czy przyszłego roku więc może warto poczekać gdyby ten "starszy" rocznik był jednak za duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, taką mam i zresztą nie ja tylko praktykę, że mniejsza rozmiarówka w góry a większa na płaskie. Tego po kropkach z grzeczności nie skomentuję tym bardziej, że wyrażnie stoi w 2 poście; "jesteś zdecydowany na koło 27,5" i pasuje rozmiar to trzeba brać". Tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie. Mój dotychczasowy rower z rama M fajnie spisywał się na zjazdach gdzie potrafilem trzymać dobrze balans i przenosić środek ciężkości na tylne koło. Co niektórzy twierdzili że rama za mała na mnie chociaż nieraz przekonywał em się o tym, że gdy brakowało gruntu pod nogami nie obijalem jajcami o ramę :P. Aktualnie coraz rzadziej zjezdzam, lubię szybkie przejazdy po leśnych ścieżkach i przyszlosciowo chciałbym zalapac się na jakiś maraton. Chciałbym uniknąć takiej sytuacji że nie będzie dało wymienić się widelca czy aby na pewno może wystąpić taki problem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galvatronie do większej średnicy bez problemu włożysz mniejszą rurę i nie ma żadnego problemu żeby zaplikowac 1 1/8 na 1 1/2.

 

Co do Lki to wybitnie tym razem muszę przyznać rację Rulezowi. Lka na 176cm przy dość długiej ramie trąci kaskaderką.

 

Ale jak coś to mam do oddania Mkę XTC Adv 3 z 2015 za 5399zł :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem z ciekawości przymierzyć tego gianta. Wysokość ramy mogła byc, jedynie za daleko do kierownicy / na upartego może bym przebolal. Zapewne eMka byłaby właściwym wyborem. Cena też nie za bardzo zbliżyła się do 5k. Jeśli nie uda mi się kupić nic w tym roku to zregeneruje obecny rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podbijam temat i zarazem odbijam.Jakoś nie bralem pod uwagę 29era z racji tego, ze nie naleze do najwyzszych ale prosze o obiektywne opinie na temat Trek superfly 6 2015 29er. Mierzylem się do takiego Treka 19'5 w odczuciu 18.5" i odziwo wygodnie, (nie wiem jak w terenie) / obawy szczególnie pod górkę. Pozdrawiam

http://www.trekbikes.com/pl/pl/bikes/mountain/cross_country/superfly/superfly_6/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cena zbliża się do moich granicznych mozliwosci, będę czuł ten zakup w kościach przez dłuższy okres. Blisko 5k za rower w moim przypadku o ból głowy przyprawia ale może warto ;). Nie miałem styczności z manetkami SRAM i sposób zmiany przełożeń średnio mi przypasil a dodatkowo opony w tym modelu nie wyglądają za ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...