Skocz do zawartości

[Rower] Specialized stumpjumper Fsr jaki na 181cm?


komtur88

Rekomendowane odpowiedzi

Przy Twoim wzroście masz przekrok w okolicy 85cm, więc siodełko od suportu na wysokości ok. 75 cm. Przy rozmiarze M, sztyce z siodłem musisz wysunąć na ok. 32 cm, wg. mnie to trochę za daleko. Więc jak już ten rower to raczej L.

Edytowane przez frobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po jakiego grzyba ktokolwiek cokolwiek strzela cyferkami jak rozchodzi się o model 2016. Jak się kupuje sprzęt za tyle kasy to trzeba chyba wybrać się do sklepu i przymierzyć a nawet jak gdzieś jest to wypożyczyć na jeden konkretny wypad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się kupuje sprzęt za tyle kasy to trzeba chyba wybrać się do sklepu i przymierzyć a nawet jak gdzieś jest to wypożyczyć na jeden konkretny wypad.

 

Jasne, zgadzam się w 100%. Ale zasięgnąć opini urzytkowników "starszych" geo też nie zaszkodzi tym bardziej, że nie wszędzie będzie M czy L do przymiarki :-)

 

Edytowane przez komtur88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam 182cm i przekrok....nie pamiętam :-). Kupiłem Stumpiego HT w rozmiarze L.  Wg wyliczeń wyszło dokładnie pomiędzy M a L ale wybrałem większy bo chciałem być "w rowerze" a nie "na rowerze" - jak to ktoś kiedyś tu na forum napisał. Z perspektywy czasu chyba powinienem był jednak  kupić M-kę ale akurat nie miałem możliwości takiej przetestować(chodzi o sytuacje gdy nagle "spadam"  z siodełka do przodu, mam niewielką odległość klejnotów do ramy. Wtedy jest ryzyko aczkolwiek jak dotąd nic się nie przydarzyło). Generalnie jestem zadowolony z L-ki ale z M-ki być może byłbym bardziej.  Krótko mówiąc: Oprócz wzrostu podaj przekrok wtedy łatwiej będzie coś doradzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Witam,

 

Mam pytanie. Czy L-ka będzie ok przy moim wzroście? Może ktoś ma doswiadczenia z tym rowerem i podobnym wzroście. Planuje kupić model 2016.

Pozdrawiam

 

Witam,

od roku użytkuję stampjumpera fsr, mam 188 cm wzrostu, ale bardziej istotny parametr to długość Twojej nogi od wewnętrznej strony, ja mam 85 cm i rozmiar L przy długości ramion korby 175 mm jest ok. Jednak sztycę mam wysuniętą dość wysoko, każda gleba z tej wysokości jest dość niebezpieczna, wiem bo zaliczyłem kilka, wracając jednak do tematu - kilku znajomych o wzroście 182 i niższym do 176 podsiadali mój rower i też było ok. Oczywiście po regulacji sztycy. 

Pozdrawiam

post-192153-0-14046300-1445165337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wyglada rozmiarówka na 2016r, ale jak producent zaplanował "szeroką game trzech rozmiarów" od S po M do L to ubyło im potencjalnych klientów o co najmniej 2/5 lub 3/6. Po prostu może się okazać, że wogóle. Masz już chociaż opanowany przedział długości górnej rury horyzontalnie (zdobyty praktyką na poprzednich rowerach) aby sobie poradzić z doborem ramy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Masz już chociaż opanowany przedział długości górnej rury horyzontalnie (zdobyty praktyką na poprzednich rowerach) aby sobie poradzić z doborem ramy ?

 

Ja pi...e jak to skomplikowanie brzmi :w00t: Przydał by się jakiś kalkulator by to "porachować" bo może to kolegę przerosnąć :002:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...