Skocz do zawartości

[hamulec] Wymiana klamki


MugenV12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Ostatnimi czasy zauważyłem, że technologia servo wave od Shimano w hamulcach hydraulicznych schodzi do coraz niższych grup osprzętu. I tu nasuwa mi się pytanie:

Czy można wymienić w układzie hamulcowym samą dźwignię na inny model z wyższej grupy? Mam komplet br-m446 i zastanawiam się, czy ktoś próbował do takiego zacisku przykładowo bl-m615.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę z dwoma pytaniami:

 

1. Aktualnie mam hamulce M395, czy wymiana dźwigni na coś lepszego zwiększy siłę hamowania?

2. Po odwróceniu roweru do góry nogami a nastepnie po postawieniu na kołach, klamka hamulca przy naciśnięciu wpada aż do chwytu, po kilku naciśnięciach wraca do normy. Czego to jest objaw? Zapowietrzenia? Za małej ilości płynu? Dodam że przód jest OK, objaw pojawia się tylko na tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy właśnie czy ma servo wave (krzywka), bo jeśli tak to przy metalicznych klockach lecisz przez kierownicę przy nagłym pociągnięciu za klamkę, jeśli się nie spodziewasz siły hamowania.

2. Jak odwracasz go na koła i działa to nic nie jest zapowietrzone. Od tego jest zbiornik wyrównawczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to ja podłącze się jeszcze pod temat.

będę wymieniał klamkę tylnego hamulca. obecnie jest M445, myslałem nad Deore z Servowave. Tylko pytanie, czy jest sens dopłacać, skoro zacisk będzie ten sam? Drugie pytanie, jak wygląda proces wymiany klamki? Czy do nowej oliwki potrzebna jest jakaś zaciskarka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zastanowiłbym się nad czymś innym. Czy nie byłoby bardziej opłacalne kupić cały nowy hamulec, a stary sprzedać nawet za niewielkie pieniądze. Nowa klamka Deore to lekką ręką 100zł. Do tego dochodzi odpowietrzanie. W serwisie 30-50zł. W warunkach domowych podobnie. A zostajesz z nienajlepszym zaciskiem. Nowy hamulec 200zł. Przemyśl.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. W takiej sytuacji zaproponuję jeszcze coś innego. Z tego co kojarzę, jest to do zrobienia bez większych problemów w przypadku tej klamki. Szczególnie, że i tak ma iść do kosza.

 

Zamiast wydawać pieniądze na nową klamkę, może lepiej rozwiercić/rozpiłować otwór w starej, kupić dłuższą śrubę (tak by przeszła na wylot) oraz nakrętkę i złapać to wszystko? Wtedy gwint w klamce nam niepotrzebny, a zawsze to parę groszy do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już było zrobione. Tylko że nie cholery nie mogę dostać odpowiednich śrub. Dostałem o 1mm krótsze, gwint złapał ale tak czy siak, ciekną. Dlatego zamiast szarpać nerwy, wolę zapłacić 60zł i mieć nową klamkę (+oliwka). Tylko pytanie, czy jesli wezme M615 to odczuję różnicę dzięki servowave? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko przed montażem nowej będziesz musiał wyjąć końcówkę przewodu i po montażu oliwki umieścić ponownie tą końcówkę. Potem całość musisz odpowietrzyć. Pamiętaj że do hamulców Shimano musisz kupić olej mineralny

Edytowane przez Marcin9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...