Skocz do zawartości

czy wymiana łożysk suportu to odpowiedź na ruchome ramiona korby?


thepanone

Rekomendowane odpowiedzi

mam taki mechanizm korbowy http://archiwum.allegro.pl/oferta/truvativ-firex-sl-gxp-44-32-22-170mm-943-g-45-i2962488940.html

 

1. czy wymiana łożysk suportu to odpowiedź na ruchome ramiona korby?

2. co wpisywać w google by kupić odpowiednie łożyska suportu do tego mechanizmu k. ?

3. co wpisywać w google by kupić odpowiednią do tego mechanizmu k. największą koronkę?

4. czy zamiast koronki rozmiaru 44 mogę kupić większą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co wpisywać w google by kupić odpowiednie łożyska suportu do tego mechanizmu k. ?

Suport  truvativ

 

co wpisywać w google by kupić odpowiednią do tego mechanizmu k. największą koronkę?

Każda z odpowiednim rozstawem śrub(BCD) powinna pasować. Ta korba ma 104.

 

czy zamiast koronki rozmiaru 44 mogę kupić większą?

Tak ale mogą być problemy z przednią przerzutką 

 

Ps. Popraw temat []

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ruchome ramiona? Rozumiem, że mają się nie kręcić? Wpisz w google "spawanie aluminium". 

prawie zabawne.

Suport  truvativ

 

Każda z odpowiednim rozstawem śrub(BCD) powinna pasować. Ta korba ma 104.

 

Tak ale mogą być problemy z przednią przerzutką 

 

Ps. Popraw temat []

dziękuję. 104 oznacza rozstaw śrub czy wielkość tarczy? czy dodatkowo tę stronę z 104 muszę jeszcze filtrować przez "BCD" ?

 

 

Jeszcze prosiłbym o odpowiedź na pierwsze pytanie. (wydawało mi się, że nie trzeba pisać że ramiona ruszają się na boki, ale widać myliłem się)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

104 oznacza rozstaw śrub czy wielkość tarczy? czy dodatkowo tę stronę z 104 muszę jeszcze filtrować przez "BCD" ?
 Jest to rozstaw śrub. Nie musisz dopisywać bcd

 

 

 

wydawało mi się, że nie trzeba pisać że ramiona ruszają się na boki, ale widać myliłem się)
Oś przesuwa się w suporcie? Spróbuj dokręcić mocniej plastikową śrubę w ramieniu 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli tarcza deore slx nie gryzłaby się z truvativ? http://allegro.pl/zebatka-shimano-slx-fc-m660-48t-104mm-czarna-i5466412758.html

 

ten cały wkład/suport rusza się razem z ramionami względem ramy. Podałeś link do allegro 'suport truvativ', a tam masa różniących się suportów, są i isis i kwadrat. Na pewno wystarczy takie filtrowanie wyników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zyli tarcza deore slx nie gryzłaby się z truvativ?
 Powinna pasować. Jeśli chcesz to możesz nawet tańszą kupić nie wpłynie to na prace napędu 

 

ten cały wkład/suport rusza się razem z ramionami względem ramy
Jeśli wszystko jest dobrze skręcone to nie ma się prawa ruszać 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze prosiłbym o odpowiedź na pierwsze pytanie. (wydawało mi się, że nie trzeba pisać że ramiona ruszają się na boki, ale widać myliłem się)

 

 

To źle Ci sie wydawało  :P

Co to znaczy, że ramiona ruszają się na boki? Oś się przesuwa prawo/lewo? Czy są luzy góra/dół i przez to ruszają się ramiona? Są przy Tym jakieś niepojące dźwięki, wibracje a może korba sie ciężej obraca? 

Jeżeli to pierwsze to wystarczy dokręcić śrubę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@modrzew

nie wiem, nie sądzę. W tym wpisie opisuje o zniszczeniu wielowypustu. U mnie ma się wrażenie, że ramię trzyma się mocno z tym wielowypustem, ruszając jednym ramieniem, drugie ramię sztywno porusza się symetrycznie. 

 

dlaczego do chuja to forum nie pozwala na przeglądanie swoich starych postów. Jakiś rok temu opisałem to ze zdjęciami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...