Skocz do zawartości

[Piasta SH M525] Jakiej średnicy kulki ?


TriggaHappy

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczęło chrupać (co prawda tylko na 9 przełożeniu na kasecie, na 10 już chodzi cicho) więc pora zajrzeć do środka a skoro już rozkręcam to od razu wymienię wszystkie kuleczki czyli duże - te które biegają po konusach oraz te mniejsze wewnątrz bębenka. Piasta to Shimano FH-M525 Deore tył - pierwszy serwis od czasu zakupu - jakieś 2tys km będzie. Kawałek za miastem mam hurtownię z łożyskami i chcę się tylko upewnić jaki rozmiar kulek mam kupić. 

Te większe to będą 1/4 cala i 18 szt jeśli mnie pamięć nie myli, a jeśli myli to proszę poprawcie mnie i napiszcie jakie dokładnie kulki tam idą.
Natomiast tych mniejszych wewnątrz bębenka rozmiaru nie znam i dlatego zapytuje tutaj. Wiem jedynie że będzie ich około 50szt - rozmiaru nie znam. 

Nie mam też możliwości rozkręcenia i pojechania do hurtowni żeby sobie zmierzyli. Pojadę tam rowerem, kupię i dopiero mogę rozkręcać więc chcę wcześniej upewnić się jakie kulki dokładnie mam kupić. 
Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2000km i wymiana kulek? Nie dramatyzuj. Ja rozumiem 10000 czy 20000 i profilaktyka ale 2000?!! Przecież to nowy rower jest! Chrupie na 9  a na 10 nie i dopatrujesz się winy w kulkach? Po pierwsze prędzej konusy się skończą niż kulki, kulkom to trzeba wiele, wiele więcej. Po drugie o ile nie lałeś bezczelnie jakiegoś płynu do mycia silników i nie przyciskałeś lancy karchera do piast to co tam się mogło stać? Rower na wieszak, zdejmij łańcuch i zakręć kołem (żeby kaseta się z nim obracała). Cisza? Nie ma luzów? To po co wymieniać NOWE kulki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...