Skocz do zawartości

[obręcz] Kands Maxx - wygięta obręcz


rek0

Rekomendowane odpowiedzi

Mam rower Kands Maestro 19" jakieś 1,5 roku. Wczoraj tylna obręcz poległa na krawężniku - lewa krawędź wgięła się do środka. Takiej samej obręczy nie mogę znaleźć, chyba Transrower ich osobno nie sprzedaje. Jakie polecacie obręcze do tego roweru? Mechanik powiedział, że może wyklepać to wgniecenie i wycentrować koło za 25 zł, ale nie zmieni to faktu, że obręcz jest uszkodzona. Mogę też kupić całe koło Kands Maxx na tył za ok. 100 zł z tym, że to już trochę jest, a piasta i szprychy są sprawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ogę też kupić całe koło Kands Maxx na tył za ok. 100 zł z tym, że to już trochę jest, a piasta i szprychy są sprawne.

 

I tak kupiłbym koło . Dlaczego ? Dlatego że fajna obręcz to koszt ok 50-60zł , przeplecenie kolejne 20-30zł i mamy 90zł , a możę się okazać że nowa obręcz ma inne ERD przez co trzeba także wymienić szprychy na krótsze / dłuższe . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku, że 100 zł za całe koło z piastą shimano fh-rm70 to dobra cena i kombinowanie się nie opłaca. Piasta i szprzychy z uszkodzonego koła pójdą na zapas.

 

Głupia historia, wjechałem w jakiegoś druta, zatrzymałem się, sprawdziłem ciśnienie w oponie i myślałem, że jest ok. W rzeczywistości była mała dziurka i powietrze powoli schodziło. Zorientowałem się dopiero jak przejechałem po krawężniku i do wymiany dętki doszła obręcz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...