Skocz do zawartości

[Łańcuch, czyszczenie] Zamiast ekstrakcyjnej zwykłe 95?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Naszła mnie taka myśl. Czy benzyna ze stacji benzynowej 95 bezołowiowa będzie miała podobne właściwości odtłuszczające?

Bo nie powiem filtrowanie ekstrakcyjnej już mnie trochę denerwuje a ów odmiana kosztuje mnie 14zł za litr.

W porównaniu z 95 ze stacji, która kosztuje 5zł za litr mało to opłacalne. 

Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam, Kuba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taki manewr zrobiłem przedwczoraj. Zamiast ekstrakcyjnej kulturalnie nalałem sobie 4l pb95 do kanisterka. I szejkowałem.

 

 

Butla szklana od soków Dr Witt, zawsze jej używałem bo duża i pancerna. Pb95 chyba tak mocno gazuje, że butelka mi wybuchła oblewając mnie całego razem z oczami. Waliło przez całą dobę tak niemiłosiernie, że ciężko to opisać. Po dobie od szejkowania rower nadal śmierdzi PB95, może nie bardzo, ale śmierdzi. Jak skończę te 3,7litra które mi zostało to wracam posłusznie do benzyny ekstrakcyjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak od jakiegoś czasu robię. Zapach - rzeczywiście długo zostaje (jeszcze z godzinę po myciu czujesz w nosie i na sobie), ale jeśli zrobisz to na otwartej przestrzeni to nie jest tak źle, do tego jakieś stare ciuchy i jest gitara. Właściwości czyszczące powiedziałbym, że troszkę gorzej od ekstrakcyjnej, ale wystarczy dłużej poszejkować i będzie piknie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja zawsze czekam dzień - dwa aż mi się osad ustoi po szejkowaniu i strzykawką z wężykiem odciągam idealnie czystą benzynę ekstrakcyjna. W ten sposób jedna butelka za 8pln starcza na kilka myć łańcucha.

 

A co robisz później z tym osadem? Dajesz nową butelkę? Ten osad szybko zasycha i ciężko go wydobyć.

W sumie ciekawy sposób z tą strzykawką. Też mnie denerwuje ten osad, ale ja mam inny sposób. Mam 3 butelki po Nestea, w jednej mam pół butelki z benzyną ekstrakcyjną i całym osadem a dwie są puste. Do jeden przelewam powiedzmy połowę zawartości jeszcze czystej benzyny a do drugiej resztę już zmieszanej z osadem (przy przelewaniu się zmiesza). Oczywiście do końca nie przelewam i zostawiam trochę na dnie, żeby nie przelać tego najgorszego syfu.

Najpierw wrzucam łańcuch do tej trochę usyfionej, robię szejka, wycieram i wrzucam do tej czystej, znowu szejk i wycieram.

Jak dla mnie dobry sposób, bo po drugim szejku benzyna jest tylko mętna a nie czarna. Później zlewam wszystko z powrotem do butelki nr. 1 i tak w kółko :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna 95/98/100 itp... sprawdza się znakomicie do szejkowania,ma tylko właśnie bardziej wyrazisty aromacik,i jest "tłusta" w przeciwieństwie do benzyny syntetycznej,ekstrakcyjnej.

I nie polecam szejkowania w szklanym pojemniku,spróbujcie to butelki z piwa wrzucić 10gr,chwile energicznie potrząść butelką,i zoabczycie jak odpada denko butelki:D

 

Sam po szejkowaniu zlewam benzyne do większej bańki,i przy następnym szejku zlewam odstaną,starając sie nie wlać tego osadu,a jak sie troszke wleje to sie nic nie stanie,toć to łańcuch a nie zegarek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie słyszałem żeby paliwem normalnym czyścić, słyszałem o nafcie, ropie ( benzyna ekstracynja to standard ).

Jeśli jest problem z" tlustoscia" to im więcej oktanow tym paliwo bardziej suche, a przy okazji ma dodawane jakieś środki czyszczące, wiec może taka będzie lepiej czyścić niż zwykła 95

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bardzo dobrze sprawdza się butelka plastikowa po kefirze jogurcie itp chyba nabiał leją w lepsze plastiki. Bena ich nie rozpuszcza :)

 

Butelka może i się sprawdza, ale nie radzę lać benzyny ekstrakcyjnej do kubeczka po jogurcie, kefirze itp. Ja miałem małą powódź na balkonie po kilkunastu sekundach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szejkuję około 30 sekund z całej siły jak się tylko da w metalowej puszce, później wieszam łańcuch na gwoździu, kompresor, końcówka do przedmuchiwania, 8 BAR i łańcuch czysty, ani grama syfu:) Polecam metodę jak ktoś ma kompresor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...