Skocz do zawartości

[Trzcianka/Wieleń/Drezdenko] wspólne wypady rowerowe MTB


GosiaB

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam osób chętnych na wspólne wypady rowerowe po puszczy Drawskiej i Noteckiej. Obecnie jest nas kilka osób. Objeżdżamy okolice Trzcianki, Niekurska,Wałcza, Człopy, Wielenia, Drezdenka, Dobiegniewa. Przede wszystkim trasy leśne szutrowe, górki, czasami piachy. Trasy około 100 km.

Piszcie na formum lub kontaktujcie sie ze mną telefonicznie 607324867.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witaj

 ostatnio jechałem przez czaplinek , piękne tereny , chętnie bym pojeżdził na dwóch kołach w tamtych okolicach . jestem z poznania

 

hej,

my robimy wypady rowerowe trochę bliżej w Puszczy Drawskiej/Noteckiej : Trzcianka-Wieleń-Drezdenko-Dobiegniew-Drawno. Zazwyczaj są to wypady jednodniowe. Jak nie będzie padać, to postaramy się wyruszyć w kolejny weekend. Najlepiej by było, gdybyś wysłał mi sms ze swoim numerem, albo zadzwoń i będziemy informować się w sprawie wyjazdu na bieżąco:-) Pozdrawiam, Gosia tel. 607324867

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej.

Gosia, macie jakieś doświadczenie na trasie Wieleń-Wronki, lub Krzyż Wlkp.-Wronki przez Miały, Mężyk lup Rzecin? Chodzi o to, czy drogi są szutrowe twarde, czy mega piaszczyste jak większość w Puszczy Noteckiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

teraz popadało, więc drogi nie tak piaszczyste są.

proponuję Krzyż Wlkp asfeltem do Pęckowa dalej drogi typu p.poż (raczej dobra nawierzchnia): Marylin-Leśniczówka Dębogóra-Tomaszewo i szlakiem w kierunku miejscowości Biezdrowo.

druga opcja: Wieleń płd - Bęglewo-Mężyk-Rzecin-Wronki.

 

O wiele lepsze drogi  - typowy przyjemny szuter -znajdziesz na trasie Krzyż wlkp-Stare Osieczno-Mierzęcin-Długie. No i fantastyczne okolice. W kolejny weekend planujemyt tam pojechać - wypad jednodniowy. Jakby co, daj znać.


Ja 22 i 23 sierpnia jechałem Rębusz - Szczecinek przez Czaplinek. Mogę podesłać linki do postów na moim super tajnym blogu jak chcecie. Pytam bo nie lubię spamować, oraz drugi dzień ma niegotowy opis jeszcze.

 

hej,

podeślij proszę linki. Chętnie zapoznanm się z opisami tras.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bobik jechałem głównie asfaltem, oprócz jednego odcinka z Wrzeszczyna do Mężyka, ale droga była dość twarda, bo obawiałem się piachu, o jakim pisze Herman. Generalnie nie było to jakieś wielkie MTB, tylko trasa turystyczna dla średnio zaawansowanych bo na tyle mnie stać. Ale mogę Ci złożyć zajefajną trasę z Poznania do Obrzycka. Najpierw do Biedruska asfaltem lub NSR, ale w Biedrusku zjeżdżając w stronę mostu musisz skręcić w lewo, zaraz za gościem co sprzedaje miód na zakręcie i dalej do Obornik wg poniższej trasy:

http://www.traseo.pl/trasa/nietypowy-powrot-z-pracy

Jest to nowa droga z białego tłucznia, twarda i zaista, tylko kamyki strzelają na boki aż miło!

Następnie z Obornik musisz dojechać do Dąbrówki Leśnej (sposób dowolny), a w Dąbrówce wbijasz się znowu na tzw. "białą drogę" z tych samych strzelających kamyków co wcześniej i śmigasz nią aż do Klempicza wg. poniższej trasy:

http://www.traseo.pl/trasa/klempicz

Później do Obrzycka i powrót do Poznania wg własnego uznania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...