Skocz do zawartości

[koło] Strzelanie w tylnym kole.


Tomas30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam strasznie denerwujący problem. Mianowicie coś mi strzela w kole i za groma nie mogę dojść co. Nagrałem to na filmie https://m.youtube.com/watch?v=vmOxV64XCaU

Dodam, że strzelanie występuje gdy siedzę na siodełku. Gdy stanę na pedały ustępuje. Bardzo proszę o pomoc.

Dodam jeszcze jedną rzecz. Trochę to dziwne, ale problem pojawił sie po wymianie opony na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie... Dzisiaj zdejmowałem koło i dokładnie sprawdzałem. Jadąc da się zauważyć że jest to tylko w jednym miejscu obrotu koła i jak wcześniej pisałem tylko przy pełnym obciążeniu. Podnosząc 4litery z siedzenia strzelanie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem wszysto co sugerowaliscie poza dokrecaniem szprych. Nic nie pomoglo. Jednak przyjrzalem sie dokladniej i wyglada na to, ze generalnie wszystkie szprychy wymagaja dociagniecia. W przednim kole sa zdecydowanie mocniej napiete. Pewnie wynika to z tego, ze jak kupilem rower to wazylem 120 kg, ale dzieki niemu schudlem... 35 kg. Rower to Unibike Viper, a jego przebieg na dzien dzisiejszy to około 4500 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasta wygląda na to ze w porzadku, zadnych luzow nie wyczulem. Po zakreceniu kola trzymajac go w rekach kreci sie bardzo dlugo, piasta nie wydaje zadnych dzwiekow.

A sprawdzalem juz chyba ze trzy razy. Tak jak wyzdj pisalem podejrzewam szprychy. Sa zdecydowanie luznoejsze niz na przedzie. Zawioze jutro kolo do serwisu i zlece naciaganie szprych. Czy przy okazji poprosic o smarowanie piasty? Jest taka potrzeba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu, zdjąłem kasete i na tylnej strony zdejmuje się taką pokrywkę i okazało się że spreżynka byłą powyginana przez co zapadki nie były na swoim miejscu i strzelały.  


Możliwe że w piastach kulki są za luźno lub za mocno ściśnięte lub jednej kulki ubyło lub jest zjechana i strzela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że znalazłem rozwiazanie. Mianowicie to strzelanie pojawiało się na skrzyżowaniu dwóch szprych. Po prostu wedlug mnie jedna jest luzniejsza od deugiej. Mozecie podpowiedzieć jak ją naciągnąć zeby nic nie zepsuc? Acha... i jaki klucz kupić do szprych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...