Skocz do zawartości

[amortyzator] Jaki 29er, QS 15, 100mm skoku, tappered


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Poszukuję amortyzatora pod oś 15mm, ewentualnie 20mm, ale nie wiem jak jest z dostępnością dobrych piast pod ten standard, więc też poproszę o pomoc czy lepiej 15mm czy 20mm :)

Rozmiar koła to 29cali, hamulce tarczowe, skok 100mm. Sterówka tappered.

Budżet... znajdzie się coś poniżej 1000zł na powietrzu?

Przeznaczenie maratony - głównie Mazowsze, ale planuje również wypad na Beskidy Trophy.

Amortyzator może być używany, będę wypatrywał na allegro. Chciałbym wiedzieć tylko za czym warto się rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 1000 zł kupisz jedynie Epicona. Ile jest wart nie wiem. Poczytaj opinie. Nieco drożej (ok. 1300) kupisz Rock Shox Recon Silver TK - solidny, prosty w obsłudze lecz mało czuły. Reba to już wydatek ok. 2000 zł. W tej cenie masz większe możliwości ustawień i lepszą czułość na nierówności. Chociaż ostatnio słyszy się o gorszej jakości Rock Shoxów, problemach z ustawieniami Reby (dobija na właściwym ciśnieniu). Sam przerabiałem usterki uszczelek w Reconie i Rebie starszych generacji. W podobnej cenie masz Manitou Marvel Pro. Ja akurat mam Marzocchi 320 LR 29 15mm. Działa bardzo przyjemnie, lepiej niż Recon, Reba i 30 Gold. Nie miałem z nim problemów przez rok użytkowania ale nie mogę polecić go z czystym sumieniem. Pojawiły się lekkie przebarwienia powłoki goleni, a spec który go serwisował stwierdził, że wnętrzności ma przeciętnej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a SID RL? Działa lepiej od Reby i Epicona? Cena 1600zł, zastanawiam się czy warto. Ze specyfikacji wyglądają identycznie.

 

Marvel Pro niestety jest poza zasięgiem cenowym.

Marzocchi z tego co wiem, niedawno zakończyło swoją działalność, boję się, że bedzię problem z dostępnością części serwisowych i samego serwisu, który by się tym ewentualnie zajął. Choć wisi teraz taki na allegro: http://allegro.pl/marzocchi-320-lr-tpr-amortyzator-disc-29-i5567143963.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za te same pieniądze znalazłem Experta, niestety 1 i 1/8 cala sterówka :(

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie, będę decydował się na Epicona/Epixona, albo jak się uda gdzieś znaleźć to SIDa. Na razie mam czas :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...