Skocz do zawartości

[shimano fc-ts38] jaka długośc suportu?


jarekkoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

jaka jest zalecana przez producenta długość suportu dla korby shimano fc-ts38? Kupiłem niedawno używany rower i nie mogę wrzucić z przodu 3 biegu - nawet przy maksymalnym odchyleniu przerzutki wygląda jakby korba była za daleko od ramy zmierzona linia łańcucha to ~ 54 mm

Przerzutka przednia to SHIMANO Acera górny ciąg (niestety nie mogę znaleźć innych oznaczeń) - średnica obejmy 32

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy srubka od maksymalnego wychylenia przerzutki jest wykrecona?  :)

 

Tak,

zauważyłem, że patrząc od góry na korbę widać jakieś 5 mm ośki suportu - to normalne?

Coś tam było mocno grzebane bo jak ustawię przerzutkę 3mm nad blatem to haczy o środkową zębatkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :-)

Niestety od 2 dniu studiuje internet  i siedzę w garażu i niby wszystko ok a nie jest ok :-)

Korba na szczęście jest do wymiany więc pewnie do zimy przemęczę się bez używania 3 zębatki i zrobię wszytko na nowej korbie - muszę tylko znaleźć jaka to dokładnie za przerzutka

 

242928361_6_1000x700_rower-trekingowy-ra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na tym filmiku chłop trochę średnio wie co robi :D tłumaczy od dupy strony :P reguluje sie od 1 biegu lecąc w górę.

 

Ja w skrócie robie tak:

- ustawiam na 1x1

- wrzucam 2x1, zazwyczaj ociera wiec wkręcam baryłkę, tak by było na skraju ocierania ( w rrazie potrzeby zabawa ze śrubami h i l)

- prawą manetką wrzucam 11t. Jak nie obciera, jest gites, jak trze, zazwyczaj kręcenie baryłką tylko przesuwa tarcie z 1 na 8-10. tu trzeba pokręcić sama przerzutka.

- 3 bieg to niejako formalność jest wynikiem poprawnego zestrojenia napędu na 2 zębatce. Jak na 2ce chodzi na 3 tez musi, jak nie ... prawdopodobnie mamy nie kompatybilność przerzutki z korbą.

 

Są takie modele których żebyś jak chciał, nie wyregulujesz tak, by nie tarło w pewnych miejscach a inne sa bardzo łatwe w osiągnięciu tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytałem model przerzutki - FD-M330 - z tego co wyczytałem sugerują dla niej korbę 42x32x22

to by tłumaczyło dlaczego haczy o średnią tarczę - u mnie jest 38T - ale nadal podejrzana dla mnie jest linia łańcucha ~ 54 mm i własnie tych kilku milimetrów brakuje żeby wrzucało na blat. Chyba najbezpieczniej będzie dla mnie zmienić korbę na FC-M311 42x32x22 i sprawdzić potem jaki suport będzie pasował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...