Skocz do zawartości

[5000-6000, 29] Hardtail do wszystkiego. Myśl o fullu.


Rekomendowane odpowiedzi

Ale przecież ja właśnie nie chcę karbonu :)

 

Chciałbym, żeby rower nie miał wad (ciężka sprawa) i nic nie trzeba było w nim zmieniać.

 

Te koła obręcze są jakieś strasznie słabe czy po prostu gorsze?

 

Powiem szczerze, że chciałbym kupić rower w Częstochowie :D

 

EDIT: Czy linki w ramie są ważne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ja właśnie nie chcę karbonu :)

 

Nie chcesz karbonu a dajesz link do Sectora z tego materiału. Do Twoich zastosowań lepszy będzie 27,5" a tu z Authora na alu ramie masz Egoista. Tu również jest pełne XT.

 

Nie, koła nie są jakoś słabe tylko po prostu mogły być lepsze. Piasty XT obecnie na nikim nie robią wrażenia. 

 

Linki w ramie to kwesta estetyczna. Mi to lata gdzie są ale innym już nie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o złożeniu, ale znając siebie cena byłaby razy 2.

 

Ten Sector kosztuje koło 8 tysięcy, a ma karbonową ramę i praktycznie wszystko XT, kusi :)

 

Tylko boję się, że jestem za ciężki na karbon, a nie chcę roweru na rok.

 

Byłbym jakiś zamiennik Sectora na aluminium?

 

Jeździłem ostatnio na 29 i 27,5 cala i biorę na 100% 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może zrobimy tak, że podasz dokładnie co tam macie w tym mieście bo zapewne nie wszyscy tutaj znają asortyment rowerowy Częstochowy. 

 

Tak na marginesie rezygnować przy takiej kasie z czegokolwiek bo nie ma tego w "moim" mieście to dość osobliwe. Tym bardziej jak ma się tak blisko na Śląsk.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dwie ciekawe propozycje, warto przyjrzeć się bliżej ;).

 

http://www.radon-bikes.de/en/bikes/mountainbike/hardtail/zr-race-29/zr-race-29-70/

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/grand-canyon-al-slx-7-9.html


może autor wątku zmieni zdanie i dokona zakupu przez internet :)


sam stoję przed podobnym dylematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co lepiej i chyba mam wrażenie, że Ty też. Nie rozumiem czemu boisz się karbonu?? Osobiście nie był bym w stanie dać 8K za rower na alu ramie za wyjątkiem dwóch marek czyli Speca i Canona. Więc albo kupujesz coś w tym stylu jak zaproponował poprzednik albo po prostu kup rower na karbonowej ramie. Za ciut ponad 8K masz Gianta XTC 1 http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/xtc.advanced.29er.1/24519/89328/#specifications na świetnej ramie i pełnym, najnowszym XT z napędem 2x11. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież karbon jest bardzo mocnym materiałem, lepszym od alu choć podatnym na punktowe uderzenia. Jak nie masz zamiaru robić zjazdów gdzieś po skałach czy sekcjach z głazami jak mikrofala to w czym problem?? Poza tym Giant daje dożywotnią gwarancję i jest jednym z najlepszych producentów właśnie ram z tego materiału.  

 

Giant podaje ceny katalogowe ale w salonach dają rabaty nawet do 20% więc okolice 8K są realne. Co do kół to mają bardzo dobre produkty. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie zażyczyłem korbę z zupełnie innej grupy i mi wstawili. W porządnym sklepie nie powinno być problemu  a jak jest to znajdz taki gdzie taką podmiankę zrobią. Również uważam, że blat 34T to trochę za mało nawet jak na 29er. Wstaw korbę 38-28T. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu lekko odkupuję, ale cały czas szukam tego idealnego :D

 

Co sądzicie o Cube Reaction GTC SL 29? 

 

Ramie karbonowej od Cube'a można zaufać przy co najmniej 100 kg z obciążeniem?

Jeszcze raz napiszę, że to nie jest rower do ścigania i nie ma być na jeden sezon, ma być spełnieniem moich rowerowych marzeń, który mnie będzie wszędzie woził :D

Ogólnie szeroka pojęta turystyka Jury Krakowsko-Częstochowskiej i czasami wypadów w góry, polskie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZesc jak cos mam na sprzedaz cube reaction 2013 rok carbon , co do karbonu to mysle ze nie ma obaw ze cos sie stanie tyle osob jezdzi odpryski od kamieni ida i nic sie nie dzieje wiec nie ma co wychodzic z zalozenia ze akurat Tobie sie cos stanie. Wiadomo ze ryzyko w alu jest mniejsze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...