Skocz do zawartości

[amortyzator] Zmiana skoku w Reba RL 29" Solo Air


woocash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym zapytać czy można łatwo zmniejszyć skok amortyzatora Reba RL 29" Solo Air ze 120 do 100mm?

W tej chwili mam amor o skoku 100mm i niechciałbym zmienić geometri w swoim rowerze a rebe 120mm często można spotkać na wyprzedażach z takim właśnie skokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie , ze to zeszłoroczny model ew. 2015 Rock Shox Reba RL 29" Solo Air 120 Tapered ML15 takie jak ten:

http://www.bikestacja.pl/pl/amortyzator-rock-shox-reba-rl-29-solo-air-120-tapered-ml15-pushloc-zielony-35285.html

Czy sposób z podkładką nie spowoduje, że wysokość amora i tak bedzie większa niż w wersji 100mm co zmieni geometrię?

Jeśli dobrze rozumiem to zmiana shaft'a spowoduje, że amor będzie w takiej wysokości jak wersja 100mm?

 

Czy wspomniane modyfikacje mają wpływ na gwarancję?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Czy sposób z podkładką nie spowoduje, że wysokość amora i tak będzie większa niż w wersji 100mm co zmieni geometrię?

Możesz sobie dać podkładkę by mieć 92.34 mm jak tylko tak dokładnie sobie ja dotniesz i co to pasuje.

 

 

Jeśli dobrze rozumiem to zmiana shaft'a spowoduje, że amor będzie w takiej wysokości jak wersja 100mm?

Tamten shaft będzie krótszy o ta podkładkę którą włożysz.

 

 

Czy wspomniane modyfikacje mają wpływ na gwarancję?

W Polsce nawet krzywe spojrzenie to utrata gwarancji ... ale można zrobić tak ze nikt nie pozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii zmiany skoku w "nowych" SA - nie da się tego zrobić podkładkami bo zablokujemy możliwość pompowania komory negatywnej (tłok nie zejdzie do poziomu "otworu przelotowego" na dole goleni solo air), tylko wymiana na popychacz o odpowiedniej długości wchodzi w grę w tym przypadku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku (zmiana ze 120mm na 100mm) potrzebna jest dokładnie ta część: http://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/inne/prod/rs-sid-reba-air

Numer producenta: 11.4018.021.002

W załączniku opis z katalogu. Wynika z tego że tą samą część stosuje się w wersjach 27.5 oraz 29 cali.

 

Powyższe informacje zawdzięczam suportowi SRAM'a w USA. Dział europa olewa klientów.

Dzięki, że mnie naprowadziliście czego szukać i o co pytać.

 


Wydaje mi się, że potrezbujesz 11.4018.021.000 (zerknij na mój załącznik)

post-181866-0-07700300-1438941445_thumb.png

Edytowane przez woocash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...