Skocz do zawartości

[adaptery] Sport Arsenal


Danielasty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam ramę kompletnie nie przystosowaną do bagażnika, Szukałem jakiegoś levela ramy, ale cięzko znaleźć i są trochę drogie. Poszperałem po necie i znalazłem takie cudeńka jak adaptery 

 

f-sport-arsenal-adapter-do-zamocowania-t

oraz

 

f-sport-arsenal-adapter-do-bagaznika-do-

Kupując bagażnik dostanę obejmy w komplecie. Teraz pytanie czy mogę kupić ten zwykły tańszy bagażnik czy ten do hamulców tarczowych? jak to wpływa na prace z adapterami? Mam z Tyłu tarczę 160mm, nie wiem czy nie będzie nic haczyć, zawsze to tańsza opcja niż wymiana ramy , a sakwy już posiadam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jakie masz hamulce?

2. Jaką masz ramę?

3. Jaki masz bagażnik?

 

Pytam, bo tubusa logo evo można zamocować do praktycznie każdej ramy i obok zacisków hydraulicznych, przy mechanicznych typu BB5/7 trzeba go o jakieś 8 milimetrów odsunąć od ramy i da się bez adapterów. Do crosso/massload można dociąć ciut dłuższe dolne blaszki i też da radę bez adapterów. Można też spróbować zrobić samemu adapter na wzór adaptera tubusa.

 

Tego pierwszego adaptera używałem z ramą GT Avalanche. Ma dwie wady: a) wyciąganie i osadzanie tylnego koła w hakach staje się strasznie upierdliwe i B) przy 30 kilogramach bagażu i na dziurach bagażnik odchylił się ciut do tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostają adaptery. Jeśli masz możliwość, to może ktoś może Ci zrobić coś na kształt adapterów tubusa. Jeśli nie, to ten pierwszy zestaw będzie chyba lepszy, ale należy pamiętać o tym, by skręcić to z bagażnikiem dwoma śrubami z każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...