Skocz do zawartości

[pogadajmy] Kto pija soki ? I jakie wam najlepiej smakują.


Ektiresta

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moim zdaniem nie warto pić w ogóle napojów, szczególnie z sokiem glukozowo -fruktozowym. Wartości to żadnej nie ma, a tylko dostarcza niepotrzebnych kalorii i na dodatek jeszcze ten syrop, który zamieni się w tłuszcz… To już lepiej walnąć sobie Coca-colę.

Praktycznie żadna różnica. W coca - coli jest mnóstwo cukru /w 1 l. ponad 10 dag/ czyli sacharozy, a sacharoza = 50% glukozy + 50% fruktozy. W syropie glukozowo - fruktozowym jest 55% fruktozy + 42% glukozy + 3% czegoś jeszcze /nie pamiętam/. W każdym razie różnica nie jest wielka. Oczywiście, jest pewna różnica pomiędzy sacharozą gdzie cukry proste są związane i wówczas fruktoza inaczej się wchłania a syropem g-f ale mówimy o napojach kwaśnych, a w środowisku kwaśnym to wchłanianie z soku i coca - coli jest podobne. Jedno jest pewne nadmiar fruktozy łatwiej przyczynia się do powstania tkanki tłuszczowej niż glukozy, która jest w organiźmie bardziej "pilnowana". Na koniec uwaga - poza tematem soków. Jeśli już ktoś bardzo potrzebuje słodkiego smaku niech słodzi ksylitolem, który jest produktem naturalnym i w sensie chemicznym nie jest cukrem. Jest o połowę mniej kaloryczny w stosunku do zwykłego cukru i jeszcze ma tę zaletę, że nie fermentuje w przewodzie pokarmowym. Jeśli ktoś potrzebuje szybkich węgli niech słodzi syropem glukozowym /glukoza + maltoza, która jest dwucukrem składającym się z dwóch cząsteczek glukozy/ . BTW dobrze jest rozróżniać syrop glukozowy i glukozowo - fruktozowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zakup mocniejszego blendera z funkcją smoothie. Zupełnie się przestawiłem teraz na te bełty. Soków i nektarów z fabryki staram się unikać z uwagi na wspomniany wyżej syropek. W bełtach aka smoothie dodatkowo mamy błonnik, który sokowirówka daje do odpadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

u mnie woda z miętą i cytryną najlepsza:)

u mnie też najlepsza ale do wódki, niegazowana woda z lodem, mięta i cytryną/limonką do przepijania i rano zero efektów ubocznych ;)

 

a z soków świeżo wyciskane pomarańcza lub marchewka z pomarańczą i jabłkiem :)

co do świeżych owoców wczoraj żona zrobiła mi domowy dżem truskawkowy, żadnych E, glutaminianów itp, polecam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nie mogę pić soków z cytrusów mam od nich zgagę, zostaję tylko woda

Sok z cytrusów wyciskany w domu czy wynalazek z konserwantami kupiony w sklepie?cytrusy odkwaszają organizm zwłaszcza cytryna,zbadał bym sie tez w kierunku refluksu,jeżeli chodzisz na siłownię i źle wykonujesz jakies ćwiczenia to czesto prowadzi do refluksu czyli cofania sie treści pokarmowych do przełyku a problem jest w zwieraczach przelyku,częsty problem u osó i uprawiających sport i ćwiczących,moze byc przejściowy jak i przejść w stan chroniczny,radził bym sie przebadać.Wracając do tematu mój ulubiony to sok pomidorowy,oraz soki warzywne z wyciskarki :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...