Skocz do zawartości

[licznik] pomoc w wyborze.


Diakon166

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jako że mój stary licznik wyzionął ducha trzeba zakupić nowy. 

Od sprzętu oczekuję niewiele. Głównie chodzi mi o precyzyjny pomiar prędkości jak i przejechanych kilometrów. Czytelny wyświetlacz. I to w zasadzie tyle jeżeli chodzi o wymagania. 

Czy będzie on przewodowy czy bezprzewodowy, nie robi mi różnicy. Licznik będzie zamontowany na rowerze szosowym.

Ważny jest dla mnie stosunek ceny do jakości.  

Co możecie zaproponować?

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charvel

Raczej nie :).

Zakładam wątek bo szukam urządzenia o parametrach/funkiach, które są mi potrzebne. Nie chcę dopłacać do czegoś z czego nie będę korzystał.

Dlatego założyłem nowy wątek a nie skorzystałem z porady zawartej w którymś z już otwartych.

 

Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam Sigmę 16.12 wersję na kablu i mogę polecić. Czytelny, sporo funkcji. Posiada podświetlany wyświetlacz, co przydaje się podczas jazdy w ciemnościach. Dokupiłem czujnik kadencji i w zasadzie nic więcej nie potrzebuję. Stosunek cena/jakość wypada bardzo korzystnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi mi o precyzyjny pomiar prędkości jak i przejechanych kilometrów. Czytelny wyświetlacz. I to w zasadzie tyle jeżeli chodzi o wymagania. 

Czy będzie on przewodowy czy bezprzewodowy, nie robi mi różnicy. Licznik będzie zamontowany na rowerze szosowym.

Ważny jest dla mnie stosunek ceny do jakości.  

Co możecie zaproponować?

 

 

 

Nie chcę dopłacać do czegoś z czego nie będę korzystał.

 

 

 

 

Kolega jak widzę wymagań nie ma żadnych, bo przecież każdy licznik umożliwia pomiar prędkości, oraz sprawdzenie przejechanego dystansu. :D

W Lidlu były niedawno liczniki, które posiadały wszystkie wymienione przez Ciebie funkcje, a dodatkowo z podświetleniem, licznikiem spalonych kalorii, można sprawdzić również średnią prędkość, dystans całkowity, prędkość maksymalną itp :D Koszt niecałe 30 zł.

Jak sam kolega wspomina, po co dopłacać do czegoś z czego nie będzie się korzystać.

Aczkolwiek teraz tych liczników raczej w Lidlu nie znajdziesz, trzeba czekać na tydzień rowerowy.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charvel

Raczej nie :).

Zakładam wątek bo szukam urządzenia o parametrach/funkiach, które są mi potrzebne. Nie chcę dopłacać do czegoś z czego nie będę korzystał.

Dlatego założyłem nowy wątek a nie skorzystałem z porady zawartej w którymś z już otwartych.

 

Pozdrawiam. 

 

 

Wszystkie sprzedawane obecnie liczniki rowerowe mają to co napisałeś na początku. Kupisz najtańszą sigmę i też to będzie miała. Nadal nie rozumiem co jest takiego "wyjątkowego" w Twoim pytaniu, a czego nie znalazłeś ( o ile w ogóle szukałeś) pośród podobnych już poruszanych tematów :)

Dokładność pomiaru nie zależy od licznika, tylko od dokładności wprowadzenia obwodu koła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Count 4 lub Count 8 B'Twin. Mam ten drugi- naprawdę spoko i bezprzewodowy - wada - brak podświetlenia ale za to naprawdę duży wyświetlacz i przyciski i łopatologiczna obsługa. Z funkcji- przebieg całkowity, dzienny, śr prędkość, max. prędkość, czas przejazdu, wskaźnik średniej prędkości, zegarek - chyba w normalnym liczniku więcej nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaproponuję jeszcze BION CY-E112CW - ma dodatkowo pomiar kadencji, co uważam za przydatne, a cena jest atrakcyjna. Jedyną wadą jaką znalazłem to dosyć częsta potrzeba wymiany baterii, w ciągu pierwszego półrocza mam już drugą pestkę włożoną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Lidlu były niedawno liczniki, które posiadały wszystkie wymienione przez Ciebie funkcje, a dodatkowo z podświetleniem […] :D

 

Chciałem kupić Sigme 8.12 z Orlenu za punkty ale wyskoczuł błąd, kilka dni czekałem na oddanie punktów, ale już i tak by nie dotarł bo był potrzebny na obóz rowerowy :( myślałem że pojade z niczym a tata mi w Lidlu. Zainstalowałem i działa :) dodam że jeszcze że jest bezprzewody i ma termometr. Jest w nim dużo funkcji które miakurat nie są potrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...