Skocz do zawartości

[Pedały SPD] Shimano M520 nieznośne stukanie.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam pedały zatrzaskowe shimano M520. Od jakiegoś czasu przy pedałowaniu z prawej strony wydobywa się nieznośne "stukanie". Po zmianie na inne pedały problem znika. 

Co możne być przyczyną hałasów?

Dodam że "stukanie" słychać zarówno przy pedałowaniu w przód jak i w tył. 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak rozebrać wiem niestety brak mi klucza do rozkręcenia i trzeba będzie posiłkować się żabą.
Jeśli nie masz klucza to popytaj w serwisie ile taka ewentualny serwis by kosztował Z drugiej strony TL-PD40 nie kosztuje fortuny (5-6zł) i warto się w niego zaopatrzyć na przyszłość. Żabką tylko zniszczysz wielowypust nakrętki. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech tego własnie się obawiałem. Jak rozebrać wiem niestety brak mi klucza do rozkręcenia i trzeba będzie posiłkować się żabą.

 

Jakieś inne sugestie, w przypadku jeżeli zabawa w smarowanie nic nie da? 

 

I rozwalisz tą plastikową nakrętkę w ten sposób. Kup na allegro klucz do niej - kosztuje +/- 10zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zakupiłem niezbędne klucze. Co ciekawe wracając po pracy do domu nie słyszałem by cokolwiek stukało. Wiec nic nie grzebałem i do tej pory cisza  :blink:

Wygląda na to że naprawiło się samo co wydaje się średnio możliwe. W każdym razie wszystko jest juz ok. 

Dzięki wszystkim za pomoc. Temat do zamknięcia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...