Skocz do zawartości

[korba] wymiana napędu


lukaorlov

Rekomendowane odpowiedzi

cześć. zmierzam ku wymianie napędu. tylna przerzutka już jest zmieniona, bo stara Acera się posypała i obecnie mam założoną Alivio. niestety w serwisie mi nie powiedzieli jaki to model, ale domyślam się, że to może być RD-M430 9s. wolnobieg mam 7s. chciałbym zmienić na kasete 9s, więc w gre wchodzi też wymiana piasty i tu pytanie, obręcz też? korbe sobie upatrzyłem Alivio FC-M431 na octalinku. link: http://allegro.pl/korba-shimano-alivio-fc-m431-9s-48x36x26-suport-i5191772394.html

suport już bym dostał wraz z korbą, więc tu odchodzi szukanie. pozostaje pytanie co z przednią zmieniarką, czy da rade obsłużyć mi nową korbe? jaką kasete 9s mi polecicie i łancuch? no i klamkomanetki coś z grupy Alivio? rower to Kross Evado 2.0 '13.

dodam zdjęcie tylnej przerzutki ; )

24617y0.jpg

rozejrzałem się i może kaseta + łańcuch coś takiego: http://allegro.pl/zes-9s-shimano-kaseta-hg400-11-34-lancuch-hg53-i5136821979.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co z przednią zmieniarką, czy da rade obsłużyć mi nową korbe?
Od biedy da radę, ale przednia przerzutka pod 22T kosztuje grosze (rzędu 30-40 zł za fajną sztukę), więc zmieniłbym przy okazji.

 

 

klamkomanetki coś z grupy Alivio?
Mogą być m430 albo m4000 (trochę wygodniejsze moim zdaniem). Ale raczej kupiłbym osobno manetki (j/w) i klamki (np. tanie i świetne Avidy FR5).

 

 

rozejrzałem się i może kaseta + łańcuch coś takiego: Zes 9s Shimano : kaseta HG400 11-34 + łańcuch HG53
Drogo i słabo ;) Tzn. jako zestaw. Kaseta jak najbardziej ok, ale w tej cenie spokojnie kupisz łańcuch XT (cn-hg93), który cieszy się zdecydowanie lepszą opinią.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie oni tam proponowali takie od 200zł wzwyż, szukając coś Shimano m.in. chciałem to porównać z Waszymi ocenami i poglądami na to.

to co ktoś mi rzuci jakimś pomysłem. czy koło nowe, a jeśli tak to jakie czy zmieniać piaste i szprychy w obecnej obręczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...