Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie pytaj, ja tego nie sprzedaje tylko naprawiam :)

Trek ma dziwna politykę. Stosuje koła własnego projektu i takowe można znaleźć praktycznie we wszystkich modelach rowerów. W niektórych kołach użyte sa jednak piasty Shimano. Jeszcze dziwniejsze było trzy lata temu montowanie kół Shimano ultegra w jednym i tylko jednym modelu szosy :) nie wiem po co, tym bardziej ze jakościowo nie odbiegają od pozostałych i nic sensownego nie wnosiły do tego roweru. Ale ja nie jestem ani ekonomista ani wizjonerem.

Możliwe ze nie testuje, bo Treki wyjeżdżają z fabryki Gianta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower na podjazdach nie sprawia jakiegokolwiek problemu  jeżeli chodzi o stronę techniczną - czasami przy mocnym depnięciu na pedała lekko podnosiło mi przednie koło ale to kwestia techniki i przesunięcia ciała lekko do przodu i wszystko jest ok. Teren gdzie testowałem podjazdy to dla wtajemniczonych z Wrocławia - Górka Skarbowców.

No i wiadomo rower sam nie wjedzie więc liczy się łyda :laugh: :laugh: :laugh:

 

a gdzie dokładnie wjeżdżałeś na Skarbowców? Najbardziej stromy podjazd, od Skarbowców po lewej stronie, hę ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a gdzie dokładnie wjeżdżałeś na Skarbowców? Najbardziej stromy podjazd, od Skarbowców po lewej stronie, hę ???

 

Tak, cała lewa strona według mnie jest sporym wyzwaniem, jeżeli chodzi o prawą część to jest umiarkowanie lekkie nachylenie wzdłuż całej długości zbocza, no i środkowa część z technicznym slalomem na zjazd jak i podjazd :thumbsup: :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, cała lewa strona według mnie jest sporym wyzwaniem, jeżeli chodzi o prawą część to jest umiarkowanie lekkie nachylenie wzdłuż całej długości zbocza, no i środkowa część z technicznym slalomem na zjazd jak i podjazd :thumbsup: :thumbsup:

 

Podjechałeś pionowo w górę? To jest kwestia też już dość mocno geometrii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

erzurum, dnia 06 Wrze 2015 - 5:02 PM, napisał:snapback.png

przyspawa pivoty i wsadzi i to wszystko w domu  :)

no i rozklepie obręcze, żeby szczęki  nie ściskały opon bądź to szprych. :sweat:

 

Rozmowa z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne, jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny, że wygrał.

To tyle odnośnie idiotycznych odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Wracając do tego co pisałem to dają ciała z brakiem dobrych aluminiowych ram w hardtailu (XTC slr) i człowiek będzie musiał ściągać.)

Dla mnie to jakaś paranoja... w zasadzie masz do wyboru tylko rower z geo do jazdy po bułki do którego montują nie wiadomo po co FOXa i pełne xt, a żeby mieć coś ciekawego to zostaje tylko wungiel... Kolory się zmieniają, porządne amelinium znika, a kulki i konusy Giant Sport Tracker nadal królują , bo po co niby w rowerze dobra piasta... I tak powstaje  rower za grubą kasę do którego za kilka lat nie kupisz nawet porządnego amora, ale spokojnie Suntour na pewno nadal będzie robił swojego XCMa w wersji 27,5 na 1 i 1/8  :woot:  http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.rc.ltd/24528/89330/#specifications

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie to jakaś paranoja... w zasadzie masz do wyboru tylko rower z geo do jazdy po bułki do którego montują nie wiadomo po co FOXa i pełne xt, a żeby mieć coś ciekawego to zostaje tylko wungiel... Kolory się zmieniają, porządne amelinium znika, a kulki i konusy Giant Sport Tracker nadal królują , bo po co niby w rowerze dobra piasta... I tak powstaje  rower za grubą kasę do którego za kilka lat nie kupisz nawet porządnego amora, ale spokojnie Suntour na pewno nadal będzie robił swojego XCMa w wersji 27,5 na 1 i 1/8    Talon 27.5 RC LTD (2016) | Rowery Giant | Ride Life. Ride Giant. | Polska

 

Kumpel to kupił, za chiny ludowe nie potrafię zrozumieć tego zakupu, no a on udaje zadowolonego ze swojej decyzji :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie się normalnie zarabia lub jest bardziej świadome podejście do zakupów, samego kolarstwa mało kto kupi jakiegoś parcha nawet do sklepu więc jest taki Talon na XT. Kosztuje śmieszne pieniądze. U nas nie ma wielu w tym topowych bardzo drogich modeli XTC a to też o czymś świadczy. Mają Czesi, mają Słowacy a u nas bida. Jako odbiorca docelowy jesteśmy w przypadku wielu drogich modeli HT dla nich promilem za to padliny schodzi cała masa. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to jakaś paranoja... w zasadzie masz do wyboru tylko rower z geo do jazdy po bułki do którego montują nie wiadomo po co FOXa i pełne xt, a żeby mieć coś ciekawego to zostaje tylko wungiel... Kolory się zmieniają, porządne amelinium znika, a kulki i konusy Giant Sport Tracker nadal królują , bo po co niby w rowerze dobra piasta... I tak powstaje  rower za grubą kasę do którego za kilka lat nie kupisz nawet porządnego amora, ale spokojnie Suntour na pewno nadal będzie robił swojego XCMa w wersji 27,5 na 1 i 1/8  :woot:  http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/talon.27.5.rc.ltd/24528/89330/#specifications

A co jest obecnie zamontowane w tym rowerze? Bo dylemat o porządności widelca to można mieć mając wyjściowo imitację a ten może nie budzić super pozytywnych emocji ale parchem nie jest. Dbając o niego można bez problemu eksploatować go bardzo długo, wymienić dolne golenie na takie ze sztywną osią też można, wymiana wykończonych ślizgów też będzie tańsza niż kupno nowego, "porządnego".

Na co dzień przechodzi przez moje ręce wiele rowerów, różne rozmiary (więc i użytkownicy o różnej wadze), używanych w różnoraki sposób i nie pamiętam by ktokolwiek chciał wymienić widelec na taki np ze sztywną osią. Nie wychodzę z założenia że wszystkie te bajki służą do turlania się po asfaltach. Jedyne pytania o zmiany to chęć montażu widelca sztywnego zamiast amortyzatora.

 

I geo tylko po bułki... 

Jak tak czasami odpalam jakiś temat to aż strach się bać coś kupić, bo jedyne co się da zrobić po zakupie to prosto do kontenera ze złomem pojechać....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne pytania o zmiany to chęć montażu widelca sztywnego zamiast amortyzatora.

 

I geo tylko po bułki...

Jak tak czasami odpalam jakiś temat to aż strach się bać coś kupić, bo jedyne co się da zrobić po zakupie to prosto do kontenera ze złomem pojechać....

Amortyzator nie jest wieczny, i nie zawsze opłaca się reanimowac poodzieranego trupa, pomijając konieczność wymiany amora w wyniku uszkodzenia mechanicznego (wypadek) czy chęć zmiany na coś lepszego. Druga sprawa jest taka ze rower za 6 tys powinien być nowoczesny i tyle! Geo jaka jest to jest, różne mamy gusta i przyzwyczajenia wiec ok. Ale żeby montować tak samo kiepskie piasty w rowerze za 2 tys i w rowerze za 6 tys to już rypanie klienta w kakao. A na koniec słyszymy ściemy... od Pana w sklepie Biketop w Poznaniu usłyszałem "spokojnie dla nas koła robi DT Swiss"... Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam Cie jako znawce geometrii: co bułkarskiego jest w geometrii tego Gianta?

Dla mnie jeśli jest TYLKO do jazd po chleb oznacza: rower nie pozwala bezpiecznie ani efektywnie poruszać się w warunkach do których jest stworzony.

Jak miałbym kupić rower 27.5 z tylnym widelcem 440 mm to bym kupił 29er... nie oszukujmy się Talon to nie rower wyczynowy, jak sprzęt wrzucony w tego RC. Tak jak wyżej napisałem różne są preferencje wiec geo ok...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talon nie jest na pewno ścigacki ale jest w zupełności wystarczający to trudnego górskiego terenu. Czy zatem może być "wyczynowy"?? Jak najbardziej. A, że widełki są długie to już nie da się na tym jeżdzić?? 

Co do "bida" kół to w budżecie 6K bo przecież są spore rabaty można naprawdę solidnie je zmodernizować. Jedyny zarzut jaki mam to fakt, że zamiast skorzystać jak już tak muszą być kulki choćby z podstawowych piast Shimano to wsadzają jakąś padlinę. 

 

Tak informacyjnie bo czasem polecany był tutaj Talon na Rebie to niestety nie ma tam osi sztywnej a zwykła 9mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny zarzut jaki mam to fakt, że zamiast skorzystać jak już tak muszą być kulki choćby z podstawowych piast Shimano to wsadzają jakąś padlinę.

Tylko jakby wrzucili Shimano to byłoby wiadomo ile taka piasta kosztuje i pełne xt z fox em na przedzie oraz piastami Altus by nie przeszło. A tak wrzucają Ci piaste za kilka złotych i walą ściemy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jakby wrzucili Shimano to byłoby wiadomo ile taka piasta kosztuje i pełne xt z fox em na przedzie oraz piastami Altus by nie przeszło. A tak wrzucają Ci piaste za kilka złotych i walą ściemy...

Przeszloby. Lepiej jednak mieć swoje niż dać zarabiać innej marce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wy za przeproszeniem pierniczycie głupoty :wallbash: Vision Authora ma taką samą cenę wyjściowa a co tam mamy; Recon, korba-zwykła Deorka, jedna zmieniarka, manetki klasę na nawet dwie niżej, kaseta, łańcuch klasę niżej. Dalej już nie dyskutuję bo te wszystkie tapery, sztywne ośki całkiem niektórym zamydliły oczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no cóż galopujący dolar ;-) VISION z 2015 1tys taniej ..... i jest już nieco lepiej..... lepsze koła od gianta, spd w komplecie i przyznają się do wagi roweru.

Giant to tak wielki moloch że nikt nie jest w stanie mu podskoczyć z ceną ... efekt skali. Za to w skali do 2500 jest słabiutko widać gdzie sobie odbijają cenę;-)))

A grubol z wolnobiegiem i stopkom to już poziomie marketu.

Ale advenced to już nie jest tak fajnie złożony.... i revolt authora może mu podskoczyć (o bonie na 1200 nie wspomnę) a koła dalej niebo lepsze +spd. Cosik mi się zdaje ze ten talon RC to taka limitwany wabik na klienta.... nic ino brać. Ino te koła takie same dupiate jak i advenced -GIANT Tracker Sport (te same co w rowerach za 2100) może lepsze od altusa ale niesmak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...