Skocz do zawartości

[do 1000 zł] zakup, rower uniwersalny


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,


 


od dłuższego czasu myślę nad zakupem nowego roweru na lepszym osprzęcie.. 


mój budżet jest ograniczony do ~ 1000 zł.


 


Co myślicie o tych wyborach ??


Który z nich lepszy? ;) 


 


http://www.kross.pl/pl/node/18526


Cena: 1300 zł


Myślę, że jest fajny i atrakcyjny cenowo, jednak z przodu mamy altusa i chyba gorszy amortyzator? 


 


Drugi wybór to kands:


http://allegro.pl/rower-gorski-kands-energy-1300-mtb-alivio-alu-led-i5532696683.html


Tutaj już z przodu i z tyłu przerzutki alivo


 


Z góry dzięki za podpowiedzi!


Mam nadzieję, ze w końcu się zdecyduję, bo rozmyślam już nad zakupem naprawdę sporo czasu!


 


pozdrawiam!


Marta ;)


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja - gdybym musiał wybierać spośród twojej dwójki - brałbym krossa z uwagi na 3x9.

Przednia przerzutka ma mniejsze znaczenie (dla mnie) -  a jakby co można z czasem wymienić...

 

A tu masz ewentualnie swojego kandsa 100 taniej (choć bez lampek za 30 :) )

http://allegro.pl/rower-kands-energy-1300-v-brake-mtb-26-alivio-alu-i5530490950.html?bi_s=archiwum_allegro&bi_m=Offers&bi_c=Product&bi_term=Sport+i+Turystyka-3919_Rowery+i+akcesoria-16414_Rowery-16420_MTB+(górskie)-16483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ja - gdybym musiał wybierać spośród twojej dwójki - brałbym krossa z uwagi na 3x9. Przednia przerzutka ma mniejsze znaczenie (dla mnie) -  a jakby co można z czasem wymienić..
 

 

Dzięki :)

zgodzę się - ma mniejsze znaczenie, ale jednak też jest używana.

 

3x9 ??? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czy ktoś jeszcze mógłby ocenić?


Proszę uprzejmie: rowery są podobne jakościowo. Hamulce te same, obręcze i opony podobnej klasy, mostek, sztyca też. Amortyzator w jednym i drugim to XCM SF-13, także nie jest lepszy w Kandsie. Kross ma faktycznie Altusa z przodu, ale przerzutka przednia ma mniejsze znaczenie niż tylna przy normalnym użytkowaniu, a jej ewentualna zmiana w przyszłości na nowe Alivio to będzie 60 złotych. Te 27 biegów, o czym pisze Pablo - to fakt i argument za Krossem, choć to jeszcze zależy od tego jak jeździsz. Zdecydowana większość amatorów jazdy rowerowej w ogóle nie wykorzystuje pełnego zakresu przełożeń, tylko ma parę ulubionych. Ale generalnie w Krossie jest solidniejszy napęd (lepsza korba, tej samej klasy kaseta, łańcuch w Kandsie nie jest podany, więc ciężko określić, pewnie w Krossie będzie lepszy bo jednak Kands oszczędza na mniej rzucających się w oczy elementach, żeby w tej cenie dać to Alivio gdzie się da). Ja brałbym Krossa, bo z tych dwóch jest to mimo wszystko firma solidniejsza, bardziej podoba mi się jego geometria i dostajesz napęd pod 9 biegów z tyłu co w przyszłości ułatwi wszelkie wymiany, etc,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale generalnie w Krossie jest solidniejszy napęd (lepsza korba, tej samej klasy kaseta, łańcuch w Kandsie nie jest podany, więc ciężko określić, pewnie w Krossie będzie lepszy bo jednak Kands oszczędza na mniej rzucających się w oczy elementach, żeby w tej cenie dać to Alivio gdzie się da).

 

Dziękuję Florek  :)

łańcuch w Kandsie to shimano cn-hg40

 

 

 

Te 27 biegów, o czym pisze Pablo - to fakt i argument za Krossem, choć to jeszcze zależy od tego jak jeździsz. Zdecydowana większość amatorów jazdy rowerowej w ogóle nie wykorzystuje pełnego zakresu przełożeń, tylko ma parę ulubionych.

 

Dokładnie, chyba jestem takim amatorem, głównie operuję tylną przerzutką ;) przednią rzadko ruszam, ale to może dlatego, że do tej pory jeździłam na kiepskim rowerze i ciężko było ją dobrze ustawić, tak by nie wydawała dziwnych dźwięków ;)

 

Korby FC-M371 są lepsze od FC-M311 ?

 

 

 

Ja brałbym Krossa, bo z tych dwóch jest to mimo wszystko firma solidniejsza

hmm, może solidniejsza, jednak zwracam uwagę na to by płacić faktycznie za coś co kupuję, a nie za markę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Korby FC-M371 są lepsze od FC-M311 ?

 

 

Tak, FC-M371 to grupa Acera, a FC-M311 Altus :)

 

Z tych dwóch wybrałbym Kands'a z tego sklepu -> http://allegro.pl/kands-energy-1300-vb-wysoka-polka-mtb-shim-alivio-i5549424025.html Bo sprawdzony :) Poza tym to w Krossie w opisie jest XCM, a na zdjęciu XCT - musiałbyś musiałabyś się dowiedzieć jak jest w rzeczywistości. 

 

Napędu 3x9 i tak zapewne nie wykorzystasz, a jest on droższy w użytkowaniu (łańcuch, kaseta itd.). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, FC-M371 to grupa Acera, a FC-M311 Altus

 

dzięki, czyli tutaj kross wypada lepiej ;)

 

 

 

Z tych dwóch wybrałbym Kands'a z tego sklepu -> KANDS ENERGY 1300 VB WYSOKA PÓŁKA MTB SHIM ALIVIO (5549424025) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Bo sprawdzony Poza tym to w Krossie w opisie jest XCM, a na zdjęciu XCT - musiałbyś musiałabyś się dowiedzieć jak jest w rzeczywistości. 

 

czyli jednak zdania są podzielone, dlaczego tak trudno zdecydować.. :P ;-) 

 

PS. faktycznie! nie zauważyłam nawet że na zdjęciu pokazują XCT, zobaczę w sklepie w którym go oglądałam, jak jest faktycznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

może solidniejsza, jednak zwracam uwagę na to by płacić faktycznie za coś co kupuję, a nie za markę :)

Bardziej chodzi mi o to, że Kross dysponuje w Polsce siecią zaprzyjaźnionych serwisów, nie wiem jak Kands. Oparcie w stacjonarnym sklepie producenta niedaleko miejsca zamieszkania to jednak wartość dodana.

 

Napędu 3x9 i tak zapewne nie wykorzystasz, a jest on droższy w użytkowaniu

To jeszcze napiszmy, że owa różnica cenowa w użytkowaniu to będzie z 15-20 zł na kasecie, którą pewnie będzie się wymieniać raz na kilka lat i jeszcze mniej na łańcuchu, który pewnie starczy na sezon, albo i więcej. Napęd 9-cio rzędowy jest standardem obecnie, masz większy wybór części, łatwiejszą ich dostępność. Ja szukając spinki na łańcuch 8-rzędowy do starego Krossa musiałem zjeździć trzy sklepy rowerowe, bo w dwóch pierwszych mieli tylko na 9 i 10.

 

czyli jednak zdania są podzielone, dlaczego tak trudno zdecydować

Bo te rowery są naprawdę do siebie podobne i będąc szczerym, to przy amatorskim użytkowaniu nie wychwycisz żadnych znaczących różnic w jakości i komforcie jazdy. A jeśli jeździłaś do tej pory na typowym rowerze komunijnym czy innym markeciaku to z jednego i z drugiego będziesz zapewne zadowolona i zauważysz, że sprzęt zdecydowanie lepiej się toczy. Prawdopodobieństwo ewentualnych problemów jest przy jednym i drugim również podobne, bo nie jest tak, że jak gdzieś będzie Alivio zamiast Acery to automatycznie pożyje dłużej, za mała różnica między tymi grupami. Idź za głosem serca, kobiecą intuicją itp. i bierz ten, który Ci się bardziej podoba. Sezon ucieka. ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...