Skocz do zawartości

[800 zł.] Mifa 26"- składak na małe wycieczki - proszę o opinie


Rekomendowane odpowiedzi

Na aukcjach nie tylko w PL dostępny jest rower składany /na pół/ firmowany jako Mifa na kołach 26".

 

Rozglądam się za rowerami dla "całej rodziny", na krótsze wycieczki do kilkuset km, max trzydniowe.

Na razie obstaję przy tym że składanie jest niezbędne a i cena przy 4 szt. nie bez znaczenia. 

Akurat na taki za ok. 800 zł. byłoby nas stać.

 

Będę wdzięczny za wszelkie opinie dotyczące tego roweru, oto on, foto z ebay.de:

 

$_57.JPG


Może za mało info podałem? :icon_confused:

 

Cytat z aukcji: 

Dane techniczne:

-rozmiar kół 26"

-przerzutki Shimano Tourney-TX , 21 biegów 

-rama aluminiowa , składana

-dwa hamulce V-Brake

-żelowe siodełko

-regulacja wysokości siodełka

-regulacja wysokości i kątu nachylenia kierownicy

-składany podnóżek

-alumiowe obręcze kół , noga kierownicy , noga siodełka , manetki

-opona 26x2,25

 

Waga 15,5 kg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię :)

Zależy mi na składaniu i kołach większych niż 20", cena niestety jest b. istotna, bo kupuję naraz cztery i na pewno nie na lata. Mamy kilka rowerów, w tym składaki, jak sądzę 24" będzie po złożeniu zbliżony wymiarami do tego, atu są koła 26" i podobna waga. Wolałbym/mógłbym trochę dopłacić, ale nie bardzo jest do czego, nie znalazłem alternatywy. Może ktoś coś poleci? 

 

Osprzęt słaby wiem, może będę zmieniał, generalnie nie lubię kaset, wolę "w piaście".  

Tak czy inaczej trzeba dokupić osprzęt na drogi; dzwonki, światła, błotniki...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A różnice są na korzyść kaset, nie przez przypadek w tanich marketowych rowerach spotyka się tylko wolnobiegi, a w poważnych rowerach tylko kasety, które są przede wszystkim dużo bardziej wytrzymałe.

 

A najtańszy rower na kasecie i osprzęcie na którym da się pojeździć to 1000-1100zł a tu pewnie dopłaca się za możliwość złożenia. Bez tego rower na tym osprzęcie byłby nieco tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całą pewnością cena wynika z możliwości składania, zapomniałem napisać że podana cena to ponoć połowa ceny  ;)

W sumie biorąc pod uwagę inne rowery tego producenta jestem w stanie w to uwierzyć. Mnie najbardziej zależy na składaniu i "trochę większych" kolach. Co do kaset itd. długi temat, jak wiadomo gust... Mam 30 letni rower z planetarną - poza wymianą linki zero regulacji od kilku lat, a jeździ praktycznie każdego dnia przez cały rok. Obawiam się że przy częstym składaniu roweru będzie trzeba co chwilę  regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Informuję że owe rowery nabyłem, powoli się z nimi oswajamy, jak ktoś zainteresowany to mogę coś skrobnąć. Domyślam się że forumowa większość tego typu sprzęt nie ciekawa, ale jak widać są odmieńcy ;)

My na razie jesteśmy na tak :)

 

EDIT: Ups... Zwykle dodawało, a teraz post, pod... Się poprawię, się dokształcę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero się rozkręcamy, rowery są "uzbrajane" i regulowane, jak trochę pojeździmy to oczywiście coś skrobnę. Na razie zakup uważam za udany, choć mam pełną świadomość że można lepiej. Mnie jak pisałem zależało na składaniu na pół - bez odkręcania kół itp. Manetki i być może przerzutki będę wymieniał, więc nie oceniam bo jak to już wspomniano nie jest to sprzęt na lata. Nie wiem jak będzie z trwałością ale... na tą chwilę to najlepiej jeżdżące rowery jakie mamy więc póki co polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...