Skocz do zawartości

[4000-5000 zł] zakup szosówki do treningów i Tri


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem w trakcie poszukiwania najbardziej optymalnego sprzętu szosowego dla początkującego. Wypatrzyłem już kilka modeli, które na moje oko zapowiadają sie interesująco w podanym przedziale, ale chciałbym poznać zdanie bardziej doświadczonych kolarzy na temat ramy osprzętu oraz standardów producenta. Rower planuję nabyć na treningi, czasem dłuższe przejażdżki oraz amatorskie udziały w zawodach triathlonowych. Szukam więc kompromisu pomiędzy rowerem komfortowym, ale jednocześnie szybkim i lekkim. Moja waga-84kg, wzrost 190cm. Poniżej modele, które do tej pory przykuły moją uwagę:

Cube Peleton Race 2015

Giant Defy 1

Autor Aura 55

Scott speedster 20

Kellys arc 30

Genesis corsa pro

Canyon roadlite 6.0

 

Chętnie poznam Wasze zdanie na temat mocnych i słabych stron tych modeli i proponowanego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na pierwszy sprzęt kupiłem właśnie Aurę 55, porównania nie mam, ale zrobiłem 1200km i jeździ mi się bajecznie, mam 185cm wzrostu i rozmiar ramy 560, większa jest tylko 580.

 

Na plus karbon widelec razem ze sterówką i karbon sztyca. Nawet Top Cap jest karbonowy z Logo Author :P Na żywo rower wygląda o wiele lepiej niż na zdjęciu.

Na minus biała owijka, która potwornie szybko się brudzi, ale też łatwo czyści. Hamulce Tektro R540 słabsze od 105 nawet po wymianie wkładek.

 

Razem ze mną kumple kupili Radon R1 4.0 i Cube Pelaton SL, z tych trzech Aura jest najlżejsza.

 

 

Jakbyś miał jakieś pytanie zapraszam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. A jak przerzutki? Da radę na nim przyspieszyć kiedy trzeba?

Rozważam także Canyon Endurance 6.0 , który ma bardzo podobną specyfikację, hamulce shimano 105, tą sama waga i cena. Może warto rozważyć ze względu na drobne różnice w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube też zapowiada sie nieźle, czy da się odczuć sporą różnicę między 105, a Ultegrą?

Czy ktoś może dojeżdżał Cube albo Canyona i ma porównanie?

 

Szperając znalazłem jeszcze coś takiego http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2015/rowery-szosowe/haibike-challenge-life-484198

Full Carbon na 105 za 5400zł, ale marka zagadka jak dla mnie. Co sądzicie?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, dopiero później zauważyłem, że jest to damski model...

Obecnie na tapecie:

 

Rose pro Sl-2000 - wylicza mi rozmiar 61 przy wymiarach 190/90cm

Scott Speedster 10

Cube Peleton Sl

Canyon Endurance Al 6.0

 

Najbardziej z tych modeli podoba mi sie Rose, w całości na 105, ale wyjdzie też najdrożej i ma najdłuższy czas oczekiwania z UK. Ktoś ma jakieś doświadczenia z zamawianiem Rose? Jak ten sprzęt się sprawuje i jaki rozmiar dobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

Noga daje przyspieszyć, a co do osprzętu, to w podanym przedziale cenowym mieści się Cube Peloton SL który ma część osprzętu na Ultegrze ... :

http://sklep.sportprofit.pl/pl_PL/p/Cube-PELOTON-SL-black-n-white-2015/10090

 

Tylko trzeba wziąć pod uwagę,że Cube ma tylko przerzutki Ultegra,a jest droższy od Canyon'a Endurace AL 6.0 o ok.600 zł ( po uwzględnieniu kosztów przesyłki )

 

i od Authora Aury 55 ( po uwzględnieniu eBonu w velo.pl ) aż o 1000 zł :icon_exclaim:  To w podanym przez Ciebie linku,bo w olimpiasport.pl różnica wynosi odpowiednio ok.100 i 500 zł.

 

 

Poza tym Cube jest od nich cięższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...