Skocz do zawartości

[hamulce hydrauliczne] Juicy 7 - Klocki


almaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dwóch lat posiadam klocki clarks metaliczne. Nie wiem czy ktoś miał z nimi takie doświadczenie, ale po roku od użytkowania, hamulce stały się nie do wyregulowania...odpowietrzałem, zmieniłem tarcze, a te nadal po czasie ocierają (nie ocierają przez 1 dzień po regulacji, następne dni to już prawie że blokada koła). Są już tak blisko że koło ledwo się kręci. Oddałem do serwisu, facet mówi że wszystko z hamulcami ok, że zaraz się koło odblokuje po jego regulacji i...klapa! Nadal nic. Czy to może być wina klocków? Jakie byście polecili? Może takie cool stopy byłyby lepsze?

http://allegro.pl/kool-stop-klocki-hamulcowe-d270-avid-juicy-5-7-cr-i5040496578.html

 

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!

Edytowane przez almaster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co wyciągać membranę? Wystarczy wykręcić śrubkę na korpusie klamki (jest tuż przy pokrywce) obsługiwaną kluczem torx jeśli pamiętam dobrze t10. 

 

Jeśli stało się to co piszesz to hamulec nadaje się albo do śmietnika albo do generalnego remontu - wymiana uszczelek. Ja pomyślałbym o nabyciu nowych hamulców, np Shimano xt, bo nadmiar płynu w układzie nie bierze się nagle i znikąd, szczególnie jeśli hamulec działał wcześniej dobrze - uszczelki spuchły. J7 ma kilka lat (może nawet 10, pierwszy wypust to 2005 rok) więc wszystkie elementy gumowe są mocno nadwyrężone, do tego najprawdopodobniej korozja zjadła korpus zacisku i/lub korpus dźwigni. 


 

 

Oddałem do serwisu, facet mówi że wszystko z hamulcami ok, że zaraz się koło odblokuje po jego regulacji i...klapa!

To zapytaj go jak możliwe jest to co się dzieje jeśli hamulec jest ok.

Zmień serwis. 


 

 

Oddałem do serwisu, facet mówi że wszystko z hamulcami ok, że zaraz się koło odblokuje po jego regulacji i...klapa!

To zapytaj go jak możliwe jest to co się dzieje jeśli hamulec jest ok.

Zmień serwis. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...