Skocz do zawartości

[siodełko] Siodełka Selle Royal i prośba o pomoc


dodo02

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć i czołem.

 

W ramach sukcesywnego usprawniania mojego Scotta Aspecta 720 (2015 r.) przyszedł czas na siodełko. W zasadzie to zadecydowała, żona bo jeżdżę na obszarpanym starym siodełku Gianta i mówi że nie pasuje do reszty ;) I urodziny się zbliżają.

 

Obecne siodełko mam ok 11 lat, przejechałem na nim tysiące kilometrów, ale z roku na rok coraz gorzej mi się na nim siedzi. Jest wąskie i raczej twarde (niewiele żelu na środku) jednak o niebo lepsze od fabrycznego siodełka scotta z serri Synceross (prawdopodobnie) - jest to typowa deska bez otworu na którym bardzo mi zależy.

 

Wiem, że temat jest bardzo delikatny i każdy ma inne odczucia, dlatego proszę o wskazanie konkretnych modeli siodełek na podstawie poniższych danych.

 

Dane wejściowe:

- wycieczki od 30 do 100 km;

- trasy: 60% lasów i pól/ 40% szos i szutrów;

- w lasach szybkie przejazdy po wydmach, niewielkie hopki, ciasne zjazdy (może ktoś się uśmieje ale takie mazowieckie MTB na ile się da);

- pozycja najbardziej wyprostowana to 60o (proste ręce), typowa między 45o a 60o (szczegóły na focie w załączniku);

- jeżdżę w spodenkach z dość grubą pieluchą (jak na to co teraz jest w sklepach), ale już bardzo ubitą.

- rozstaw kości kulszowych to 90 mm (o ile dobrze zmierzyłem, bo wydaje mi się trochę mało - jestem szczupły);

- rower Scott Aspect 720 2015 r.

- koniecznie otwór odciążający prostatę - nie żebym miał problemy, ale po parudziesięciu kilometrach w takim siodełku niczego nie czuję, w siodełku scotta musiałem się odsuwać od kierownicy.

 

Obecnie mam wrażenie, że siodełko mam w tyłku a nie pod kościami kulszowymi. Nie przeszkadzało mi to zanim nie zacząłem czytać o siodłach w ogóle. Czasami obciera mnie na szwach gaci lub na trasach leśnych gdzie non-stop wstaję i siadam. Bardziej są to odciski.

 

Żona wstępnie wybrała na oko Selle Royal Respiro, ale pozostała sprawa jakie i czy to w ogóle pasuje. Ja osobiście nie jestem przekonany, ale trzymałem je tylko w dłoniach - nie mogłem na nim usiąść.

 

Co o nim sądzicie? Co innego zaproponujecie i jaka powinna być szerokość siodła dla mnie? Każdy pisze żeby zmierzyć sobie tyłek, tylko nikt potem nie pisze ile dodać żeby uzyskać szerokość siodła dla siebie.

 

I jeszcze jedna sprawa, na stronie Selle Royal siodełka w grupie Athletic mają pozycję 45o. W prawie wszystkich sklepach stacjonarnych oraz internetowych Athletic to 30o. Dla mnie to na pewno za mały kąt, ale Moderate wydaje mi się też przesadą w drugą stronę. O co chodzi?

post-181692-0-60803800-1436206395_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Spróbuję poszukać sklepów z większą ofertą Selle Italia w Warszawie. Ta firma kojarzyła mi się raczej z drogimi produktami.

 

Nie pisałem o tym wcześniej, ale budżet jest 250 zł z lekką tolerancją. Od dwóch lat nie mam wagi, ale moja masa nie przekracza 67 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Selle Italia robi różne siodełka od właśnie takich taniego Initiale czy Q-Bik'a po drogiego SLR'a ale generalnie większość ich siodełek to średnia półka (porównując np z San Marco który faktycznie robi drogie krzesła).

 

 

 

Od dwóch lat nie mam wagi, ale moja masa nie przekracza 67 kg.
 

A wyglądasz na tęższego na tym zdjęciu :D Nie wiem czy z taką posturą XR Cię usatysfakcjonuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu będę miał trochę czasu to przejdę się po warszawskich sklepach i spróbuję  coś przymierzyć. Z tego co widziałem wcześniej to budżetowych siodełek jest cała masa, jednak po paru telefonach dowiedziałem się, że z szosówek owszem jest wybór, a z reszty to na zamówienie. Niestety, teraz to kupuje się tylko przez internet ;)

 

Co do Selle Royal i "kąta siedzenia" o który wcześniej pytałem to dowiedziałem się u źródła, że na 30 stopni były zaprojektowane stare siodełka parę lat temu, a teraz pozycja Athletic to 45o. Ja w polskich sklepach nie widziałem żadnego siodełka 45o. Sprzedawcy mówili tylko 30o. W internecie po dość szybkim przeszukiwaniu googla też niczego na 45 stopni nie znalazłem. Czyżby w Polsce były tylko spady?

 

Poniżej fragment maila który otrzymałem (imię i nazwisko wysyłającego skreśliłem ze względu na stopkę maila):

 

first of all thanks for your interest in Selle Royal products.

Few years ago we’ve introduced the athletic riding position that coincide to 45° degree and that eliminated the sport riding position 30° degree.
Yes you can buy Respiro Soft Athletic (45° degree), please have a look to our website http://www.selleroyal.com/en/comfort/respiro-soft-athletic
 
I hope I’ve answered you but if you need more information do not hesitate to contact ma again.
Best regards,
 
XXXXX
Marketing Dept. Selle Royal S.p.A.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...