Skocz do zawartości

[Rower] crossowy do 1500 zl dla kobiety...


karolina131717

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem tutaj nowym użytkownikiem więc z góry przepraszam jeżeli coś nie tak zamieściłam czy źle zrobiłam.

 

Chciałabym kupić rower crossowy tylko nie wiem jaki model z przedziału cenowego do 1500 zł. i nie wiem również jaką wybrać wielkość ramy?

 

Będę poruszała się głównie po drogach rowerowych, asfalcie oraz czasami ale rzadko po drogach leśnych. 

Mam 171 cm. wzrostu i ważę 70 kg.

 

Myślałam o czymś takim:

Lazaro Integral V3

http://allegro.pl/king-of-the-road-full-alivio-lazaro-integral-v3-i5511855237.html

 

Kands Maestro

http://allegro.pl/avangarde-28-szybszy-od-maestro-kands-hydraulika-i5495247019.html

Nie wiem czemu ale ten model jest tańszy:

http://allegro.pl/nowosc-rower-kands-maestro-2015-shimano-alivio-i5510478595.html

 

Tylko czy to dobry wybór? A może coś innego tańszego co również będzie odpowiednie? Dodam, że zależy mi na ilości przerzutek, bo lubię śmigać z dużą prędkością, więc myślę, że te 24 przełożenia to minimum.

 

Proszę o poradę i z góry dziękuję. :)

 

Pozdrawiam:

Karolina

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie hasło podstawowe w nawiasie kwadratowym ma być -  bo wywalony zostanie do śmietnika za nieregulaminowość ...

 

Rama męska ????

 

Podaj długość nogi (na bosaka, podłoga-krocze , dokładnie a nie "na oko")  to decyduje o wielkości ramy - a zwłaszcza jeśli rzeczywiście marzysz o męskiej :)

 

Ogólnie twoje wybory są bardzo dobre -  choć rzeczywiście zastanawiać może przecena w tym momencie o 200 zł maestro ...

 

A hamulce tarczowe bym sobie odpuścił...

Avangarde ma przerzutki jakie maestro miał w modelu 2013 , może dlatego jest przeceniany ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiem jak to edytować :< 

 

Ale przechodząc do punktu kulminacyjnego... Stały bywalcu dziękuję, że w ogóle odpowiedziałeś :)

Co do Twojego zdziwienia, sama nie wiem czemu ale podobają mi się rowery z "prostą" ramą, a takich damskich chyba nie ma? Więc nie pozostaje mi nic innego jak tylko kupić męski, który będzie dla mnie "ala" damskim rowerem :D

 

Jeżeli chodzi o wymiary to od krocza do Ziemi mam 77 - 78 cm. 

 

Być może, a mimo wszystko myślisz, że warto skusić się na tę cenę, czy te przerzutki są również dobre jak w tych droższych modelach? 

 

A który ostatecznie model byś wybrał będąc kobietą? :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałbym integrala v3 - ale szczerze mówiąc przy tych parametrach bałbym się ramy 17" w wersji męskiej :)

 

Podobno uderzenie w ramę boli obie  płcie jednakowo ... rama jest na wysokości 77 cm, więc awaryjny zeskok może się skończyć nieciekawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,  że w tym integralu V3 hamulce są V brakei aluminiowe czy tarczowe przypadkiem nie są lepsze? Czy lepiej nie kombionować i zostać przy tym modelu roweru z tym typem hamulców? 

 

Oj... Stały bywalcu ja jestem dość spostrzegawcza i myślę, że nie będzie takiej niemiłej sytuacji, bo zdążę wcześniej zareagować. :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tarczowe mechaniczne są ciut lepsze od v-brake i wydaje mi się że mniej podatne na scentrowane koło. W sumie zasada v-brake, a mechanicznych tarczowych jest podobna w jednym i drugim jest stalowa linka w pancerzu ale klocki w tarczowych raczej bardziej trwałe i lepiej taki hamulec się reguluje w zasadzie tylko imbusem jeden klocek trzeba dosuwać do tarczy jeśli się trochę klocki wytrą i jak się linka rozciągnie to trzeba podkręcić, w deszczu lepiej tarcze hamują.

Jeśli byś chciała w przyszłości wydać kilka stówek i zmodernizować rower w hydrauliczne tarczowe hamulce to warto brać odrazu z tarczowymi hamulcami bo już piasty by miały mocowania do tarcz i rama już będzie miała mocowania do zacisków. A praca hamulca tarczowego mechanicznego (z linką w pancerzu) , a hydraulicznego tarczowego (z olejem w przewodzie) to niebo a ziemia :D siła hamowania bardzo duża w hydraulicznych i w dodatku prawie bezobsługowe, klocki same w miarę zużywania się przesuwają w stronę tarczy i praktycznie się jeździ od wymiany klocków do wymiany klocków i to w zasadzie najczęstsza czynność, czasem warto też odtłuszczaczem potraktować tarcze i klocki w sezonowym przeglądzie.

Tylko jeśli rower ma w zestawie tarczowe mechaniczne hamulce to producent na czymś innym oszczędza i coś innego z osprzętu będzie gorsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jestem posiadaczką męskiego kandsa maestro z rocznika 2014. Mam 173cm wzrostu, 60kg wagi i ramę 19'. Ogólnie jestem zadowolona, mam przejechane na nim już ponad 1000km, a byłoby jeszcze więcej gdyby nie siodełka...za cholerę nie mogę dopasować do siebie siodełka, teraz próbuje sił z brooksem b17 standard s, póki co tyłek boli, ale jak ma się ono do mnie dostosować to się trochę pomęczę, a jak dalej nie będzie rezultatów to już upatrzyłam sobie selle italia lady gel flow. Nie wiem czy rama 19' nie będzie na Ciebie za duża, ja mam stosunkowo długie ręcę i nogi, ale i tak kupiłam sobie krótszy mostek z 110mm na 60mm i jest o niebo lepiej, wcześniej bolały mnie dłonie przy kciukach. Tak to jeszcze nic w rowerze nie wymieniałam, ale mam w planach wymianę korby no i łańcucha bo ten mam od nowości, ale ostatnio go naoliwiłam i chodzi cichutko i nic nie przeskakuje. Widzę, że te kandsy z 2015 r mają stosunkowo lepszy i nowszy osprzęt, ale mimo wszystko w hamulce tarczowe bym się nie pchała. Osobiście polecam te rowery i gdybym miała w tym roku wybierać rower to wybór oczywiście padłby na lazaro integral v3 z v-brekami bo najlepiej wypada osprzętowo, chyba, że Ci zależy na tych tarczówkach no to wtedy lazaro elitary v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. :) Dzięki bardzo za szybką i konkretną odpowiedź, skoro te V-brakei nie są takie straszne to wybieram lazaro. Nie wiem czemu, ale każdy mi mówił, że hydrauliki są o niebo lepsze i te V brakei to już zaprzeszłość. Jednak jak nie są one takie złe to zainwestuję w lazaro. :) Nie no dla mnie lepszą ramą będzie 17, niby tylko 2 cm różnicy, ale myślę, że dla mnie ta rama będzie bardziej odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...