Skocz do zawartości

[do 1300zł] Crossowy na ścieżki rowerowe i jezdnię.


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zupełnym laikiem, więc prosiłbym o troszkę wyrozumiałości.

Mój stary rower już powoli odchodzi na emeryturę (jeździłem około 10 letnim góralem z firmy Bros). Więc będzie przesiadka ze stalowego kolosa na aluminium.

Szukam nowego roweru do codziennej, szybkiej jazdy po mieście i do pracy.

Zdaję sobie sprawę, że do 1300zł nie znajdę maszyny marzeń, jednak budżet na tyle mi pozwala. Czas mam ograniczony, więc ciężko będzie z dozbieraniem większej kwoty. Ale i tak pewnie znajdzie się coś ciekawego.

 

Wysokość: 175cm

Waga: 85kg

 

Nawierzchnia:

80% - ścieżki rowerowe

20% - jezdnia

 

Jazda w suche jak i deszczowe dni.

 

Specjalne wymagania:

- widelce amortyzowane

- hamulec tarczowy przód, jak da radę to tył również

- kolor najlepiej jakiś ciemniejszy, coś w stylu tych z linków

 

Zastanawiałem się nad:

https://sklep.lepo.pl/pl_PL/p/Kross-Hexagon-X7-XL-czarno-grafitowo-zielony-mat/5282#prettyPhoto

Jednak nie mam pewności czy rama nie byłaby zbyt duża dla mnie. Choć chyba wolałbym ciut większą, niż mniejszą.

 

oraz

 

http://olimpiasport.pl/produkt/109.11807.2.htm

 

Moja uwaga jest zwrócona ku firmie Kross - sugeruję się popularnością tej marki.

Miałbym zapewne większe szanse w odnalezieniu któregoś z Hexagonów i wizualnym sprawdzeniu, a może i przejechaniu się.

Pewnie miałbym również lepiej w serwisach, bo widzę, że inne polecane marki istnieją głównie w internecie.

 

Widzę również, że sporo osób poleca Kands Maestro

http://allegro.pl/nowosc-rower-kands-maestro-2015-shimano-alivio-i5510478595.html

Choć nie ma hamulców tarczowych. Nie wiem czy nadal jest aktualnie najbardziej polecany.

Posiada również 28" (zapewne 27,5") koła. Nigdy na takich nie jeździłem, tylko na 26". Więc nie wiem czy będzie lepiej od 26" czy nie. No i właśnie to chyba jedna z tych marek internetowych, gdzie pewnie wszelkie serwisy odbywałyby się przez pocztę.

 

Co o tym sądzicie? Brać coś z Hexagonów? Tego Kandsa? Czy znajdzie się coś innego?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmiar XL w Kross Hexagon ( zresztą to akurat nie crossówka) odpowiada rozmiarowi 23" więc na osobę co najmniej 20cm wyższą od Ciebie. Szukaj czegoś w rozmiarze M-L (19-21"). Kands mimo że to nie renomowana marka to jakościowo i cenowo wygląda całkiem nieźle.

 

Kands nie jest marką istniejącą jedynie w internecie bo rowery są dostępne w sklepie w mojej okolicy więc u siebie też powinieneś je znaleźć o ile nie ograniczysz się do stoisk w centrach handlowych.

 

Koła 28" to nie to samo co górskie 27,5". To typowy rozmiar crossowy. Na bank lepiej się sprawdzi na ścieżkach rowerowych i jezdni.

Myślę że nie warto upierać się przy tarczówkach. A jak musisz mieć to raczej hydraulika bo mechaniczne niczym praktycznie nie przewyższają V-ek z dobrymi klockami (od siebie polecam Author ABS-3CC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce tarczowe hydrauliczne w rowerze crossowym to ZUPEŁNIE nie ta półka cenowa. Jeden problem z głowy :)

 

Jeśli nie jesteś w stanie zwiększyć budżetu - to odpada wariant najlepszy -tj lazaro integral V3 (zreszta pewnie zaraz zostanie rozprzedany - nawet tak lubiane męskie białe :)  - bo jak zawsze ludzie głosują nogami i wiedzą co dobre) - I drugi problem z głowy ...

 

Do zakładanej jazdy ROWER PSEUDOGÓRSKI to totalne nieporozumienie -  i trzeci problem z głowy ...

 

Teraz propozycja wkładu własnego autora - zestaw sobie specyfikację crossowego krossa jaki jest w twoim zasięgu cenowym z tym (na przykład)

 

http://allegro.pl/remiro-viper-cross-line-full-alivio-men-nex-2015-i5477239676.html

 

i wyciągnij wnioski samodzielnie :)

 

Jak już to wykonasz, nie będziesz takim laikiem ....

 

 

EDIT - tylko nie napisz za 5 minut : "to mam brać remiro, tak ?" :) :) :)

 

Aha - zmierz jeszcze długość nogi (na bosaka, podłoga - krocze )  DOKŁADNIE (a nie "jakieś 80 cm") bo to przede wszystkim rzutuje na dobór wielkości ramy ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...