Skocz do zawartości

[Bębenek] Luz na bębenku Sram, jak odkręcić?


lucass3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zauważyłem pewien luz na bębenku, wydawało mi się to nienormalne więc postanowiłem dokręcić bębenek. Model piasty to Sram MTH-406, spodziewałem się że będzie to wyglądało jak w przypadku Shimano czy dokręcenie imbusem i po problemie. Niestety jak to rozebrałem to w moim przypadku nie ma gniazda na imbus ??, wygląda to tak jak na zdjęciach:

 

06b81734405f.jpg

17d3a94b1de8.jpg

 

W środku głęboko niby coś tam widać ale czy jest to imbus?

Wrzucam jeszcze film jak wygląda ruch bębenka, cos mi się wydaje, że to jednak nie kwestia jego dokręcenia ale jakiś luzów wewnątrz niego?

 

 https://drive.google.com/file/d/0B9z5BsEQm1WiUGV4Ujl5UWRYbDg/view?usp=sharing

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebujesz taki klucz (ewentualnie młotek i płaski śrubokręt, ale łatwo uszkodzić bieżnię)

zdjecie_big.jpg?31794

W środku masz cienkie podkładki, metodą prób i błędów musisz sprawdzić, którą trzeba wyciągnąć żeby nie było luzy i bębenek kręcił się bez oporów. Najlepiej rozbieraj to nad jakimś pojemnikiem, bo w środku masz ~50 kulek i łatwo je pogubić. Imbusem możesz odkręcić cały bębenek wkładając klucz z drugiej strony piasty, ale w tym przypadku niewiele CI to pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym kluczu wiem, miałem nadzieję, że to luz korpus piasty-bębenek. Taki luz jak na filmiku jednak nie jest czym normalnym i nie powinien występować? Trzeba to natychmiastowo reanimować czy można jeszcze trochę pokręcić km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobny luz w dartmoor x-force, może nawet trochę większy. W obecnym rowerze musiałem pozbyć się jednej podkładki po 600km, bo już zrobił się luz (shimano hb-m475). Taka już chyba przypadłość piast z tej kategorii cenowej. Osobiście dla świętego spokoju zrobiłbym to jak najszybciej, jeśli będziesz to robił pierwszy raz to razem z czyszczeniem i smarowaniem nie zejdzie Ci więcej niż godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...