Skocz do zawartości

[amortyzator] RS Reba SL dual vs Fox talas


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam problem w wyborze przedniego amortyzatora do roweru AM pomiędzy Reba SL a Fox talas. W rebie blokada skoku z kierownicy i komora negatywna. W Fox 2 skoki 120 i 150, blokada z amora. Średnicę oba mają 32 mm. Możecie coś doradzić. Pomijając różne główki sterowe i oski kół.

 

Z góry dziękuję.

 

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest do kupienia w sklepie w damperem fox i przednim amorem Fox talas. Nie potrafię odszukać jak powinien ten model fabrycznie wyglądać względem wyposażenia. Niby jest AL ale mam mieszane uczucia czy oby sprzedawca nie pozamienial oryginalnego osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się trzeba dowiedzieć bo każda rama jest projektowana pod konkretny skok. Nerve ma ostre kąty na główce w okolicach chyba 70* wiec głupotą jest wkładanie widelca z nadmiernym skokiem. Poza tym tłumik z tyłu też ma mały skok więc to była by jakaś "pokraka". 

 

Natomiast ja mam dokładnie identyczną Rebe wprawdzie w HT ale nie określił bym jej przy wadze ponad 90kg jako "wiotką". Wymieniając szybkozamykacz na skręcany imbusem też uzyskuje się ciut lepszą sztywność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szkoda mi sprzedawać roczna rebe a talas jest nowy. Postaram się poszukać coś w necie jak powinien wyglądać ten model. Niestety nie mam wiele a jedyne co mam to kolor roweru. Z tego co czytałem to teraz mają te modele montowane 120 mm rebe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujeżdżam od pewnego czasu RS Reba SL o skoku 120 mm, w ramie ht, z sztywną osią DT 10 mm. Nic mi nie dzwoni, jak tarcza ... Wcześniej, na R7, czy Dart 2 dzwoniło i to nie źle. a na temat, to nie kombinowałbym z 150 mm, bo już może być za dużo.

 

edit : sprzedaj Talas'a, wsadz RS Reba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...