Skocz do zawartości

[napęd] Dziwne odgłosy z okolicy korby


Saffire21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Problemów z rowerem ciąg dalszy (ahh ten Kross). Poruszając korbą cały napęd wydaje dziwny dźwięk, nie ma znaczenia która zębatka z przodu, czy z tyłu. Zdejmując łańcuch z korby poruszą się ona gładko i bezszelestnie. Jakieś pomysły? (Rower 2 tygodnie temu był na przeglądzie, gdzie "skasowali" luzy.) Próbowałem go dzisiaj oddać do serwisu Krossa w Poznaniu na gwarancje , ale w związku z "nawałem pracy" prosili bym przyszedł za tydzień...

 

Tutaj nagranie:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a do przodu jak zakręcisz? Jak zachowuje się tylna przerzutka. Może jest źle wyregulowana i łańcuch próbuje przeskoczyć na inną zębatkę?

 

Kręcąc do przodu dźwięk jest taki sam + wibracje na pedałach. Dźwięk najgłośniej dochodzi z okolicy kasety (Zastanawiam się czy to nie przypadkiem piasta) Tylna przerzutka nie wydaje niepokojących dźwięków, sprawdziłem kółeczka, bez łańcucha są bezszelestne i nie wyczuwam specjalnego oporu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zmienisz z tyłu na inne przełożenie to jest to samo?

 

Przełożenie nie ma najmniejszego wpływu na dźwięk. Oddam rower na gwarancję, rower ma niecałe 2 miesiące i 320km, więc zakładam że jakiekolwiek "naturalne zużycie" komponentów nie wchodzi tutaj w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się pojawił jakiś tydzień po serwisie po tym jak odpadła ta plastikowa osłona między kasetą a szprychami. Odkryłem jedną rzecz: przesuwając wózek przerzutki delikatnie w stronę korby (luzując łańcuch) dźwięk ustaje. Patrzyłem czy wózek przerzutki nie jest krzywy, czy kółeczka nie trą, ale wszystko jest idealnie proste.

 

@UP: Zrobiłem ~100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...