Skocz do zawartości

[rama rowerowa] Lutownie ramy


Gość lubo111

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lubo111

Hej po zmianie sterow, misek zauwazylem ze mam peknieta  rame cr-mo, ale w tym rzecz kolga mi powiedzial ze jest opcja zlutowania tego tz wyciecia rury i wsadzenia nowej i zlutowanie, moje pytanie jak to sie ma do wyrzymalosci tego lutu, spawania, tez mi zaproponowal dolutowanie uchwytu na hamulec tarczowy z tyłu ramy,hmmm nowa rama koszt min 300 funtow spawanie 80 roznica jest ogromna, czy ktos juz to robil ???

 

post-188644-0-87597700-1435925091_thumb.jpg

post-188644-0-21278900-1435925092_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

No to ja nie rozumiem pytania :)

 

Goście robią to zawodowo czyż-nie?

 

Wszystkie ramy kiedyś były kupą rur które ktoś (człowiek)  lub coś (maszyna) pospawało lub polutowało.

 

Wymiana elementów ram, szczególnie stalowych to całkiem powszechny sposób naprawy uszkodzeń lub ratowania cennych frejmsetów z trzaśniętymi elementami...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Podepnę się do tematu. Szukam serwisu DOBRZE spawającego ramy w Warszawie i okolicach.

 

Pękła mi dziś rama Dualtec alloy double butted od Kellysa Magic z 2004 roku przy suporcie. 

 

 

Znalazłem ogłoszenia kilku serwisów, które spawają ramy w okolicach Warszawy. Czy możecie któryś polecić? Zależy mi by było to zrobione dobrze, bo niedługo będę jechał w długą trasę i nie chciałbym żeby spotkały mnie jakieś przykre niespodzianki po drodze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądałem ceny nowych ram i zwyczajnie nie mam teraz pieniędzy na taką, która by mnie urządzała. Plan jest taki, by teraz tę pospawać, a na koniec sezonu, w czasie przecen sprawić sobie ramę od Spetza i mieć sprawę z głowy.

 

Oczywiście wszystko zależy od kosztów takiej naprawy. Jeżeli okazałoby się, że trzeba na nią będzie wydać  ~ 200 zł, to w takim przypadku faktycznie dołożę jeszcze kilka złotych i kupię coś na szybko. Kolejna sprawa jest taka, że nie bardzo mam teraz czas na przekładanie wszystkiego ze starej na nową. Jak znam życie okazałoby się wtedy, że jeszcze kilka rzeczy przydałoby się zmienić i znów się pakuję w kolejne koszty, których chcę uniknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pęknięta rama Kelly's 3

 

Pęknięta rama Kelly's 2

 

Pęknięta rama Kelly's 1

 

Pęknięcie jest przy napędzie na poziomej części tylnego widelca zaraz za spawami przy suporcie.

 

Co sądzicie? Da się to odratować na tyle, by wytrzymało trekingową jazdę po górach? Spodziewam się kiepskich asfaltów i szutrów. Ważę ~ 84 kg. W sakwach i na bagażniku będę miał pewnie około 12 - 15 kg.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...