Skocz do zawartości

[Kierownica + Mostek] Jakie do XC ?


ziemian

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiejś kierownicy i mostka do mojego roweru. Jako, że rower został złożony i ukończony w kwietniu to do wymiany została mi kierownica i mostek.

 

Jest to tego typu rower:

 

post-130652-0-69107600-1435878051_thumb.jpg

 

 

Obecnie jest tam jakiś 5 letni szajs ZOOM'a do którego nie mam już za bardzo siły.

 

Jeżdżę głównie w terenie tj. las, jakieś drogi dojazdowe szutrowe i asfalt.

 

Rama roweru 21'' , mam 186cm wzrostu, sztyca 35cm, wysunięta maksymalnie.

 

 

Budżet jakim dysponuję to powiedzmy ok. 200zł. Co w tej cenie możecie mi polecić i czy lepiej do mojego stylu jazdy i roweru będzie kierownica gięta czy prosta taka jaka jest ???

 

Z góry dzięki za jakies propozycje bo kurczę w tym temacie akurat jestem zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem po dłuższej jeździe dokucza mi właśnie ból nadgarstków mimo, że jeżdżę w rękawiczkach i mam super wygodne grity Esi.

Bólu pleców nie ma bo nachylenie pewnie jest odpowiednie...

 

No i wygląd tego obecnego zestawu jest koszmarny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się wypowiem odnośnie kierownic bo miałem u siebie 4 sztuki ( firmy pomijam bo nie ma to znaczenia) przy mostku 100mm:

 

600mm Prosta; Na asfalt bardzo fajnie, w terenie mało stabilnie wręcz nerwowo, ostre zakręty także z lekką niepewnością

620mm Prosta; JW

640mm Gięta; Tutaj już czuć różnicę, w terenie stabilniej, na asfalcie nie najgorzej, taki złoty środek

720mm Prosta; Asfalt- dojedziesz ale w porównaniu do 600 idzie to ciężej, Teren- tutaj zabawa przednia, pełna kontrola nad przodem, tył lubi się uślizgnąć, pełna kontrola. Tylko między drzewami ciężko się zmieścić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obecnie mam mostek 90mm, jak siedzę na rowerze to kierownica zasłania mi przednią piastę

w takim razie możesz sobie kupić kazdy mostek 90mm jaki Ci się podoba :) ... im droższy tym lzejszy i wiadomo chyba ze kazdy działa tak samo.

Co do kierownicy to ja polecam gietą z lekkim wzniosem...jak dla mnie jest wygodniejsza i można sobie znaleźć lepsza pozycję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie patrzę i znalazłem coś takiego np.:

 

Zestaw 1:

 

http://allegro.pl/kierownica-ritchey-comp-31-8-670mm-nowa-polecam-i5465176593.html

http://xtrabike.pl/387/4225,0,,,,,,,,,,,,,,,,,id,1.html

 

Zestaw 2:

 

http://allegro.pl/kierownica-race-face-chester-riser-31-8-640-mm-i5203743460.html

http://allegro.pl/race-face-ride-31-8mm-90-120mm-xc-mtb-enduro-szosa-i5485390064.html

 

Tylko nie wiem czy w drugiej opcji kiera 740mm nie będzie jednak za długa ???

 

A może ktoś ma coś innego sprawdzonego w tych cenach ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kiedy ja wymieniałem kierownicę i mostek to zmieniłem 580mm i 105mm na 680mm (gięta z lekkim wzniosem) i 60mm i powiem, że była to zmiana na ogromny plus, teraz jak bym miał brać to na pewno 720mm. Przy zwroście 177cm. Jeżdzę głównie po lesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny dylemat, a w zasadzie jescze nie znalazłem idealnej pozycji. Moja metoda to kupno używanych jak najtańszych gratów w celach testowych ;-) Kupujesz kiere za 20 i jedziesz w las. Jak Ci nie odpowiada albo nie jestes przekonany to kupujesz kolejną ale np szersza a tamta wraca na allegro np od 1zł. Jak trafisz na dobrą to nie żal wydać trochę wiecej na lepszy sprzet wiedząc, że nie bedzie wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę wyżej, nie spróbujesz to się nie przekonasz. Ja ostatnio miałem parcie na szeroką kierownicę, kupiłem KLS 720mm za 65 zł. Przejechałem się dwa razy i stwierdziłem że to nie dla mnie, kierownica powędruje na OLX albo zostanie na "później"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...