Skocz do zawartości

[Rower] dla osoby po operacji kręgosłupa


Hexcode

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

temat jest dosyć skomplikowany bo mialem operacje kręgosłupa i nie mogę skakać biegać generalnie nie moge podnieść zgrzewki wody.

oczywiscie zyje normalnie, chodzę, jeżdżę autem, wiąże normalnie buty ale mam pewne ograniczenia żeby sytuacja mi się NIE POWTÓRZYŁA.

moge basen ale nie lubie. Wiec pomyślałem o rowerze w celach turystyczno ruchowych. Ale ważna jest pozycja. Nie moge sie schylac. Dlatego znalazłem rower typu chopler gdzie pozycja by mi super odpowiadała ale...

potrzebuje conajmniej 7 biegøw

musi byc amortyzator przedni

dobrze aby miał amor tylni

meeeega wygodne siedzisko

 

Dodam że mam 196cm wzrostu wiec musi byc to opcja chopperu xxl bym nie bił się kolanem w brode.

 

Pytanie jest zatem proste

 

Czy taki rower istnieje????

Co mam kupic????

 

Pozdrawiam

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przede wszystkim podaj budżet, w dzisiejszych czasach nie ma tylko albo wigry, jubilat czy ukraina ... masz tak szeroką game rowerów ze na pewno cos sie znajdzie, pytanie ile jesteś wstanie wydać.

 

Wg mnie Full, z możliwie dużym skokiem, i kanapowym zestawieniem, do komfortowego turlania sie po wszelakim terenie. Ale to będzie droga impreza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwyczajowo - okresl budzet na zakup.

Basenu mozesz nie lubic za to Twoj kregoslup moze nie polubic jazdy na rowerze - zaleznie od rodzaju operacji i problemu.

Jazdy rowerem to dosyc jednostronna forma aktywnosci.

Myśle że nie chodzi o budżet bo jak zwykły urban electra czy jakos tak kosztuje 3000 to mogę zapłacić nawet 6000 jak będzie to rower marzenie. Najwyżej kupie w next sezonie jak odłożę

Chodzi o wygodę, chcę siedzieć jak u babci na kanapie i amortyzowane wszystko. Biegi także są absolutną podstawą.

Siedziałem wczoraj na krossie trans atlantic xxl 23 i wielkościowo spoko ale nie ta pozycja.nadal występuje zginanie kręgosłupa

 

Operacja - mikroendoskopowa dyscektomia czyli wycięcie wypłyniętego jądra miażdżystego w odcinku lędźwiowym. Prędzej....paraliż kręgosłupa plus brak czucia w lewej nodze.

I pamiętajcie o moim wzroście 196 i 110kg wagi

I po to chce rower

Chce zrzucić 10kg w rok bo chyba innego ruchu nie ogarnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Basenu mozesz nie lubic za to Twoj kregoslup moze nie polubic jazdy na rowerze

 

Też jestem tego zdania. 

 

 

Skonsultuj się z dietetykiem - przy Twojej nadwadze zrzucisz 10kg w 2 miesiące. Zrzucisz i 20, kręgosłup "będzie wdzięczny". Nie rezygnuj z basenu, musisz wzmacniać mięśnie pleców i brzucha, żeby sytuacja się nie powtórzyła. 

 

Jeśli już zdecydujesz się na rower to zadbaj by miał jak najszersze opony, mniej drgań będzie przenosił na Ciebie. Kiedyś widziałem na jakimś "miejskim mtb" semislicki a szerokie chyba 2.3".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kręgosłup będzie to lubił jak i moja dusza

 

sprawdzałem w ostatni weekend - 15km po parku itp rowerem wysokiej klasy Specialized. no ale góral. 

podobało mi się, nic mnie nie bolało, po prostu niewygodnie w kręgosłup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...