Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Czy miał ktoś z Was buty rowerowe z Lilda? Co o nich sądzicie? Czy są odpowiednie dla amatora jako pierwsze buty z blokami? Ile sezonów wytrzymają?

 

http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=38949

 

Czy bardziej opłaci się kupić od razu: http://allegro.pl/buty-rowerowe-spd-louis-garneau-comp-mtb-44-2015-i5504472679.html

 

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam te buty.. Zrobiłem z nimi 600km głównie po lesie. Mają sztywną podeszwę co ułatwia wypinanie . Minusem jest język z siateczki, podczas jazdy w deszczu po chwili masz mokre stopy. Ogólnie za ta cene nic lepszego nie dostaniesz i jako pierwsze buty SPD będą dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

buty z Lidla miałem tylko w rękach 

a na nogach mam takie 

cena ciut wyższa ale wykonanie moim skromnym zdaniem lepsze

wersja na rzepy

SportsDirect.com – The UK’s No 1 Sports Retailer

http://pl.sportsdirect.com/6hsf/muddyfox-mtb100-mens-cycling-shoes-144084?colcode=14408426

wersja na klamre

http://pl.sportsdire...olcode=14408566

 

rozmiarówka przekłamuje normalnie nosze 45/46 a musiałem brać 47

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam te buty.. Zrobiłem z nimi 600km głównie po lesie.[...]

Masz tu na myśli te z lidla?

 

Siwy w tym sklepie pokazuje w bardzo niskich cenach np. te ostatnie kosztują ok 160 zł. Czy to prawdziwa cena czy mój tablet wariuje (czasami mu się to zdarza)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermes mi również pokazuje cenę 161,95 dla obu wersji butów.

Ja mam za to inne pytanie odnośnie tego sklepu. Towar kupujemy i zwracamy zagranice? 

 


Ja kupiłem w zeszłym roku buty spd z lidla na rzepy, służą mi do dziś. Przejechałem na nich ok 1000 km na rowerze oraz  zimę wytrzymały spinning 3 razy w tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hermes

to są ceny promocyjne przez internet ,,, stacjonarnie odpowiednio rzepy 175 pln , spinka (klamra) 239 pln.

Akawisz

Co do sklepu i zakupów przez neta ,,,chyba nie zagranice , mają sieć w Polsce ,,, ja w pozku w "stacjonarnym" kupuję 

Masz sklepy na franowie i w city center

pozdrowił

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Dostawa jest z UK, ale zwrot można dokonać na bon wartościowy w stacjonarnym sklepie w Polsce.

Warto przymierzać w Polsce, czekać na promocje w UK i jak się uzbiera ze 250-300 zł brać z UK z przesyłką, bo wyjdzie o wiele taniej niż u nas.

Taki poryty klimat jest u nas.

 

Zwrotom też nie robią problemu i zwracają koszta przesyłki do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam te buty lidlowe od zeszłego roku (wersja pomarańczowa).

Zrobiłem w nich ok. 4 tys. km.

Ślady użytkowania normalne jak w innych - wyglądają, że służyć jeszcze długo będą...

Były bez bloków - więc dodatkowy koszt.

Ale i tak stosunek ceny do jakości jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te zeszłoroczne i jakoś mega narzekać nie mogę, pierwsze buty, tańsze od pedałów, nie wiedziałem czy się przekonam. Nie są złe, tylko mają straasznie długie rzepy. @akforce, nie wiem czemu Cię dziwi brak bloków, chyba do żadnych butów, nawet sidów dragon nie są dodawane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś myśli że butami za 80 ziko zrobi sezon startów z walką o pudło to jest w błędzie   :).

Dopłacić do lepszych można zawsze ale nie wszyscy potrzebują lepszych ...

 

Mam zeszłoroczny model, moim zdaniem lepszy bo zapewnia jakakolwiek wentylacje (mają siatkę z przodu) te z tego roku wyglądem sprawiają wrażenie sauny.

Buty te kupiłem tylko i wyłącznie w celu oszczędzania butów droższych ( LG Monte) i latam w nich do pracy.

Przez rok natłukły jakieś 4 może 5 tyś km ...

Są takie "ciapciowate", stopa nie jest idealnie w nich "uwiązana", ale przynajmniej podeszwa jest wystarczająco sztywna i zapewnia wystarczające podparcie.

Po roku użytkowania jestem zaskoczony ich aktualnym stanem ...

Zakładałem że wystarczą na rok i przy kolejnym rzucie kupie następne. 

Tu miła niespodzianka bo są nadspodziewanie trwałe i kolejny sezon z powodzeniem powinny wytrzymać.

 

Jako pierwsze buty na naukę i dla użytkowników mniej wymagających są jak najbardziej ok. 

Dla kogoś kto nie wymaga jakości SIDI od butów i podkreślę za 80 zł to zwyczajnie HIT.

Uczciwie jak popatrzymy na rynek obuwia te wasze "trochę dopłacić do lepszych" to jest minimum 100% droższy produkt !

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam te buty.. Zrobiłem z nimi 600km głównie po lesie. Mają sztywną podeszwę co ułatwia wypinanie . Minusem jest język z siateczki, podczas jazdy w deszczu po chwili masz mokre stopy. Ogólnie za ta cene nic lepszego nie dostaniesz i jako pierwsze buty SPD będą dobre.

 

piszesz, że ten język z siateczki to minus a jak jest z wentylacją tych butów? bo wyglądają na mocno zabudowane i niezbyt przepuszczalne. rzezniol'owi też się tak wydaje.

A jak trzymają te rzepy, nie luzują się w trakcie jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam te zeszłoroczne i jakoś mega narzekać nie mogę, pierwsze buty, tańsze od pedałów, nie wiedziałem czy się przekonam. Nie są złe, tylko mają straasznie długie rzepy. @akforce, nie wiem czemu Cię dziwi brak bloków, chyba do żadnych butów, nawet sidów dragon nie są dodawane ;)

Coś nie doczytałem pytania o tych blokach :/

Ale bloki i tak musiałem kupić bo te "od pedałów" mam w nothwave'ach, w których jeżdżę zimą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za Waszą aktywność w tym temacie. Kupiłem buty z lidla, jutro jade do decathlonu po pedały MTB M520, bo jak byłem w piątek to nie było :(

 

Macie jakieś porady? Słyszałem tylko (raczej czytałem), że należy na początek rozkręcić zatrzask najbardziej jak się da i poćwiczyć na podwórku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Macie jakieś porady? Słyszałem tylko (raczej czytałem), że należy na początek rozkręcić zatrzask najbardziej jak się da i poćwiczyć na podwórku.

na pewno nie polecane jest jechanie odrazu w miasto.

Co do rozkrecania to zależy jakie masz kopyto silne, ja jak się uczyłem to odrazu miałem na 50% skręcone i było ok, naprawdę nie musiałem używać dużo mojej siły żeby się wypiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka ze 530`stki mają ramkę i prawie 100 g więcej masy ...

Łożyskowanie i zatrzask identyczny z modelem 520 ...

 

Nie znamy tylko powodu, dla którego @ poleca właśnie model z ramka ...

 

Jeżeli powodem jest potencjalna możliwość jazdy w "cywilnych" butach ... to 530 nadają się do tego tak samo kiepsko jak 520`stki.

Wystarczy popatrzeć na foto 530`stek z profilu aby zauważyć że but i tak będzie w głównej mierze stał na zatrzasku a nie na imitacji platformy.

Jeżeli powodem jest zwiększona powierzchnia podparcia buta SPD ... to buty z Lidla  mają wystarczająco twardą podeszwę aby olać tą ramkę. Różnica będzie ewentualnie odczuwalna w butach ze stosunkowo miękka podeszwą spotykaną w butach turystycznych.

 

520`stko to świetne pedały "entry level" i dla ambitnych amatorów włącznie z tymi co się ścigają na zawodach.

530`stki nie będą gorsze a przy odpowiednio sztywnej podeszwie buta nie koniecznie lepsze.

Za to na 100 % 530`stki będą cięższe i droższe.

 

Pozdrawiam 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...