Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki zamek łańcuchowy, 100zl -/+


Zigi88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Wiem ze bylo pelno juz takich tematów,ale nie uzyskałem tam zadowalających odpowiedzi.Wiekszosc zaraz powie,że każde zabezpieczenie da się rozwalić i ze jak juz to tylko Kryptonite New York w cenie kosmicznej. Jednak mysle ,ze jesli dobrze zaczepi na ciasno takim lancuchem w odpowiednim miejscu ograniczy to zawsze w jakims stopniu zlodzieja, zawsze cos. Zawodowcow moze nie spotkam.A zatem szukam czegoś tańszego,najlepiej w cenie ok 100zł,mogę trochę dopłacić. Chodzi mi o zamek,zeby byl z tych lepszych z rolkami czy jakoś tam,nie pamiętam dokładnie co to było, w odcinku Galileo o tym mówili. Dodatkowo najlepiej żeby łańcuch ten był hartowany. I długość też gra rolę. Im większa tym lepiej.Widziałem coś na internecie niby z tych hartowanych,jednak ile w tym prawdy to nie wiem ,no i zamek był nieciekawy. Czy w tej cenie ok. idzie coś takiego kupić?Prosilbym o jakies propozycje i oferty .

Z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej był ten http://allegro.pl/oxford-lancuch-haevy-duty-z-klodka-dl-1-m-ss-i5474252107.html, na pewno tanszy ale nie 50 PLN bo bym kupil :thumbsup: . Tak lazilem i ogladalem i mi wpadlo w oko ze jest.

jakies inne modele tez mają ale ceny nie jakies szalencze niskie aby kupic bez zastanowienia (niby robia tam promocje ale trzeba byc czujnym :)- wychodzi pewnie troche taniej ale szalów tez nie ma :sick: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat...

 

Otóż poświęciłem trochę czasu przeglądając forum  w poszukiwaniu w miarę solidnego łańcucha i prawdopodobnie zdecyduję się na oxford hd chain (OXFORD Haevy Duty), swoja drogą nie wiem czemu niektórzy piszą "haevy", a niektórzy "heavy", :D

 

moje pytanie brzmi, czy mam jeszcze zawracać sobie głowę i szukać czegoś innego? może ktoś z Forumowiczów poleci coś lepszego, mój budżet to 150 zł, pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9kg, ale niepewne zrodlo,wiec ni3 jestem pewny ;P

Tak sie zlozylo ze troche zamieszania mialem i nie zamowilem go jeszcze. I teraz juz sam nwm ktory z tych dwoch. Zamki takie same maja czy ktorys lepszy?

Pisze i tu i tu ze stal hartowana .. Ale sie chyba domyslam co tam hartowanego jest ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny dylemat ;-((

oxford jest dłuższy i grubszy ale za to cięższy, kryptonite o 15 cm krótszy i lżejszy

 

ja osobiście bardziej się skłaniam do kryptonita ze względu na wagę.

Pytanie tylko, czy te 85 cm to nie jest za mało aby bezproblemowo rower przypiąć w większości warunkach??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie zamowilem tego oxforda,tez mi sie wydaje najlepszy

A te 85 to zalezy do czego i jaki rower ,najlepi3j sobie sprawdz metrem krawieckim xD.Czasami moze byc za malo ,a zawsze lepiej 9.5 mm niz 7

A ten krypt niby wazy 1.6kg , oxford 2kg.. Czy faktycznie poczujesz ta lekkosc tego krypta? Przy przypinaniu najwyzej , owijasz wokol roweru i ale problem ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saffire21

@ludovic

@lolekanabolek

 

Filmik jest mi znany, ale w tym przypadku użytkownik zajmuje się otwieraniem zamków, a nie przecinaniem łancuchów, wiec wiadomo że zamek jest najmocniejsza częścią bo nikt go nożycami nie będzie ciął , dodatkowo uważam, wręcz jestem pewien że  Kryptonite Keeper 785 jest zdecydowanie gorszym rozwiązaniem, można powiedzieć że dzieli ich przepaść. Oxford jest wysoko atestowany przez ART oraz Sold Secure, natomiast Kryptonite posiada tylko atest  Sold secure, i to najniższy... kazdy musi sobie odpowiedzieć sam czy woli lżejszy czy lepszy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...