Skocz do zawartości

[<2100zł] Rower XC/Trail dla downhillowca


Rekomendowane odpowiedzi

Jestm nowy na forum więc witam serdecznie wszystkich :D Mam na imię Wojtek i śmigam na rowerach na poważnie od jakiegoś roku.

 

Mam problem w znalezieniem roweru dla siebie. ,,Na codzień" jeżdzę w DH no ale że nie mieszkam w górach więc na rowerku do zjazdów średnio jeździ się normalnie po drogach. Potrzebuję maszyny, która będzie dawała radę na dłuższych przejażdżkach 20km+ ( treningi ) i żeby można było poszaleć w lesie na korzeniach i takich średnich nierównościach+ hopki do 20cm.

 

Chodzi mi o mniej więcej taką trasę ale u mnie dodatkowo w niektórych miejsach są tarki z korzeni rodem z DH ( mocno wystające korzenie ) no i można się trochę bardziej rozpędzić.

 

Jeśli chodzi o specyfikację to obowiązkowo muszą być hamulce hydrauliczne, tarcze na 6 śrub a nie na center locka i amorek z blokadą, koła 650B ewentualnie 29", korba z wymiennymi tarczami BCM 104mm, reszta jest opcjonalna: amorek z blokadą przy kierownicy- XCR najlepiej z cartridgem, skok amorka 120mm, hamulce na oleju mineralnym bez zbiorniczka wyrównawczego przy klamce- rozwiązanie jak w lepszych/nowszych Shimano. Tak, wiem, mam dość sprecyzowane wymagania i żaden rower na allegro ich nie spełniał ich w 100% dlatego piszę żebyście drodzy forumowicze pomogli mi w wyborze.

 

Mam czterech kandydatów:

 

1. NORTHTEC GRAVITY AL 650B

http://allegro.pl/rower-northtec-gravity-al-27-5-nowosc-2015-i5485396158.html

Nie pasuje mi tylko XCM no ale jest z blokadą więc można na to przymknąć oko że jest tylko zwykła sprężyna.

 

2. DEVRON RIDDLE H 4.7 650B

http://allegro.pl/rower-devron-riddle-h-4-7-18-przecena-26-i5275188191.html

Tutaj są fajne oponki WTB ale XMC bez blokady czyli jeszcze gorzej niż było w Northtechu...

 

3. DEVRON RIDDLE H 2.7 650B

http://allegro.pl/rower-mtb-devron-riddle-h2-7-27-5-rabat-15-i5491157203.html

Rowerek ma wszystko czego potrzebuję ale cena wyższa niż całej reszty...

 

4. B'TWIN ROCKRIDER 500s

http://www.decathlon.pl/rower-mtb-rockrider-500-s-id_8322471.html

Rower na starcie mi nie pasuje bo na 26" kołach, hamulce mechaniczne, damper do wymiany na jakiegoś Fox-a ew. Rock Shox-a powietrzniaka żeby to zawieszenie jednak pracowało. Rozważam go tylko dlatego bo ma tyle zawieszenie, które można potem wymienić i mieć nawet rozsądnego fulla, ale żeby rower był dobry to trzeba byłoby dołożyć jeszcze z 1000zł- hamulce, amorek, krótszy mostek.

 

Dodam też, że rower będzie przerobiony na 1xcoś tam ( pewnie 9, ewentualnie 8 ) na zębatkę NW 34/36T oraz będzie zamontowana do niego szersza kierownica ( 720mm ) i krótszy mostek ( Hussefelt 45mm-przyzwyczajenie z DH )

 

Jeśli ktoś widział jakąś fajną używkę z hydraulikami, 100/120mm skoku z blokadą i lepszym geo, kierownicą min. 680mm i krótkim mostkiem to proszę o kontakt. Może być full albo sztywniak byleby był gotowy do sezonu i w dobrym stanie.

 

A na razie proszę o doradzenie który byłby najrozsądniejszy...

 

Pozdrawiam

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ivan.

Dartmoor jest poza moim budżetem a clash nie dość, że jest na 26" kołach to do tego ma mechaniczne hamulce...

 

Dzisiaj byłem zobaczyć Norttecha i powiem sczerze że nawet fajnie się jeździło tylko geo takie inne niż w DH. Ramka 17" ogólnie wydaje się dość mała ( przód taki krótki jakiś  ) ale ma strasznie wysoko górną rurę, ocierałem się o nią . Jeszcze pokombinuję coś z tym droższym Devronem, może pójdzie  taniej... W sumie najbardziej by mi odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Żaden z nich do dh(prawdziwego) się nie nadaje.

To co uprawiasz to zwykle xc,więc wtedy celujesz dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Mówisz-masz, aczkolwiek zastanawi mnie logika jaką się kierujesz.

 

Sugerujesz użycie z charakterem, w terenie nieco wymagającym a chcesz do tego zamiast roweru predystynowanego do nieco bardziej łobuziarskiej jazdy kupić rekreacyjne krosiwo?

 

Można...

 

Ale na pewno na czymś solidniejszym więcej zwojujesz, szczególnie jeśłi masz zjazdowe doświadczenie...

 

... o ile mówimy o faktycznym zjeździe, co nie raz było tu na FR nadużywane i przesadzane...

 

Szacunek...

I.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
,,Na codzień" jeżdzę w DH no ale że nie mieszkam w górach więc na rowerku do zjazdów średnio jeździ się normalnie po drogach. Potrzebuję maszyny, która będzie dawała radę na dłuższych przejażdżkach 20km+ ( treningi ) i żeby można było poszaleć w lesie na korzeniach i takich średnich nierównościach+ hopki do 20cm.

 

Cyborg...  Przeczytaj co napisa autor i czego szuka a co ma...

 

Potem przeproś i udaj się do Ciemnego Kąta aby przemyśleć swe pochopne i nieodpowiednie zachowanie :P;)

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Cyborgu ja mam rowerek do DH :icon_wink: o taki:

http://i158.photobucket.com/albums/t92/MW-Models/IMG_3067_zpsfbekqple.jpg

 

A z racji tego, że mam złamaną rękę to nie będę mógł szaleć jeszcze przez tydzień/dwa po jego zdjęciu a chciałbym pośmigać po okolicznych lasach tylko bez dużych hop, dropów ( jak na filmie w pierwszym poście tylko szybciej ) i potrzebuję takiej maszynki.

Devrona Riddle H2.7 wyrwę za 2000zł ( to jest ta droższa wersja ). Opłaca się dopłacać do XCR-a 32 LO-R 27,5"- tańsza wersja ma XCM-a HLO DS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ponownie sugeruję, przemyśl wybór roweru, gdyż te które podlinkowałeś słąbo nadadzą się do agresywniejszej, szlakowej jazdy.

 

Nie żeby nie podołały zupełnie ale na pewno nie jest to ich żywioł...

 

Szzcególnie, że komponentarium nie powala na przysłowiowe cycki. Rowery które proponowałem, także nie dają niczego specjalnego pod względem klamotów, ale przynajmniej ramy mają takie co potencjalnie pozwolą na więcej...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Już udaje się do ciemnego karnego kąta.ale wtopa...

Zbyt mocno jest ten termin dh wyswiechtany,ciężko uwierzyć. A tu taka miła odmiana

Ps a co to za marka tej maszynki drogi autorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały rower składany. Dokładna specyfikacja w linku. Zmienił się tylko napinacz na Mrp G3 Mini.

 

http://www.dh-zone.com/forum/viewtopic.php?f=10&t=97425

 

Znalazłem też fajnego Ns Surge Evo

http://olx.pl/oferta/rower-ns-surge-evo-mtb-enduro-ns-sram-x9-CID767-IDaLjJf.html

 

Tylko cena wysoka, jak urwe go taniej to będzie fajny sprzęt- jest bardzo zbliżona do Mondrakera Vintage który byłby moim ideałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Też mam surge evo NS jak chcesz to zajzyj na mój garaż.co prawda miks wszystkiego ale daje rade( zapinka i błotniki :już ich nie ma obecnie) .mogę ta ramę ci polecić jest mega super wypasiona.pancerna i kozak się prezentuje.

Link który dałeś nie działa

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go dostałem to pracował dobrze ale miał prawdopodobnie za gęsty olej. Po serwisie i wymianie oleju na rzadszy pracuje miodzie jak na Durczok bez regulacji- w sumie brakuje mi tylko regulacji kompresji bo reszta jest super. Jakbyś się przymierzał do kupna to celuj w Rc albo RC2X

Nie durczok xD tylko durszlak ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie miałem okazji uginać Boxxera na trasie więc nie mogę się wypowiedzieć osobiście. Na forach mówi się dużo złego o tych amorkach, że wychodzą suche z fabryki, że mają krzywe dolne lagi, że nie są sztywne ale tak naprawdę masa ludzi na nich jeździ. Mogę przytoczyć opinie gościa z zawodów, miał Boxxera 2014 Rc z założonym tłumikiem Charger i podobno z tym cudem amorek działa dużo lepiej od wszystkiego co było w Boxxerach wcześniej.

 

Na tych samych zawodach miałem okazję przejechać się na rowerku z Foxem 40 i amorek naprawdę wymiata, wolna kompresja ustawiona pięknie, nie pompował w ogóle, płynna praca, amorek klei się do drogi. No ale to fox, wyścigowy wideł więc nie ma się co dziwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...