Skocz do zawartości

[Rower] 2000-3000 dla kobiety koło 650B lub 26


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam roweru dla żony; przekrok 76, wzrost 160, waga tyle co zmokła kura ;-)

 

Ostatnio jeździła na na kilku rowerach: nowym Giant Liv Tempt 2,3 (rozmiar S),

Kellysie koleżanki 18 cali i starym specu xc ht 19 cali.

Wnioski/cytaty poniżej:

Giant mimo iż najmniejszy to czołg,

Kellys - to skrzypiący, nijaki wiatrak,

Najlżej jeździł męski stary spec w rozmiarze 19 cali.

 

Tak się zastanawiam, bo kobieta ma długie nogi do swojego wzrostu i chyba będzie problem w dobraniu rozmiaru

czy przypadkiem nie odpuścić damskich wersji rowerów i poszukać męskiej ramy z mocno opadającą górną rurą np w rozmarze 17 cali czyli M-ki lub 16 cali dużej S-ki w wersji koła 27,5 lub 26 cali.

 

Jak myślicie durny pomysł ?

Będę wdzięczny za jakieś propozycje w tym przedziale cenowym.

W gruncie rzeczy poza dopasowaniem zależy mi na tym aby był lekki i lekko chodził bo to drobna kobieta, stąd też rozważam używane.

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  tak na poważnie, po co jeździła na Specu 19", jakiś głębszy sens tego postępku ? jeździła na rowerze w optymalnym rozmiarze który potencjalnie chce kupić ?, co jej dała jazda na jakimś skrzypiącym Kellysie ?, a na kellysie którego potencjalnie może kupić jeździła ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@marcusb, nie przejmuj się Rulezem ;) Na rowerach się zna, ale zrzęda z niego przeokropny :P

 

Przy nietypowych wymiarach małżonki powinieneś zacząć od rundy po sklepach, żeby się zorientować, czy są w Waszym budżecie rowery, na których będzie dobrze się czuła. Pomożemy z osprzętem, nawet z geometrią coś będzie się dało podpowiedzieć, ale potrzebny jest punkt wyjścia. Nie daje takiego punktu informacja o jeździe na "jakimś starym Specu", bo jego geometrii nikt nie zgadnie. Tu potrzeba minimum modelu i rocznika, a najlepiej od razu odpowiedniej tabelki producenta, żeby chętnemu do pomocy oszczędzić szukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się dawno poznałem na tej marudzie ;-)

 

Co do samych rowerów, poza prośbą o modele zadałem także pytanie czy jest sens zainteresować się i próbować posadzić małżonkę na jakiś męski rower, bo powiem szczerze, że łatwiej znaleźć coś lekkiego i łatwo się kręcącego dla facetów niż dla płci piknej

 

Rowerów przymierzyliśmy dużo i tak jak pisałem w ostatni weekend udało się pojeździć na trzech, a teraz dalej jedziemy szukać  :wallbash:

 

ps. co do Speca to chciałem napisać HR XC więc to HardRock ;-), Kellys odpuściliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby się dowiedzieć czy jest sens , to małżonka musi się najpierw przymierzyć do kilku męskich rowerów w odpowiednim rozmiarze (a nie żadnych Speców 19"), bez tego takie pytania do wróżki ... o czym napisałem na początku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...