Skocz do zawartości

[bagaznik rowerowy] Thule 561 mocowanie do amorka


xwiewiurx

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam do was pytanie odnosnie tego bagaznika na rower.

 

http://www.thule.com/en/gb/products/carriers-and-racks/bike-carriers/roof-mounted-bike-carriers/thule-outride-561-_-561000

 

Znalazlem w dobrej cenie ten bagaznik na rower. Pisza ze adapter daja w gratisie do osiek 20mm wszystkie rowery jakie sprawdzilem (swoje i znajomych) maja po 15mm i wydaje mi sie ze to jest standard a nie 20mm. Czy to jest chwyt zeby dokupic za dodatkowa 100wke adapter?? Skoro jest dluzszy to powinien pasowac?? Czy nie jest tak gdyby bylo na odwrot to wtedy adapter sie kupuje? Przyznam sie ze sie zamotalem i prosze o pomoc. Za niedlugo wyjazd a ja bagaznika wciaz nie mam :/ Ktos ma i uzytkuje??

Dzieki i pozdrower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oś 20 mm to standard w rowerach do ostrego katowania grawitacyjnego ...

 

Oś 15 mm to aktualnie taki standard enduro, all mountain czy w "lepszych" rowerach XC/mataton...

 

Żaden chwyt ... tylko rozdrobnienie standardów ... niestety rower staje się coraz bardziej niestandardowy :D.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to juz wiem ze zaden z rowerow nie jest do "katowania grawitacyjnego"  mam 29era Cuba a zona trekkinga . niestety maja 15mm. znaczy to ze musze zainwestowac w ten adapter?? no ale skoro oska jest dluzsza to czy mimo wszystko bedzie pasowala??

znalazlem jeszcze cos takiego i wychodzi ze bedzie pasowal. dobrze to kumam??

 

w 45 sekundzie wycodzi ze tak . zreszta w opisie podaja ze adaja sie do amorkow z hamulcami tarczowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam identyczny problem, ale znalzałem rozwiązanie u znajomego, który posiadajac cztery takie bagażniki, dorobił sobie specjalne końcówki do  adaptera 20mm (rurka), którego trzeba przyciąć na odpowiednią długość i zamontować "przejściówki". Kosztów na razie nie znam, ale za niespełna dwa tygodnie będe miał u siebie ten komp;et nie płacąc chorych 139zł (cena dystrybutora) za kawałek rurki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak ... wiem że Thule jest bardzo git ... 

Nie wiem co to dobra cena na OutRide 561 ...

Całkiem niedawno sam stałem przed wyborem bagażnika za widelec (rama karbonowa)

 

Postawiłem na Czeskiego czy słowackiego HAKR :

 

http://allegro.pl/bagaznik-uchwyt-za-widelec-roweru-karbon-9-15-20-i5343414168.html

 

Adaptery dla każdej osi ma w komplecie, jedyna wada to brak zamków ... ale nawet z zamkami nie zostawiam roweru na dachu bez opieki - w razie potrzeby przypinam go u-lockiem ...

 

Z mojej strony wart polecenia.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha! rurek nie zdarze sobie przylatwic bo nie mam autentycznie czasu. nie wydam 139 na kawalek metalu. wiec pozostaje mi tylko wybrac inny model. moze 591 albo cos takiego http://www.ebay.co.uk/itm/Avenir-Fork-mounting-single-bike-roof-rack-Disc-brake-compatable/261941127262?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D30775%26meid%3Dd1e2c4637a0a44a79c382ec8460c9558%26pid%3D100005%26rk%3D2%26rkt%3D6%26sd%3D151704566714&rt=nc

jestem w uk wiec nie mam mozliwosci kupienia czeskiego odpowiednika ale widac po fotkach ze to to samo . mam nadzieje ze quality podobne .

a dobra cena za thule 561 to 72 funty

kolego pavlo czyli nie da sie tego zamontowac na adapterach 20mm?? jesli moje rowery maja po 15cie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sztywna oś w trekingu? Coś mi się nie chce wierzyć ;)

Są też bagażniki Thule na których stawiasz po prostu rower bez odkręcenia przedniego koła, imho bardziej uniwersalne rozwiązanie. Kolegą posiada, używamy podczas wyjazdów w góry i na maratony. Niestety nie wiem jak z ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączony adapter 20mm jest zbyt szeroki i nie wejdzie a poza tym same mocowania na dole amorka są mniejsze i nie wepchniesz w nie tej rurki nawet po przycięciu. Bardzo nieładnie ze strony Thule, że nie dali tego adaptera do kompletu zwłaszcza, że sam bagażnik jest bardzo drogi.

 

Pozostaje opcja kupna na przykład Thule 591, jest to dobre rozwiązanie ale opór roweru z przednim kołem jest większy niż przewóz zamontowanego za amortyzator i schowanym kołem w aucie.

 

Miałem okazję wieźć rower na bagażniku, który podał rzezniol i sam bagażnik jest prostym lecz wystarczającym rozwiązaniem do przewiezienia roweru łapanego za widelec, jednak brak mu zabezpieczeń antykradzieżowych i trzeba mieć rower na oku lub zapiąć go czymś pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to dziady. to ja chyba rezygnuje. dla samej zasady nie chce mi sie tego brac. jak mozna za kawalek metalu tak zdzierac z ludzi kase... 591 wezme bo mam 3 rowery do przewiezienia na dachu...

podobno 561 i 591 pasuja do belek o kwadratowym/prostokatnym ksztalcie, czy kurka tez trzeba jakies adaptery kupowac

a ty w to wchodzisz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...