Skocz do zawartości

[opony] Maxxis 2.3 EXO


Seba4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przymierzam się do zmiany opon w swoim rowerze. Aktualnie jeżdżę na Minionie DHF 2ply 2.5" 42a oraz High Rollerze 2ply 2.5" 60a. Na allegro znalazłem Maxxisy w wersji EXO TR

http://allegro.pl/opona-maxxis-minion-dhf-przod-26x2-30-zwijana-exo-i5357385662.html

oraz

http://allegro.pl/opona-maxxis-minion-dhr-ii-26-x-2-30-dual-exo-tr-i5497261644.html

Wiecie może jak się sprawują w terenie ? Aktualne opony mają świetną przyczepność oraz wytrzymałość lecz ich waga czasami dobija i dlatego szukam czegoś innego. Używane by były w sztywniaku enduro więc tył będzie dość mocne baty dostawał. I pozostaje jeszcze kwestia rozmiarówki, czy te Maxxisy w wersji 2.3" będą miały faktycznie 2.3" ? Aktualne 2.5" są niestety mocno zaniżone. 

PozdRower! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech to ja się wypowiem ... 

 

2.5 DHF to jak nowe 2.3 - nowe czyli HR II , DHR II , Ardent itp ...  

 

Te gumy które podesłałeś w linkach mają twardszą mieszankę w stosunku do tego co masz z przodu czyli przód będzie gorzej trzymał na mokrych kamieniach , korzeniach i tak dalej i tak dalej . Sam musisz zdecydować czego oczekujesz od oponek , jeśli nie będziesz ich używał w skrajnie mokrych warunkach to przód także będzie dobrze trzymał.

 

Fajnymi uniwersalnymi gumami są Onza Ibex FRC 120 lub Geax Goma w wersji Kevlar lub TNT . Ew weź 2 x HR II Exo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie tematu rozmiarów bo to budziło u mnie sporo wątpliwości ;)
Co do mieszanki to wiem że 60a aż tak się nie klei ale po bardzo mokrym nie jeżdżę więc wyjdzie to nawet na + ponieważ tak szybko się nie zetrze. Zastanawia mnie kwestia wytrzymałości EXO w stosunku do 2ply na dobicia do obręczy i rozcięcia, wiesz może coś o tym ?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...