Skocz do zawartości

[koła] Koła do xc: 29er. Budżet: max 2000 zł. Oczekiwana waga: <= 1550g. P/T: qr15mm/qr9lub12mm.


BGiker

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Staję w obliczu zakupu kółek. Parametry jak w temacie. Proszę o konkretne zestawy. Mam dostęp do dwóch ram: z hakami 12x142mm i standardowe 9x135mm. Obie ramy mają dla mnie odpowiednią geometrię i zadowalającą wagę, więc tam, gdzie znajdę lepsze kółka, na taką ramę postawię. Stąd też w temacie możliwość zastosowania dwóch rozwiązań do koła tylnego. Nie mam preferencji jeśli chodzi o markę obręczy: dt, cresty, alexy,eastony, mavici czy inne - tu zdam się na opinie użytkowników. Co do piast, to skłaniałbym się ku dt-350, może 240, shimano xt również, choć waga niezadowalająca. Novateci cudownie lekkie, ale częściej trafiam na złe opinie niż dobre, więc raczej odpadają. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

77 kg poza sezonem (w okolicach świąt :), 74-75 w sezonie.

Przy okazji podpytam off-topic, żeby nie zakładać dodatkowego tematu: czy przy RS Sid RL z montowaniem (oś sztywna) TA 15mm do koła z piastą o osi 15 mm, które ma już w zestawie zacisk qr15 mm (który po prostu odsprzedam), będę musiał zastosować jakieś adaptery? Jeśli tak, to proszę o info, jakie. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takiej wadze to spokojnie możesz brać ZTR Crest 29er lub DT XR331

Piasty zdecydowanie DT 350s, przy nich uda się zmieścić w wadzę 1550gramów, a na DT 240s zabraknie budżetu ;)

 

Kupując nowe koło na Q15mm nie będziesz potrzebował żadnych adapterów, aczkolwiek zacisk będzie Ci potrzebny, a go nie ma w komplecie z kołami zazwyczaj.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tej wadze tak lekkie koła 29 to proszenie się o wydatki, chyba, że masz na tyle kasy aby w roku zmieniać klka razy obręcze. 

 

 

Mam ZTR Crest w kołach 26" i przy mojej wadze ~75kg mam je już pogięte (startuje w zawodach), a niech trafi Ci sie kapeć na zjeździe to tak sie potłuką, że ranty będą do prostowania o ile dasz radę to zrobić. Do 29-era brałbym mocniejsze obręcze i nie cudował z minimalną wagą.     

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt ze mocniejsze dobicie wykrzywi taka obrecz, ale utrzymanie wagi ponizej 1550gramow i budzecie do 2000zl nie da sie zrobic na niczym innym jak crest czy xr331, a do 80kg jeszcze beda sobie radzic o ile nie beda mocno dobijane, a dobic w 29erze jest troche trudniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy tej wadze tak lekkie koła

Hehe, Julien Absalon waży 69 kg. Jestem tylko 5 kg cięższy (ale też 1cm wyższy ;) ) a tu taki komentarz... można wpaść w kompleksy :) tak się zastanawiam, że obręcze tego typu to pod panie chyba tylko ;) Hmmm... kontynuując, o ile zwiększy się masa, jeśli zwiększymy wytrzymałość, pozostawiając parametry budżety bez zmian?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie śmigasz jakoś ekstremalnie po górach, tylko maratony to Cresty dadzą radę tym bardziej w 29'erze na szerokiej oponie. A jak chcesz mieć pewność, że nic się nie stanie to polecam DT XM401, moje śmigają po beskidach na 1,5 bara i przelatują przez kamienie aż miło ;) Przy XM 401 musisz liczyć jakieś 180g więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...