Skocz do zawartości
  • 0

Rower do 600zł, do spokojnej jazdy


Gość Gość

Pytanie

Gość Gość

Czesc, na wstepie zaznaczam, ze o rowerach nie mam bladego pojecia. Chce zainwestowac okolo 600zl w cos, co bedzie sluzylo dobrze do jazdy po sciezkach rowerowych i w lesie (na tyle mocne, zeby rower nie zlamal sie na pierwszej lepszej troche intensywniejszej przejazdzce). Nie musi byc to nowy sprzet, w zasadzie takowego pewnie nie znajde w tej cenie. Slyszalam cos o tym, ze rama dla kobiety powinna byc inna niz dla mezczyzny, nie wiem ile w tym prawdy. Mozecie doradzic, czym sie kierowac przy wyborze? W jakie marski celowac? Bede wdzieczna za jakies linki do autkcji - tak dla rozeznania. 

 

Wszelkiego rodzaju damki, czy rowery typowo miejskie odpadaja, bo pewnie nie raz sie zdarzy, ze trafi sie jakas trudniejsza trasa. 

 

168cm, 55kg, kobieta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Uuu, za 600 zł to niewiele macie wyboru. Musicie szukać jakichś okazji na używane, a i tak będzie ciężko.

 

Dla kobiet może być rower męski, tylko musi Pani dobrać odpowiedni rozmiar, bo rozmiary żeńskie różnią się od męskich. Wtedy trzeba wsiadać na rower "po męsku" - zadzierając nogę nad siodełko. Rowery dla kobiet mają obniżoną ramę, aby można było wsiąść z gracją, przekładając nóżkę przez przednią ramę. Często też mają kobiece, nieco szersze siodełka i bardziej "kobiece" kolory (np. biały lub różowy). Ale znam kobiety które bezproblemowo śmigają na męskich rowerach.

 

Dla Pani z nowych co najwyżej mogę polecić Rockrider 300 z Decathlonu za 599 zł.  Jest damska wersja. Sztywna stalowa rama, najtańszy osprzęt Shimano i jednokomorowe koła. Mam trekking podobnej klasy użytkowany od 3 lat codziennie: w deszczu i suszy, na asfalcie i gruncie, w upale i mrozie (jeździłem w minus 14 st.). Tylko jak jest śnieg i lód to odpuszczam. Rower daje radę. Drobne usterki jakieś powyłaziły: rozszczelniły się pedały i nalazło błota (do wymiany), trzasnęła przednia przerzutka (bardziej z mojej winy) i tylne koło wymieniałem (chyba miałem pecha i trafiłem na nędzne, bo przednie dalej sprawne). Decathlon daje 2 lata gwarancji na osprzęt i wieczystą na ramę.

 

Jeśli Pani jest lekka i będzie jeździła odpowiednio mniej to być może ominą Panią te wszystkie problemy. Ale kupując tani rower na tanim osprzęcie, lepiej być przygotowanym do samodzielnych regulacji albo mieć zaprzyjaźnionego kolegę/serwis. Z drugiej strony drogi i dobry rower górski też wymaga okazyjnie podregulowania, czyszczenia i smarowania. Czasy Rometów z lat 80' i smarowania piasty raz na 3 lata smarem maszynowym - już niestety minęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Nie oglądam się za nowym rowerem, wystarczy używany w dobrym stanie. Trafiłam na ofertę, gdzie za 900zl są na sprzedaż,dwa rowery - kross hexagon 5 i haro flightline zero. Oplaca się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze wygooglałem, ale wydaje się, że Haro jest na najniższym osprzęcie Shimano (Tourney) z kasetą z tyłu, reszta nieznana. Kross Hexagon na lepszym osprzęcie: jakaś mieszaninka Tourney/Acera, hamulce Tektro, też kaseta. 

 

Jeśli w dobrym stanie to moim zdaniem się opłaca. 450 zł za rower to dobra oferta. Tylko, żeby po zakupie się nie okazało, że do wymiany wszystko poza ramą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gość

Z tego co widzę n zdjęciach, to haro ma hamulce taczowe i działa na alivo. Potrzebuje roweru, na ktorym będę mogla jeździć po lesie, ścieżkach rowerowych itp srefnio te półtorej godziny dziennie. Żadnych wyczynowych rzeczy ani mega zaawansowanej jazdy w planach nie mam, wiec wydaje mi się, ze taki rower wystarczy, zwłaszcza, ze będzie to mój pierwszy lepszy sprzęt jesli o rowery chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...