Skocz do zawartości

[1600] Rower ? Ale jaki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Poszukuje roweru tylko tak naprawdę sam nie wiem jakiego . I prosiłbym Was o pomoc .  Najczęściej jeżdżę drogami asfaltowymi i ścieżkami , czasem jakieś wypady do lasu . Mój wzrost to 185 cm , a waga 85 kg . 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o osprzęt to na pewno rowery typu Kands, Lazaro, czy jaką tam inną nazwę im nadadzą - będą najlepsze, możesz też pójść do sklepu stacjonarnego i targować ceny rowerów w granicach 1900-2000 zł, jako argument przytaczając Lazaro, i nie słuchać bajerów o wyższości markowych rowerów ... te markowe rowery generalnie są wykonane na podobnym poziomie technicznym z trochę gorszym osprzętem, jednak może się okazać, że mają lepiej zaprojektowaną geometrię ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście kupilem Integrala V3 , co prawda nie jeździłem zbyt wiele, ale jakość wykonania bardzo mnie zadowala. Mogli by odpuścić niektóre malowidła na ramie, ale to nie jest argument aby zrezygnować z zakupu. Bardzo dobry osprzęt i próżno szukać konkurencji w tej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 to będzie za mało :)

chyba, że wolisz mniejsze ramy. Ja mam długość nogi ~84cm /185cm wzrostu i mam trekking 21" - dla mnie jest on idealny.

Ojciec ma crossa 19" (czasem na nim jeżdżę) i jest zdecydowanie za mały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ weland - ale jaki jest twój trekking ? I jaki cross 19 do porównania ...

 

Problem z ramami lazaro / kands jest taki, że są one relatywnie długie , więc na innej marce możesz się czuć świetnie na ramie nawet 22" a tu 21 będzie za duża ...

 

No ale to nie ty ani nie ja będę ewentualnie cierpiał, tylko Patryk :)

 

P.S. kilku forumowiczów wierząc ogólnodostępnym tabelkom zamawiało lazaro większe by zaraz je wymieniać na mniejsze lub kombinować wymiany mostka, sztyc z offsetem itp ...

 

@Patryk - jeśli więcej czasu zamierzasz spędzać na równych drogach możesz brać 21 - ale jeśli więcej lasów / terenu sugerowałbym jednak 19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Pablo59,

trekking to kross trans arctica a cross od ojca to stara univega.

rzeczywiście rama lazaro jest dość długa. Wymiar B w Lazaro 19" to 60cm a np. w accent nordkapp 20" (też crossowa rama) to 52cm.

 

Wieczorem zmierzę w krossie (który wydaje mi się dość długi) i dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem w krossie i ma 52cm (tak jak accent). Co jest dziwne, bo wydawał mi się dużo dłuższy...

Jeżeli lazaro ma 60cm w 19" to rzeczywiście jest to dużo i komplikuje dobór ramy...tym bardziej, że nie ma regulowanego mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...