Skocz do zawartości

[koła] tubeless kilka pytań


bociek28

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze że na bezdętkowe chciałem przejść głównie dla wagi, w tej chwili opona ok 600g (drut Racing ralph evo liteskin) dętka 240 czy jakoś tak plus slime, no i wychodzi nie cały kilogram:) ostatnio smigałem na ciśnieniu 1,4 nawet o tym nie wiedząc beskidy 2 dni po 50 km:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Podepnę się pod temat, mam taki mały problem, wczoraj po zalaniu opon continental xking oczywiście wcześniej wszystko wyczyszczone opona "chodzi" na boki. Są to nie wielkie bicia. Próbowałem jeździć na 1.5 bara lecz nic to nie daje, macie jakieś pomysły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec zamówiłem geax saguaro 2.2 i wentyle rubeny, zauważyłem wczoraj że moje Racing Ralphy mają już dosyć mocno zdarte środkowe klocki a przejechane dopiero 400km:) głównie w górach. Saguaro są dosyć ciężkie, liczyłem na zredukowanie wagi o ok niecały 1kg na 2 kołach no ale 400 g juz odpada a tu jeszcze trzeba brać w trasę pompkę i dentkę wiec znowu odpada ok 350g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, nabiłem do 4 atm i opona dobrze się " wstrzeliła " teraz chce pojeździć na 1.5 może się ułoży

 

na to bym nie liczył..... jeśli nie jest to jakieś duże bicie to olej, u mnie na saguaro zawsze drobne bicie pozostaje, a kombinowałem już ze wszystkim przy zakładaniu, taki urok niektórych gum

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

 

Uderzam do waszego doświadczenia.

 

Czy przed nałożeniem taśmy tylko odtłuszczacie obręcz czy coś jeszcze - jakieś szlifowanie ?

Ile lejecie mleka Stans'a w koło 29 (ZTR FLOW, Schwalbe Hans Dampf 2.35)  - ile na pierwszy raz a ile i po jakim czasie uzupełniacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczyszczam powierzchnię wodą z płynem do naczyń, następnie odtłuszczam benzyną ekstrakcyjną. Na suchą powierzchnię naklejam wcześniej wyciętą na wymiar taśmę, naklejam ją po woli dociskając, tak aby równo przyległa do powierzchni. Naklejam dwie warstwy. 

Co do ilości mleka wydaję mi się, że 75ml wystarczy. 

Poniżej link do tematu zbiorczego, gdzie są zwarte działające zestawy wraz z ilością mleka. 

 

http://www.forumrowerowe.org/topic/167650-tubeless-zbior-dzialajacych-zestawow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli uzywasz Duct Tape to wystarczy przetrzec obręcz szmatka bez uzywania zadnych technik voodoo ;) Ostatecznie wacik i alkohol izopropylenowy. Stan chyba na swojej stronie sugeruje ilosci jakie wlewamy do różnych opon. Jesli dobrze pamietam to przy Stanie dolewalem co dwa miesiace po 50ml w 26. Po 4 dolewce czyscilem opony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze pamietam to przy Stanie dolewalem co dwa miesiace po 50ml w 26.

 

Według mnie dolewanie zależy od stanu ogumienia, kondycji felgi oraz miesięcznych przebiegach. W poprzednim roku robiłem w dni robocze min. 14km/dzień, a na weekend około 60km,  a przez 5 miesięcy nie dolewałem ani kropelki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Podepnę się pod temat, mam taki mały problem, wczoraj po zalaniu opon continental xking oczywiście wcześniej wszystko wyczyszczone opona "chodzi" na boki. Są to nie wielkie bicia. Próbowałem jeździć na 1.5 bara lecz nic to nie daje, macie jakieś pomysły

Reklamuj ją, już trzy sztuki z podobną wadą mi wymieniali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra taśma to Gorilla. Przede wszystkim nie podchodzi mleczkiem, wystarczy jedna warstwa no i jest całkiem tania. 

przy odklejaniu zostawia minimalną ilość kleju na obręczy, 30s i kleju nie ma.

 

Jedna uwaga - przy zakładaniu opon nie używamy łyżek a jeśli trzeba to bardzo delikatnie - najlepsza taśma nic nie pomoże jeśli zostanie zmasakrowana łyżką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...