Skocz do zawartości

[rower/rama] CX (przełajowy) SS tak do 3000zł


Tom3k88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcę sobie złożyć lub kupić szybki rower do miasta i wycieczki w okolicy, często będę korzystał z szutrowych ścieżek, więc zwykła szosa odpada, przynajmniej tak mi się wydaje. Do tej porty tylko na MTB jeździłem i czasami nieźle telepało, więc wydaje mi się, że wysokie krawężniki i kamienista droga to nie dla szosówki, nawet gdyby założyć opony do CX. Szukam czegoś z poziomymi hakami, chciałbym mieć SS, lub zintegrowaną w pieście przerzutkę, rower ma być bezobsługowy. Myślałem też na hamulcami rolkowymi, wtedy już w jedyne co trzeba by było przy nim robić to czyścić i smarować łańcuch.

Jeżeli chodzi o geometrię, to raczej sportowa, coś jak tutaj: http://www.merida-bikes.com/en_int/bikes/cross/cyclo-cross/2014/cyclo-cross-3-517.html

Chciałbym się ze wszystkim w 3k zmieścić, więcej szkoda mi pieniędzy, bo strasznie kradną we Wrocławiu.

 

PS. To w zasadzie byłby ideał i do tego ma pasek, zamiast łańcucha. Tylko cena 1.5 razy za duża :-(

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/focus/focus-2015/rowery-miejskie/focus-planet-1-0-8-biegowy-493735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Napęd paskowy jest bardzo OK, szczególnie w mieście, gdzie nie działaja na niego dodatki organiczno-mineralne...

 

Nie wydaje mi się aby ktokolwiek w Polszcze oferował Gienki.

 

No ale ściagnięcie do Kraju-Raju to poprostu kilka dni dłuższego oczekiwania na kuriera - i to nie zawsze - niż jak byś kupował gdzieś na terenie RP...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez tych haków to trochę bez sensu. Myślałem, żeby jeszcze jakiego 29er przerobić na SS, ale też strasznie ciężko taką ramę dostać. Widziałem, że ktoś na forum sobie taki rowerek złożył na ramie Rometa, ale sprzęt pewnie był warty o wiele więcej niż założony budżet.

 

Jak już to chyba zdecyduję się na to:

http://rower.com.pl/fuji-track-comp-28-493961?cPath=6_699_2743&

Prześwity ma na tyle duże, że opona CX powinna wejść.

 

Genesisa nie kupię z tego powodu, że rowerem przed zakupem muszę się przejechać, to jak z butami, po prostu musi pasować, a nie planuję w najbliższym czasie jechać do UK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Jak już to chyba zdecyduję się na to: http://rower.com.pl/fuji-track-comp-28-493961?cPath=6_699_2743& Prześwity ma na tyle duże, że opona CX powinna wejść.

 

Uszczypnij mnie... Chcesz kupić torówkę i przerobić na przełaja?

 

Koniecznie, koniecznie chcę zobaczyć rezultat tego eksperymentu...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w przypadku tego Fuji opony zmieniłbym tylko dla większej przyczepności. Jestem przyzwyczajony do opon 2.2, nie chcę doznać zbyt dużego szoku i przy okazji gleby, na całkiem łysych oponach. Rowerem będę jeździł tylko po mieście, i okolicznych wioskach, ale raczej rekreacyjnie. Niestety nigdy nie miałem okazji jeździć na szosie i nie za bardzo wiem jak się z takim rowerem obchodzić i ile może wytrzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło by było, gdybyś podzielił się swoim doświadczeniem, zamiast się wynosić nad innych. Piszę, bo chcę poznać opinię i krytykę. Doceniam, pomogłeś mi pokazując Genesis'a, ale dzięki Twojej wypowiedzi dalej nie dowiedziałem się, co takiego może się stać rowerowi szosowemu, po założeniu opon z większym bieżnikiem? Czy w takim razie widzisz jakąś alternatywę i co byłby odpowiedniejszym wyborem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Problem mamy tu taki, że Ty nawet nnie wybrałeś roweru szosowego, tylko torowy.

 

Bardzo wyspecjalizowany sprzet, do bardzo konkretnych zastosowań.

 

Przebudowa tego na przełaja to delikatnie mówiąc kontrowersyjny pomysł. Jeśli byłaby to jeszcze starego typu szosa z większymi prześwitami w widelcach można by coś porzeźbić.

 

Ba! Sam nawet miałem kiedys taki wynalazkowy sprzęt.

 

P1274840.JPG

 

Ale tam wchodziła opona 32c i jeszcze była przestrzeń z tyłu a z przodu to nawet 35c i jeszcze tyćkę.

 

Najprościej byłoby właśnie Gineka kupić, gdyż jest to bardzo fajny, rozwojowy sprzęt, odrazu na tarczach i z pojemnymi widelcami (35-40c w zaleźności od profilu opony).

 

Dobra opcja "potaniości" jest On-One Pompino ---> http://www.on-one.co.uk/i/q/CBOOPOMPKOJ/on-one-pompino-drop-bar-urban-bike

 

CBOOPOMPKOJ_P1.jpg

 

 

 

 

Widelce do 32c plus błotniki, jedyny minus to brak tarczy i niemożność ich założenia w wersji bazowej. Trzebaby wymienić widelec - takze od On-One'a - i zbodżować tylny zacisk za pomocą na ten przykład adaptera A2Z DM-UNI

Heckler2.jpg

 

Także miałem, biegało bez problemu dopóki nie skasowałem ramy zawiarając bliższą znajomość z tyłem samochodu.

 

Fajne są też wynalazki ze stajni All City http://allcitycycles.com/bikes

W Twoim przypadku Nature Boy lub Nature Boy Disc.

 

Generalnie, jeśli koniecznie chcesz przymierzyć sie to w Polszcze naprawde słabo-to-to wygląda. Może coś od Treka lub Speca? Nie wiem nawet czy oferują aktualnie jakieś okołojednobiegowe opcje nie będące rowerami torowymi...

 

Wersja trzecia to kupno starszego typu szosy lub przełaja i przystosowanie jej w/g własnych potrzeb.

 

Tak jak zrobiłem ja, aż do czasu skasowania ramy...

 

9448343517_8c5d3216bd_c.jpg

 

Szacunek...

I.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tyrania po mieście  i czasami po szutrach (tak odniosłem wrażenie)   będzie najlepsza rama stalowa  , niestety wspomniane  gienki  'de fer'   to wydatek >2,5 pln za samą ramę...czy warto ?

 

moim zdaniem tak, bo sam tak tyram codziennie po mieście i innych nie do końca przyjaznych nawierzchniach stalówkę   i jest zasadnicza rócznica  w porównaniu z tym jak męczyłem kręgosłup na ramie aluminiowej

 

podana przez Ciebie 'torówka'  nie ma w ogóle sensu  moim zdaniem , to że ma jakiś tam 'cr-mo' widelec nie uczyni z niej caddilaca  , reszta będzie walić w tyłek

 

druga sprawa to że zapewne przyjmie opony ok 28c , jak to 'większość nowoczesnych szosówek'

 

 

problem w doborze takje ramy przełajowej   nie leży tylko w  częstym ograniczeniu zasobów finansowych , po prostu ciężko znaleźć coś dobrego, a już dobrego w odpowiednim rozmiarze (jeśli wiesz już czego potrzebujesz)  to kolejne wyzwanie ;)

 

 

wymieniony  croix de fer   wydaje się być doś przemyślaną konstrukcją , aczkolwiek  trochę kasy trzeba wywalić ;)

 

jeśli nie uśmiecha Ci się taki wydatek na samą ramę możesz szukać czegoś uzywanego z naszego czy uk  rynku , w ramach 'dopasowania rozmiaru' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

gienki 'de fer'

 

Tiaaa... Ale CdF by tutaj tylko pomieniony jako stojący w Gdańsku, jako przykład, że można.

 

Dyskwalifikuje go cena i brak beznapinaczowej kompatybilności SS.

 

Day One był sugerowaną opcją...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Witam, chcę sobie złożyć lub kupić szybki rower do miasta i wycieczki w okolicy, często będę korzystał z szutrowych ścieżek, więc zwykła szosa odpada, przynajmniej tak mi się wydaje.


i

 

Chciałbym się ze wszystkim w 3k zmieścić, więcej szkoda mi pieniędzy, bo strasznie kradną we Wrocławiu.


Ameryki to u nas nie ma, żeby sobie takiego nowego, antykradzieżowego wszystkopomykacza sprawić tanio, ale na szczęście jest Albion. :)

Jest w budżecie, jest rozmiarówka - nic tylko brać, bo te rowery szybko schodzą.

Dobra, nowoczesna rama z mocowaniem pod tarcze inne fajerwerki, to już niestety większy wydatek, no i pokusa dla złodzieja też.



 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za wszystkie propozycje, rowerki fajne. Tylko tak sobie myślę, że do miasta to jednak chyba jakiegoś SS na starej ramie CX złożę. Tu pojawia się kolejne pytanie gdzie można taką ramę zdobyć? Na alledrogo znalazłem tylko ramę Accenta One w normalnej cenie, ale nie ma poziomych haków.

 

EDIT: Ewentualnie 29er z poziomymi hakami, chociaż nie wiem czy takie coś w ogóle produkują.post-117133-0-47063700-1436474508_thumb.jpg Coś takiego byłoby ok, ale to koło z FatBike to lekka przesada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allego czy olx czasami pojawia się coś ciekawego, a tak na codzien to ramy szosowe jesli chodzi o uzywki .

 

jeśli aluminium Ci pasuje to już łatwiej znaleźć coś używanego , ale zależy też od rozmiaru ...sam szukam od dość dawna i w łapy wpadają mi kolejne ramy szosowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ameryki to u nas nie ma, żeby sobie takiego nowego, antykradzieżowego wszystkopomykacza sprawić tanio, ale na szczęście jest Albion. :)

 

Jest w budżecie, jest rozmiarówka - nic tylko brać, bo te rowery szybko schodzą.

 

Dobra, nowoczesna rama z mocowaniem pod tarcze inne fajerwerki, to już niestety większy wydatek, no i pokusa dla złodzieja też

 

 

 

Wszystko fajnie, ładne i tanie, ale miały być przełajowe :-(

 

...

Najprościej byłoby właśnie Gineka kupić, gdyż jest to bardzo fajny, rozwojowy sprzęt, odrazu na tarczach i z pojemnymi widelcami (35-40c w zaleźności od profilu opony).

 

Fajne są też wynalazki ze stajni All City http://allcitycycles.com/bikes

W Twoim przypadku Nature Boy lub Nature Boy Disc.

 

...

Wersja trzecia to kupno starszego typu szosy lub przełaja i przystosowanie jej w/g własnych potrzeb.

...

 

Te Nature Boy naprawdę fajne, to coś co chciałbym mieć, ale kosztuje tyle, co dobra zwykła przełajówka, do miasta mija się z celem. Jak już nic innego nie wymyślę to chyba tego genesis'a wezmę, właściwie to mieści się we wcześniej założonym budżecie.

 

Tak naprawdę to najlepiej by mi było złożyć sobie coś takiego jak Ty wcześniej miałeś. Może uda mi się dorwać jakąś starą szosową ramę i z Niej zrobię sobie miejskiego CX SS. Wystarczy tylko, żeby w starej stalowej ramie były spore prześwity, czy taka rama musi spełniać jeszcze jakieś dodatkowe wymagania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Ewentualnie 29er z poziomymi hakami,

 

Jasne... Najtańsza (nowa) opcja to jak zwykle będzie Inbred.

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOSSLTD29/on-one-inbred-29er-single-speed-ltd-edition

 

W wersji MX wyglada to mniej-więcej tak:

 

1NY8ZZDX-MonsterBikecopy.jpg

 

Tutaj akuracik rama z hakami pionowymi...

 

A tutaj stary, piaskowy, slot-dropouts w wersji jednobiegowej...

 

IMG_0312.JPG

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne... Najtańsza (nowa) opcja to jak zwykle będzie Inbred.

 

http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOSSLTD29/on-one-inbred-29er-single-speed-ltd-edition

 

...

 

Szacunek...

I.

 

To jak już tak rzucasz asami z rękawa, to może nasz jeszcze jakąś ramę MTB na klasyczne 26" z poziomymi hakami? Była by w sumie lepsza niż 29er

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

to może nasz jeszcze jakąś ramę MTB na klasyczne 26" z poziomymi hakami? Była by w sumie lepsza niż 29er


A to jaki Ty chcesz w końcu rower, bo trochę się w tym wszystkim pogubiłem. :confused:

BTW. ta sama rama, którą podrzucał Ci Ivan, od lat jest produkowana też pod małe kółko, ale chyba nawet nie chciało Ci się On-One'owej oferty przejrzeć.

http://www.on-one.co.uk/i/q/FROOSSLTD/on-one-inbred-26er-single-speed-ltd-edition
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie czytam i czytam Twoje posty kolego Tom3k88 i mam warażenie, że kompletnie nie wiesz czego chcesz :) znaczy się coś dzwoni, ale nie wiesz jeszcze w którym kościele. Pytam, zupełnie bez złośliwości: jeździłeś kiedyś na rowerze innym niż 26" MTB?  Jeśli nie, to każdy rower z kołami 28" będzie dla Ciebie niewyobrażalnym przeskokiem jeśli chodzi o jazdę po mieście (przy odpowiednim doborze opon). Mówisz, że chcesz przełaja. No i świetny wybór, Polska (o ile nie mieszkasz w górach, a nie mieszkasz) to kraj jak najbardziej przełajowy! Problem polega na tym, że nawet na zawodach CX-owych 99% rowerów to MTB :) 

Określ proszę procentowo, ile Twojej jazdy to będzie miasto a ile szutry czy inne bezdroża, bo coś mi się wydaje, że mam dla CIebie receptę (sugerowaną już wcześniej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...