Skocz do zawartości

[Rower] Złożenie roweru XC/AM/lekkie Enduro


rapman242

Rekomendowane odpowiedzi

Ten sam wzrost, co autor tematu. Jeździłem na różnych rozmiarach ram ; nawet 20" :teehee: , wychodziła, jak 19,5". Zmieniłem finalnie na 17" i za nic w świecie nie zmienię tego rozmiaru. No może na 17,5".

 

Jeżdżę XC, szosa, góry ... Uniwersalne zastosowanie. Jak Primal, to rozmiar 17"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście przy takim budżecie, na pewno bym poszedł w stronę fulla.

Wydawać tyle kasy na HT ma sens tylko jak zależy ci na podium, wynikach itd.

Osobiście mam HT i akurat w sobotę jeździliśmy grupą w dolinkach krakowskich i jadąc za fullem wyraźnie widziałem że on płynie po dziurach, korzeniach itd a mną rzuca na prawo i na lewo.

Dla jazdy rekreacyjnej w maratonach i górach - full da ci większą frajdę z jazdy.

 

Dwóch znajomych ma Canyony, bardzo sobie je chwalą.

Nerve AL  mimo że full ma dosyć sportową geometrię.

https://www.canyon.com/en-pl/mtb/nerve/nerve-al-8-9.html

nie wiem tylko jak z rozmiarem kół ale kolega i koleżanka obydwoje mieli 27,5c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Niniejszy temat rozwijał się w ekspresowym tempie uzyskując status GORĄCY :thumbsup: :thumbsup:

Od ostatniego postu trochę minęło ale to nie znaczy ,że moje rozważania zostały zakończone.

Na początku mijającego tygodnia wybrałem się na małą wyprawę  -  https://www.endomondo.com/users/18055664/workouts/570492761

 

Fajna przygoda - dojazdówka szosą ze wzniesieniami (Góra Igliczna), później zmiana nawierzchni na szutrową,leśną a nawet odcinek gdzie trzeba było zejść z roweru (zbyt duże korzenie jak dla Unibike Fusion-a 26"). W końcu dotarcie na wyciąg na Czarnej Górze.

Później czerpanie frajdy ze zjazdu,nie trasą do DH ,lecz zielonym szlakiem na sam dół do Siennej.Następnie wspinaczka po drodze asfaltowej i znów długi zjazd szosą do samej mety - Pławnica gdzie zawsze przyjeżdżam do rodziców.

 

Do czego zmierzam? :icon_cool: :icon_cool:

Kiedy wróciłem do Wrocławia, zacząłem znów wertować forum pod kątem roweru Full.

Postanowiłem zrezygnować ze składania  HT a zająć się wyborem ścieżkowca tak do 140/140 skok (chyba,żę więcej?).

 

Budżet się nie zmniejszył, dalej 8 tyś (może wzrosnąć nieznacznie jeżeli oferta będzie tego wymagać).

Złożenie w tej kwocie tego typu roweru chyba mija się z celem - jeżeli się mylę proszę o nakierowanie na właściwy tor.

Jeżeli ustalone będzie kupienie gotowca to w którym kierunku iść odnośnie marki i wielkości skoku - koła zostawimy 27,5". :teehee: :teehee:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym obstawiał na ten:
https://www.canyon.com/pl/mtb/nerve/nerve-al-8-9.html

w Canyone masz tak, że do 30dni możesz testować rower i potem jak ci się nie spodoba to wymienić.

 

lub (biorąc pod uwagę że zaczyna się sezon promocji zaczekaj do października i może urwiesz gdzieś speca, scotta, meride etc w dobrej promocji) bo w cenach sklepowych te marki są nie konkurencyjne z Canyonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...