Skocz do zawartości

[rama] Jaka rama mtb 26er ?


Seventy

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko że autor koniecznie chce odchudzić to co ma teraz i jeden z priorytetów to waga poniżej 2000 g :)

Wiec On-One ze swoim 2500 g się nie łapie ... :D

 

Co nie zmienia faktu że na cięższej ramie stalowej niż ten On-One zbudowałem rower poniżej 12 kg :) z potencjałem na zejście poniżej 11 kg.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakiś filtr rodzicielski na wyszukiwarce / łączu czy jak ?

Mamy taki sam internet w domu co ty ... nie oczekuj że dostaniesz link do  gotowca w odpowiednim rozmiarze z tekstem zapłać i podaj adres dostawy.

Masz tu 2 wybrane bardziej znane miejsca w internecie - one niestety potwierdzają wcześniej postawiona tezę o wymieraniu 26`tek - miłej zabawy ...

bike-discount.de

chainreactioncycles.com

 

Pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Nie rozumiem tej zbiorowej masturbacji amelinium i carbonem.w dodatku onanizacja mania lekkości.

Te 500 g z ramy mozna urwać na tubeless i kołach,ba nawet 1 kg.

A amelinium do stali dzieli wieki świetlne. Dobra karbonowa rama jest droga powyżej 2,5 k zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już zostało powiedziane do stali "trzeba dorosnąć" więc wciskanie jej komuś na siłę jest złym pomysłem. Co z tego, że sprzęt będzie lekki bo takie będą szpeja typu koła, amor, ... jak po chwili pojawi się złota myśl; "a mogło by być jeszcze lżej na alu ramie". Cały temat a raczej podejście jest mocno absurdalne począwszy od zajawki na koło 27,5 jak i wybór ramy pod 26".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem Ci propozycję ramy Tractiona 26er?? Dałem. Masz porządną ramę w miarę lekką i solidną bo tylko 2-krotnie cieniowaną.

 

Opcja druga czyli 650 też od Authora. Zostaje Ci trochę kasy więc dokładasz do widła typu Epicon na sztywnej osi. Wstawiasz nowe obręcze i tylko wymieniasz przednią piastę. Resztę szpeja przekładasz i czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

Dzięki za tyle odpowiedzi. Jeszcze jedno pytanko :

co z tym accentem czy jest z nim coś nie tak waga zbliżona do authora, cena niższa.

Pozdrawiam.

czym się różnią? Wykonaniem

Wykończeniem

Znaczkiem na ramie

Cena jaka fabryka zechciała za robotę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rama 3x nie spełnia twoich wymagań

 

Po pierwsze ...

To rama do freeride / allmountain ... skok amorka 130 - 150 mm

 

Po drugie  ... 

Z opisu wynika ze jest pod koła 27,5 ... 

 

Po trzecie  ...

Waży ponad 2 kg

 

Author teoretycznie lepszy ... Accent Peak praktycznie jest najbardziej polecana ramą budżetową.

 

Ja cały czas się zastanawiam po jaką cholerę ty chcesz zmienić ramę w świeżo kupionym rowerze ?

Jak miałeś kasę na rower i teraz masz kasę na modyfikacje to dlaczego nie kupiłeś roweru który od razy spełni twoje wymagania ?

Teraz to taka musztarda po obiedzie ... różnicy w wadze praktycznie nie zauważysz ... wystarczy że do nowej ramy wpakujesz 2 pełne bidony zamiast jednego i cała oszczędność idzie w piach ...

Wystarczy ze zgubisz te 0,5 kg ze swojej wagi i masz to samo w dodatku za darmoszkę.

Dobre siusiu i "dwójeczka" przed wyjściem na rower i tadaaa :D.

 

1400 za rower budżet na modyfikację 2000 ... za takie pieniądze byś się bujał gotowym rowerem że szczeka opada ...

Używkę 26 cali wyrwałbyś w karbonie i osprzęcie z najwyższej półki z realną wagą na pograniczu 10 kg ...

Teraz po tym jak ten rower już kupiłeś to moim zdaniem wyrzucanie pieniędzy w błoto.

 

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A gdzie koła???
 

 

Zabrakło pieniędzy ...

 

Z budżetem 2 kzł będziesz musiał na czymś przyoszczędzić ... a jak na czymś przyoszczędzisz to znowu coś nie będzie pasowało do całości ...

Odpuść teraz myślenie o modyfikacjach ... zostaw tą kasę na poczet nowego roweru ... nie trać czasu i jeździj na tym co masz.

 

Inwestowanie w 26`stke na nowych częściach gdzieś mija się z celem bo dużo na tym stracisz.

Poskładanie 27`ki czy 29`tki na elementach które masz w tym rowerze ... za 2000 zł + 1400 które już wydałeś na rower nie poskładasz lepszego roweru niż mógłbyś kupić za te pieniądze.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to przemyślałem ,że trochę uzbieram i kupię ramę 29 karbon Mbike Barracuda Red.

Tylko teraz mały problem gdzie teraz taką nową dostać (w Polsce) ?

Później pomyślę nad kołami i amorem ale na razie skupmy się na ramie .

mógł by mi ktoś doradzić w 29er ?

Teraz cena ramy do 2000zł może być taniej ale musi być alu lub karbon ponieważ w tej cenie jest to możliwe(chyba :sorcerer:)

Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...