Skocz do zawartości

[rama] Jaka rama mtb 26er ?


Seventy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam ramy MTB . moje wymagania:

- Wyścigowa (sportowa) geometria

- waga poniżej 2000g

-jasne kolory (chociaż nie jest tak bardzo ważne)

-dobrze by było jak by miały wyszlifowane (gładkie) spawy

-pod koło 26

-cena max 1500zł +/- 150zł

Mile widziane o propozycje :thumbsup:

na razie znalazłem jedynie Accent Peak 26 czerwony-biały-czarny.

Dzięki za odpowiedzi.

Ps. jeżeli ktoś będzie proponował chińskie ramy to proszę o linka.

:thanks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składasz nowy rower 26" - może warto coś z większym kołem? Ja posiadam ramę Accent Peak 26 i jestem bardzo zadowolony, w tak niskiej cenie nie znajdziesz nic lepszego, a naprawdę czuję się na niej pewnie i jeździłem sporo po górach - zero problemów. Tylko w Twoim budżecie, to można kupić coś z innym logiem, może nawet carbon, ale czy jest sens inwestować to Twoja decyzja.

 

Peak'a kupiłem na szybko, bo wcześniej miałem chiński carbon za około 1000zł, ale zauważyłem pęknięcie na górnej rurze i po prostu bałem się już na tym jeździć i zamówiłem Accent Peaka bo była najtańsza i dostępna. Szybko się do niej przyzwyczaiłem, różnica na pewno jest w wadze, ale osobiście nie zwracam na to uwagi i nie odczuwam, żebym akurat przez zmianę ramy jeździł gorzej/wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam (prawie) nowy rower (przejechałem max 100km) na moim zdaniem dobrym osprzęcie:
Rama Aluminium L
koła 26" Kross
Ilość biegów 30-spd
Widelec SF14-XCR 32 RL Coil Suntour
Mechanizm FC-M590-10 Deore Shimano
Mechanizm DEORE FC-M610-L10-sp Shimano
kaseta CS-HG62-10 Deore
Przerzutka tył RD-M780-L Shimano
Przerzutka tył XT RD-M781
Przerzutka przód FD-M611, DEORE Shimano
Przerzutka przód FD-M591-10 Deore
Hamulce Hydr. BL-M445 + BL-M445 160mm Shimano
Manetki SL-M660-10-A SLX Shimano
Manetki SL-M670-10-SLX
Obręcze Dwuściankowe aluminium Kross
Piasta przód HB-RM66 JOY Tech
Piasta tył FH-RM66 JOY Tech
Siodło Seta Male
zmieniłem tylko mostek i opony.
Rower był warty swojej ceny bo NOWY kosztował 1400zł:
https://sklep.lepo.pl/pl/p/Kross-Cosmo-Mountain-Rama-LEVEL-2013-SLX-Deore-30-biegow-rama-L-kola-26/4242

rama z tym osprzętem nie wyglądają jakoś super a rama też swoje waży, a accent peak jest jedną (bynajmniej z tych które oglądałem) z najlżejszych ram aluminiowych w tym przedziale cenowym. Podoba mi się również rama scott'a Podajże Scale 940. a i rama powinna być nowa.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz problem ... starasz się kupić dobrą ramę pod koła 26 w czasach gdy w tym segmencie królują rozmiary kół 29 i 27,5.

 

Wybór jest mocno ograniczony .

W zasadzie allegro daje pełny przegląd oferty dostępnej na polskim rynku.

 

Accent Peak ... dobra rama w dobrej cenie ale do takiego Egoist`a czy 8500 to jej niestety wiele brakuje :).

Jedyny parametr w którym teoretycznie przewyższa wyżej wspomniane to główka Tapered ale to tak właściwie tylko dlatego że producenci tychże ram dawno przerzucili się na większe koła w zawodniczych ramach XC/Maraton.

 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie w tym tkwi problem. Ramy 26" są ciężko dostępne więc spytałem się was o radę :) . nie mam zamiaru zmieniać koła na 27,5" bo jest to w moim przypadku spore wyjście poza budżet ( amortyzator + koła(z oponami) + rama = 2000+). Może byś podesłał linki do jakiś konkretniejszych modeli ram , lub skompletował byś zestaw 27,5.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założysz wszystko z 26`stki do ramy 27,5 to obniży ci się nieco wysokość suportu.

Obniżenie suporty może ale nie musi być problemem w solidnym terenie.

 

Przy zakupie ramy 27,5 czas modernizacji możesz wydłużyć na kilka sezonów ... W następnym sezonie kupić dobry widelec a w jeszcze następnym sensowne koła.

Taka hybryda jest możliwa do wykonania i jazda na niej też ... jednak do momentu aż nie będzie to pełna specyfikacja 27,5 będzie to jakiś kompromis.

 

Łatwiej jest robić chybrtdę na ramie 27,5 z osprzętem 26 niż starać sie wpakować koła 27,5 w widelec i ramę 26.

Kiedyś miałem zamiar w swoim poprzednim rowerze przejść z 26 na 27,5 jednak zrezygnowałem bo widelec nie przyjął mi większego koła.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość HydraulicznyCyborg

HydraulicznyCyborg a amortyzator nie będzie za krótki ?

Przekładać będę wszystko (co będzie pasować).

Pozdrawiam.

Moźe nie pasować długość . Czyli zostaje 26 albo 27.5 kupujesz z tym że dużo mniej przełożysz,np amortyzator

Dodatkowo jak rzezinol mówi 26 w 27.5wejdzie a odwrotnie nie

Jedynym problemem z amortyzatorem będzie to długość sterowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...