Skocz do zawartości

[pedały spd] dziwne dźwięki


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od miesiąca jestem posiadaczem pedałów shimano m 540 i butów xc51 od pewnego czasu coś zaczęło cykać w pedały wtedy gdy mam lewa nogę blisko dolnego położenia. Miałem już kiedyś taki problem z platwomowkami i wymiana na inne pomogła ale nie chce kupować innych spd. Przesmarowalem lekko sprężyny i nic nie wiem co z tym robić a w serwisie mówią ze to przekładnia otwarta i może coś cykać a do innego musiałbym cały rower na przegląd oddawać i zabrać zwykłe buty do plecaka. Pomóżcie coś z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy są bardzo dobrze dokręcone, miałem podobną sytuacje i okazało się że jednak dało się je jeszcze mocniej dokręcić, cykanie ustało. Na twoim miejscu wykręciłbym je i założył ponownie. Może się okazać że to wcale nie wina pedałów, a innego elementu np: suportu/korby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilę temu miałem identyczny problem z pedałami SPD M-540. Myślałem nawet, że to suport, ale okazało się, że przesmarowanie gwintu pedały (użyłem tego smaru przeciwzapiekaniu od Shimano, ale można użyć jakiegoś zwykłego) i ponowne jej przykręcenie rozwiązało problem. Chociaż musiałem dokręcać dwa razy, bo za pierwszym problem ustał na dwa dni, teraz jeżdżę już od ponad miesiąca i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Oddałem rower na przegląd już jakiś czas temu i mechanik powiedział, że takie cykanie jest trudne do zlokalizowania ale jakoś mu się udało. Okazało się że nie było jakiejś blaszki przy suporcie. Albo błąd fabryki albo serwisu a teraz jeżdżę już jakiś czas i wszystko pracuje cicho i bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...