Skocz do zawartości

[MTB do 3500zl] 29er czy Romet ? czy moze cos innego ?


g_w

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie witam wszystkich, to moj pierwszy post na forum - nie znalazlem watku powitalnego  wiec tutaj pisze.

Temat ogolnie walkowany bo zakup sprzetu.

Obecnie posiadam (od 20lat) Authora Spirit'a - rama 19,5, koła 26, osprzet STX. Jezdze przewaznie poza czarnym, ostatnio bardziej regularnie, Author bedzie uzytkowany wakacyjnie i stad pomysl wymiany sprzetu na cos wiekszego.

Mam 186cm, waze 98kg, z tendencja spadkowa. Ogolnie czlowiek ze mnie sprawny, sport uprawiam regularnie - koszykowka od 25 lat, obecnie juz troszke mocniejsza rekreacja, kiedys zawodniczo.

 

Chce zakupic MTB 29 cali, poczytalem forum, poczytalem internet, porozmawialem troche z tym co sie bardziej znaja, bo dla mnie rower ma sprawnie jezdzic i sie nie psuc.

Budzet to ok. 3500zl max. Pod uwage biore Rometa Mustanga 2,0, i jestem rowniez otwarty na inne wynalazki.

Wczoraj w sklepie widzialem Cube'a Acid chyba w dobrej cenie bo za 3300, przecena z 3900zl.

 

Co mozecie polecic ? Romet'a nie ma gdzie zobaczyc na zywo, ogolnie z dostepnoscia jest spory problem.

Cube, i Unibike raczej w pelnej ofercie w sklepie na miejscu.

Druga kwestia ramy - czy 19 czy 21 ? bo wydaje mi sie ze chyba 21 jednak...aczkolwiek pewnosci nie mam, da sie to jakos zweryfikowac, czy jedynie przymiarka praktyczna.

 

Czy na cos musze zwrocic szczegolna uwage przy zakupie ? 

W temacie hamulcow i amortyzatorow jest totalnie zielony, chociaz jak patrze na te obecne rowery to chyba w ogole wiedze mam nikla, bo geometria rowerow totalnie inna.

 

Pozdrawiam

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  ten ZR to czyja produkcja ?

 

wyglada fajnie :-)

 

ktos juz przerabial temat zakupu w tym sklepie ?

 

 

Wczoraj jeszcze w sklepie gdzie byly Cube'y sprzedawca stwierdzil ze Cube to w zasadzie od 4tys w gore sie zaczyna...

a Acid stal za 3300... wiec troche mnie takim stwierdzeniem zaskoczyl.

 

Czy jakis uzytkownik tego ZR moze sie wypowiedziec jak mu sie to sprawuje ?

I czy rama 20 wystarczy ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo spod Opola sprzedaje, ale żeby miał do przymierzenia w to wątpię, ma firmę zarejestrowaną w miejscu gdzie jest dom jednorodzinny ... :

http://www.bikecenter.pl/k553,rowery-2015-29-hardtails-mtb-2015.html

 

Tu :

https://www.google.pl/search?q=Walidrogi+ul.+Opolska+66A&ie=utf-8&oe=utf-8&client=ubuntu&channel=fs&gfe_rd=cr&ei=wv55VebPO8mv8we69oCoAw&gws_rd=ssl

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie mnie obojętne jaka marka, ważne żeby wytrzymały był. W zeszłym roku, żeby nie wozić rowerów na wakacje kupiłem we francuskim Decathlonie btwin rockrider costam... Tylko rekreacyjne jeżdżenie więc stwierdziłem że powinien dać radę, i po tygodniu całe lozyskowanie korby zepsulem, a tylko pedalowalem... Teraz mój 11 letni syn pojeździ na tym.rowerze na wakacjach może na razie go nie zepsuje...

Tak więc sprzęt musi być wytrzymały...

Update: dostałem odp z bike center że sprzedaż tylko wysyłkowa, brak możliwości obejrzenie czy przymiarki do ramy. I jak tu teraz wybrać? Hmm... To jest mały problem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Update: dostałem odp z bike center że sprzedaż tylko wysyłkowa, brak możliwości obejrzenie czy przymiarki do ramy. I jak tu teraz wybrać? Hmm... To jest mały problem...


Też przerabiam teraz ten dylemat co do Radona. Przymierz Cube-a LTD 21 cali, najlepiej z 2014 roku. Ja mam 183cm i nogę 84cm i Cube LTD 19 cali był spoko. Mam dylemat czy zamówić Radona 18'' czy 20''. Jakbym miał tak jak Ty 186cm to brałbym w ciemno Radona, ale to tez zależy jaką masz nogę wewnętrznie, bo różnie to u ludzi bywa, nie ma zasady :) Jak masz te 85cm to w buciorkach nie powinien być za duży. Tylko nie kupuj u tego Polaka bo po co przepłacać, jak na bike-discount.de  http://www.bike-discount.de/en/buy/radon-zr-team-29-8.0-237645/wg_id-655 masz z wysyłką za 930 euro... Wiem że to przekracza Twój budżet ale opłaca się chyba dołożyć względem modelu Team 7.0
Patrzyłeś też na to? Zobacz też ewentualnie Canyony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś firma ma podobne ramy do tych Radonow? Chodzi mi o przymiarke do ramy 20", bo chyba w taką bym celowal.

Czy są jakieś żelazne zasady wyboru wielkości ramy e stosunku do warunków fizycznych. Bo z przymiarka może być problemm, a nie chciałbym wtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że Cube nie ma takiego odpowiednika, rama Cube LTD 19" jest krótsza, a 21" jest dłuższa ( w ostatecznośći 21" będzie trochę bliżej radona 20"), w dodatku Cube będzie inaczej jeździł, ma zdecydowanie krótszy tylny trójkąt, jest bardziej sportowy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Siedze sobie teraz na wakacjach, sprawdzalem bike-discount i wielkie zdziwienie bo nie maja juz dostepnych Radonow ZR 29 team 8,0.

Napisalem do nich czy bedzie jeszcze mozliwosc zakupu ale na razie po 4 dniach cisza, nie odezwali sie. No i zostalem " z reka w nocniku" bo moj obecny rower zostawiam w naszym wakacyjnym miejscu, i musze cos we wrzesniu kupic...

A bylem na Radona zdecydowany... ech...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Teraz idą wyprzedaże na całego. Zobacz Kross'a B8 na 29 albo na 27,5....

 

Tylko,że Kross - podobnie zresztą jak wymieniony przeze mnie Romet ( 2014 ),który katalogowo kosztował aż 4,9 k ! ( teraz na ramie 17 " kosztuje 3,5 k )

 

- miał zawyżone ceny wyjściowe i tak naprawdę nad obecną ceną 3,6 k też można się zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Romet Mustang faktycznie ma dużo lepsze malowanie.

Co do Krossa to można kupić B8 27,5 albo 29er ( wszystkie rozmiary poza 23') za 3399zł.

http://www.sklepmartes.pl/rowery/12985-rower-gorski-level-b8-r15ke29192449-kross.html#/rozmiar-m_19/kolor-black_blue_grey

 

Jak co roku sportsales.pl też wyprzedaje różne modele. Mnie się udało tam kupić Konę Hei Hei 29er z 40% rabatem!

Warto do nich zadzwonić bo często cenę i tak już okazyjną podaną na stronie można jeszcze zbić :)

 

pozdr.

R/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i przyszła ODP z bike discount, że się wysprzedali...

Tak więc zabawę można zacząć od nową...

A haibike ??

http://rower.com.pl/rowery/rowery-wg-producentow/haibike/haibike-2015/hardtail-29/haibike-big-curve-9-60-484148?cPath=6_699_841_1066&

Tak przeglądania oferty i zaczynam się zastanawiać czy możliwe jest kupienie roweru na XT w cenie około 3500-3700 ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...