Skocz do zawartości

Na co zwracać uwagę przy wyborze roweru?


LesnyDziadek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno zacząłem szukać nowego roweru. Bardzo szybko uświadomiłem sobie, ze przy tak ogromnym wyborze, jaki jest na rynku, bez pomocy osób z większym doświadczeniem, nie będę mógł dokonać trafnego wyboru. Na szczęście trafiłem na to forum i proszę Was o pomoc.

 

Szukam roweru do miasta i lasu. Jednak nie chciał bym roweru trekkingowego. Ze względu na wygląd i użyteczność skupiłem się na kategorii MTB (podobają mi się 29'') i Cross (bardziej dynamiczne w mieście?). W tematach "Pokaż swojego..." widziałem rowery droższe od mojego samochodu ;D, dlatego zaznaczam, ze chciałbym coś w granicach rozsądku (2-3k?).

 

Wiem, ze nie mogę zapytać Was o każdy model na który trafię, dlatego proszę o ogólne wskazówki i porady dotyczące rowerów.

 

1. Których producentów polecacie? Których unikać?

2. Czy wystarczy, ze będzie to zaufany producent i mamy pewność, że części zostały optymalnie dobrane, czy lepiej poszukać w internecie informacji o każdym module?

3. Proszę o krótki opis (poradnik) charakterystyki każdego z modułów; na co zwrócić uwagę, np.: manetki przerzutek - jaki producent, jaki układ (kiedyś były takie obracane pierścienie), jaka przybliżona wartość, koła zębate - czytałem coś o podziale; wolnobieg czy kaseta, ile biegów, jaka przybliżona wartość?

4. Rozmiar. Czy można dopasować poszczególne części zamieniając np. większe koła i mniejsza rama lub mniejsza rama, dalej oddalona kierownica?

 

Z pewnością niektóre pytania są banalne, jednak trudno jest znaleźć rady na co, krok po kroku zwrócić uwagę. Jestem pewny, że ten wątek przyda się również innym.

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...