Skocz do zawartości

[do max 2500zł] zakup roweru MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Aktualnie to mam trochę dalej :D Mieszkam w Krakowie. Rulez to skoro mam przymierzać Silverback'a po to żeby kupić Canyona to może jednak łatwiej będzie poszukać coś na miejscu o podobnej geometrii. Orientuje się ktoś z Was jaki rower miałby podobną geometrię i rozmiarówkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, najlepiej będzie poszukać czegoś na miejscu, ale ja za ciebie szukać nie będę ... wykaż minimum wysiłku i porównaj geometrie ...

Duże rozmiar pewnie będzie trudno dostać, ale np. Cube LTD Pro 29 w rozm 23" będzie miał rurę podsiodłową dłuższą niż Canyon o 20 mm - czyli o tyle wyżej przekrok, pozostałe wymiary takie same, biorąc poprawkę na ten wyższy przekrok śmiało możesz go przymierzyć ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem dzisiaj do Canyona na infolinię i rozmowa wyglądała mniej więcej tak:

bla bla bla...mam 188 cm wzrostu, 90cm przekroku czy mogę wziąć XLkę?

- No tak to może Pan wziąć...

-Ale z geometrii wynika, że między krokiem a ramą zostanie jakieś 4-5 cm luzu

-No to nie może Pan wziąć XLki, to za mało

-Czyli Lka?

-No lepiej chyba zostać przy Lce.

 

No po prostu wspaniała porada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 170 cm rama 16" długość rury podsiodłowej 410 mm koła 26"

 

Bardzo dobrze mi się siedzi/jeździ, ale przy dosyć stromych zjazdach w dół wolałbym większy rower tzn. czułbym się pewniej ,

A w zasadzie tylko żeby był dłuższy, żeby baz kół była większa.

Poza tym jedynym wyjątkiem jest ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższym namyślę, będę zamawiał Radona Team 7.0 w rozmiarze 22". Nie robiąc reklamy podpowiem, że jakby ktoś kiedyś płacił przelewem walutowym np. tak jak ja w bike discount to bardziej od paypala opłaca się to zrobić w alior banku poprzez kantor, nie ma praktycznie żadnych opłat nawet za przewalutowanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pokerman9 jeśli trzymając za kierownicę jesteś lekko pochylony siedząc na rowerze (powiedzmy na oko, około 30 stopni od pionu) to jest ok,

wysokość siodełka musisz mieć tak, aby przód stopy pedałował, a nie środek stopy

 

ja mam 170 cm -> rama Kross S 16" czyli odpowiednik innych rowerów 17" i pasuje mi bardzo, chociaż na początku miałem mieszane uczucia,

ale po przejechaniu ok. 300 km uważam, że jest w sam raz

 

rozmiary Krossa

FS Frame size   16" 18" 20" 

ST Seat tube length   410 452 500

TT Top Tube effective length   575.5 597 609

HT Headtube length   120 120 135

SA Seat tube angle   73.3 73.3 73.3

HA Headtube angle   71 71 71

CS Chainstay length   425 425 425

WB Wheelbase   1058 1080 1093

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...